شادی پله اول برای رسیدن به موفقیت - رنگی رنگی

شادی پله اول برای رسیدن به موفقیت

شادی پله اول برای رسیدن به موفقیت

هر آدم رنگی اهدافی برای زندگیش داره، اما مسئله مهم در راه زندگی اینه که لذت بردن از مسیر رسیدن به اهداف رو فراموش نکنیم. برای شاد بودن این که هدفی داشته باشیم و به سمتش حرکت بکنیم لازمه اما نباید شرط خوشبختی و شاد بودن رو دستیابی به اون موفقیت قرار بدیم. پس منتظر هدفی خاص مثل قبولی در دانشگاه، پیدا کردن شغل، خریدن ماشینی خاص و .. برای خوشحالی نباشید.

star2

اکثر ما فکر میکنیم اگر بیشتر تلاش کنیم، موفق تر میشیم و نتیجه این موفقیت خوشحالی هست. اما بهتره بدونید این طرز تفکر درست نیست. اولا شما هر وقت به یک موفقیت دست پیدا کنید قبل از اون برای خودتون اهداف بزرگتری تعیین کردید و دیگه اون موفقیت در دید شما ارزش خوشحالی نداره. دوما نقطه بعد از موفقیت رو خوشبختی تعریف کردید و تا وقتی این طرز فکر رو داشته باشید به خوشبختی دست پیدا نمیکنید. این ها بخش از یک سخنرانی خیلی معروف در TED است که تا امروز بیش از ۱۷ میلیون بار دیده شده.

star3

بر اساس این سخنرانی بخش زیادی از شادی شما بستگی به نوع دید شما به دنیا داره و این یکی از ویژگی های آدم های رنگی هست که  “شاده چون می دونه که شادی از نگاه ما به مسایل ناشی می شه نه الزاما از عوامل بیرونی” . در واقع تنها ۱۰ دردصد از شادی شما در طولانی مدت بستگی به دنیای اطراف داره، ۹۰ درصد باقی مانده مربوط به نوع نگاه شما به دنیا هست. اگر ما بتونیم نگاهمون به فرمول شادی و خوشبختی رو تغییر بدیم میتونیم حتی واقعیت های زندگی رو هم تغییر بدیم. تحقیقات نشون دادن که ۲۵ درصد از موفقیت های شغلی مربوط به IQ میشه و ۷۵ درصد بستگی به خوشبینی افراد، حمایت اجتماعی و توانایی شما در نگرش به استرس بعنوان یه چالش نه یک تهدید ، پیش بینی می شود.

star2

در حقیقت این دنیا نیست که شما رو میسازه، زاویه دیدی که ذهن شما به دنیا داره حقیقت رندگی شما رو شکل میده. و وقتی که بتونید دیدگاهتون رو عوض کنید نه تنها شادتر میشید بلکه در همه زمینه های زندگی از جمله تحصیلی و شغلی هم موفق تر عمل میکنید. پس بهترین کاری که میتونیم برای موفقیت انجام بدیم خوشحالی بیشتر است.

heart1

۱۰ کاری که میتونید برای شادی بیشتر در زندگی انجام بدید :

۱- ورزش کنید.

۲- خوب بخوابید.

۳- زمان بیشتری را با خانواده و دوستان سپری کنید.

۴- به طبیعت بروید.

۵- به دیگران کمک کنید.

۶- بیشتر لبخند بزنید.

۷- برای یک تعطیلات آخر هفته و یا مسافرت برنامه ریزی کنید.

۸- مدیتیشن را در بین کارهای روزمره تان قرار دهید.

۹- قدردان باشید.

۱۰ مسیر رفت و آمدتان به محل کار را کوتاه تر کنید.

منبع ۱

منبع ۲

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. xxx
  ۶ فروردین ۱۳۹۷

  رنگی رنگی جان بعضی مواقع به خاطر انتخاب رنگ خواندن نوشته هات خیلی سخته.میشه رنگ شاد با بازه تیره تر انتخاب کنی؟
  • رنگی رنگی
   ۷ فروردین ۱۳۹۷

   متاسفانه مشکلی که در مورد نوشته های رنگی وجود داره اینه که در بعضی از صفحه نمایش ها با بقیه متفاوت هست، ما سعی میکنیم رنگ هایی که کمتر چشم خواننده رو اذیت کنه استفاده کنیم، از این به بعد دقت بیشتری در این مورد به خرج میدیم، ممنون از شما که همراهم‌ن هستید 🙂
 2. Narciss
  ۷ فروردین ۱۳۹۷

  اون TED Talk یکی از بهترین تد تاک هایی بود که دیدم. عالی بود!! از این جور پست ها بیشتر بزارین،واقعا مفید بود!
 3. مریم
  ۶ فروردین ۱۳۹۸

  مثل همیشه عالی بودارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...