رنگی یاب – جهان شگفت انگیز مغز - رنگی رنگی

رنگی یاب – جهان شگفت انگیز مغز

رنگی یاب – جهان شگفت انگیز مغز

دنیایی که در اون زندگی می کنیم، میزبان کلی اتفاق قشنگ و الهام بخش هست که آدم های رنگی با قلب مهربونشون باعثش میشن. افرادی که به رویاهاشون اهمیت میدن، اون ها رو دنبال می کنن و تا زمانی که به اهدافشون نرسن دست از تلاش بر نمیدارن.

ما در رنگی یاب به دنبال چنین افراد، کسب و کارها، فعالیت ها و داستان های رنگی میگردیم که در گوشه به گوشه ی دنیامون وجود دارن و سعی می کنیم با معرفی کردن اون ها، به شما یادآوری کنیم که میتونین بخشی از همون تغییر مثبتی باشین که دوست دارین در دنیا ببینین.

اگر بپرسیم یکی از مهم ترین اعضای بدن رو نام ببرین بدون شک مغز تعداد زیادی از پاسخ ها رو به خودش اختصاص میده . اما تا به حال فکر کردین که مغز چقدر پیچیدگی داره و چطور کار میکنه ؟ شاید بتونیم یک روند معمولی برای کارکرد مغز تعریف کنیم اما بخش زیادی از کارکرد مغز ما به مسائل ذهنی و شناختی مربوط میشه . موضوعاتی مثل حافظه، خواب و رویا، چگونگی فعالیت های مغزی، ابهام و عادت کردن مربوط به همین جهان شگفت انگیز یعنی مغز هست اما امروز می خوایم یک پادکست معرفی کنیم که کلی اطلاعات شگفت انگیز در اختیارمون میذاره. 

شاید در نگاه اول فکر کنین با یک پادکست علمی و خسته کننده مواجه میشین ! اما نه ! تو این پادکست میتونین به پاسخ خیلی از سوال ها برسین حتی ممکنه خیلی از بدیهیات ذهنی اتون تغییر پیدا بکنه . مثلا تا حالا به این فکر کردی که ذهن میتونه تا چه اندازه خطا بکنه ؟ یا اصلا چطوری میشه که خواب میبینیم ؟ پاسخ مغز ما به تغییرات چیه ؟ آیا جهان ما همون ذهن ماست ؟

جهان شگفت انگیز مغز به تهیه کنندگی سیاوش صفاریان پور و ستاد توسعه علوم شناختی ساخته شده که در هر اپیزود اسماعیل میرفخرایی از برنامه سازان قدیمی یک مهمون ویژه دارن که درباره یک موضوع از جهان مغز انسان ها صحبت میکنن. راستی اپیزود هفتم هم به مسئله کرونا و مواجهه مغز با این موضوع پرداخته . 

این پادکست صفحه ای در اینستاگرام داره اما در تمام اپلیکیشن های پادگیر از جمله شنوتو و castbox میتونین پیداش کنین. 

اگر شما هم افراد، کسب و کار یا اتفاق رنگی ای رو میشناسین که با معرفی کردنشون میتونیم قدمی برای ساخت دنیایی زیباتر برداریم حتما در بخش کامنت ها بهمون اطلاع بدین تا با بقیه به اشتراک بگذاریم.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...