رنگی یاب – پسری که قصد داره اقیانوس ها رو از پلاستیک تمیز کنه - رنگی رنگی

رنگی یاب – پسری که قصد داره اقیانوس ها رو از پلاستیک تمیز کنه

رنگی یاب – پسری که قصد داره اقیانوس ها رو از پلاستیک تمیز کنه

افراد شجاعی که رویاهاشون رو دنبال می کنن، به توانایی های خودشون باور دارن و دوست دارن دنیا رو به جای بهتری تبدیل کنن انسان های تحسین برانگیزی هستن. این آدم های رنگی با فعالیت هاشون باعث میشن تا دوباره به توانایی هامون فکر کنیم، رویاها و اهدافمون رو مرور کنیم و به خودمون یادآوری کنیم که ما هم میتونیم یک آدم رنگی شجاع باشیم.

در رنگی یاب به سراغ این افراد، کسب و کارها، اتفاقات و .. رفتیم و سعی کردیم تا با معرفی اون ها، هم از تلاش و پشت کارشون حمایت کنیم و هم تلنگری باشن تا قدم بعدی رو خودمون برداریم. رنگی یاب خونه تمام افراد شجاع با افکار رنگی هست که به زیبایی های دنیای اطرافمون اضافه میکنن.

star2

همه ما کم و بیش در مورد نگرانی های افزایش زباله ها به خصوص پلاستیک ها شنیدیم. زباله هایی که در محیط زیست از جمله خشکی و دریاها رها شدن، باعث مرگ حیواناتی شدن که از او ها تغذیه کردن، یا به چرخه غذایی وارد شدن و یک عالمه مشکلات ریز و درشت دیگه رو به وجود آوردن. همه ما این مشکلات رو میدونیم و درموردشون شنیدیم، از بین این همه آدم روی کره خاکی یک نفر موقع غواصی ایده ای برای پاکسازی آب ها به ذهنش رسیده و تلاش کرده تا ایده خودش رو عملی کنه و قدم بزرگی در جهت سالم تر شدن سیاره مون برداشته.

star1

بویان اسلات (Boyan Slat) پسر ۲۵ ساله هلندی هست که از نوجوانی برای پاکسازی اقیانوس ها تلاش کرده. اون طرحی رو ارائه داد که به جای استفاده از تورهای ماهیگیری برای جمع آوری پلاستیک ها، قطعاتی که روی آب هستن با روش خاص جمع آوری بشن. به این صورت که یک کشتی جسم نعل مانند بزرگی رو، روی سطح آب بکشه و زباله های شناور رو جمع آوری کنه، مزیت استفاده از این روش نسبت به تورها اینه که جانوران دریایی اسیر نمیشن و زندگی شون به خطر نمیفته.

star2

این طرح بیشتر از ۷ سال پیش ارائه شده و حالا بعد از چندین سال اصلاح و تلاش، داره به واقعیت نزدیک میشه و قرار هست زباله ‌دان بزرگ اقیانوس آرام رو پاکسازی کنه. این مکان، محلی در این اقیانوس هست که زباله های زیادی در اون جمع شده. پیش بینی ها میگن که این روش میتونه ظرف ۵ سال نصف تکه های زباله ی این منطقه رو پاکسازی کنه.

اطلاعات بیشتر در مورد این طرح رو میتونین در این سایت پیدا کنین.

star1

اگر شما هم افراد، کسب و کار یا اتفاق رنگی ای رو میشناسین که جاشون در رنگی یاب خالیه، حتما در بخش کامنت ها بهمون اطلاع بدین تا با بقیه به اشتراک بگذاریم.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

  1. دختر رنگی
    ۱۳ آذر ۱۳۹۸

    چقدر هیجان انگیز!!!
  2. سنا
    ۱۸ آذر ۱۳۹۸

    چه خوووووب! 🙂 :)))))))ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...