رنگی یاب – دنیای چوبی بوژان - رنگی رنگی

رنگی یاب – دنیای چوبی بوژان

رنگی یاب – دنیای چوبی بوژان

اشتباه نیست اگر بگیم، به ازای هر شخص، راه جدیدی برای خلق هنر وجود داره! درسته که با توجه به میزان رقابت در بین کسب و کارهای هنری، حفظ اصالت و تولید محصولاتی مشابه ندارن، هر روز سخت‌تر میشه. اما در نهایت می‌شه با تلاش زیاد، رو به رو شدن با چالش‌های مختلف و آزمون و خطا، به اون ایده اصلی رسید. همون‌طور که مهمون رنگی‌یاب امروز، به شکلی عالی از پسش بر اومده.

heart3

داستان آقای مقدم، خالق برند بوژان، از جایی در کودکی شروع شد، حول‌و‌حوش ۶ سالگی. این آقای هنرمند به واسطه شغل پدرش که ساختن سنتور بود، در خانه ای پر از عطر چوب گردو بزرگ شد. از بچگی یاد گرفت تا با تریلی چوبی، شمشیر و تیرکمان ساخت پدرش بازی کنه و به قول خودش، با این مهربون ترین چوب دنیا، ارتباط صمیمانه‌ای پیدا کرد.

طولی نکشید که خودش هم دست به کار شد، اسباب بازی و مجسمه‌های حیوانات رو می‌ساخت تا جایی که مطمئن شد در این کار، استعداد ذاتی داره. بعد از ورود به مدرسه، با دنیای خوش‌نویسی آشنا شد و هرچیزی که می‌تونست رو از معلم‌اش آموخت. تا اینکه به دانشگاه رسید و وارد رشته معماری شد. اون‌جا بود که بیشترین درک رو از هنر پیدا کرد و یادگرفت چطور احساس رو از طریق اشکال بیان کنه. حالا هنر خطاطی، مهارت کار با چوب و استعداد ذاتی فراهم بود و برای رفتن به مرحله‌ی بعدی نوبت رسید به ابداع و نوآوری. تا جایی که آقای مقدم تصمیم گرفت تا خط مخصوص خودش رو ابداع کنه.

این خط هنوز جای کار داره و هنوز الهام گرفته از نستعلیق هست. اما احتمالا مسیر زیادی تا ثبت خط خودش باقی نمونده. نتیجه سال‌ها شب بیداری برای طراحی و کار روزانه مداوم با چوب شد خلق برند بوژان. جایی که بیت شعر، یک داستان عاشقانه، یک اسم آشنا و یا حتی جمله، با ظرافت فوق العاده ای تبدیل می‌شه به گردنبند، تابلو و استند در ابعاد مختلف. خیلی از تولیدات بوژان بر اساس داستان‌هایی که سفارش‌دهنده ها تعریف می‌کنن ساخته می‌شن و کشیدگی و قوس هر حرف در خطاطی، مفهومی رو به دنبال داره.

می‌تونی از طریق اینستاگرام boojhan_gallery بیشتر با کارهاش آشنا بشی و حتی اگر خیلی به هنر مشبک منبت علاقه مند شدی، این هنرمند دوره‌های مجازی هم برای آموزش برگزار می‌کنه. می‌تونی با معرفی بوژان به بقیه، ازش حمایت کنی.

star1

اگر کسب و کار، پروژه، افراد و .. می‌شناسی که جاشون در بخش رنگی یاب خالیه، لطفا بهمون در بخش کامنت ها اطلاع بده.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. شیدا
  ۱ مهر ۱۴۰۰

  Shin__meson
  این پیجی که براتون اسمش رو گذاشتم پیج خودمه.
  من شیدام ۲۵ سالمه و اسفند ۱۴۰۰ میشه ۱ سال که کار خودم رو شروع کردم
  کار‌ من چیه؟
  من با سلیقه و طراحی خودم مانتو میدوزم و چیزی که منو از بقیه متمایز میکنه اینکه از هر مانتو فقط و فقط یدونه میدوزم یعنی اگر شما یکی از مانتو های من رو داشته باشی محاله که تن کس دیگه ای ببینی.
  در کنار اینکه سعی میکنم مخاطبم خاص باشه تمام تلاشم رو میکنم که کیفیت کار رو روی بالا ترین حد نگه دارم
 2. ستایش
  ۴ مهر ۱۴۰۰

  کارت خیلی قشنگه امیدوارم موفق باشی^^ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...