پروژه بازی گروهی - بازی دبلنا یا دبرنا - رنگی رنگی

پروژه بازی گروهی – بازی دبلنا یا دبرنا

پروژه بازی گروهی – بازی دبلنا یا دبرنا

حالا که نوروز در راهه، فکر کردیم که پروژه نوروزانه بازی گروهی، ایده خوبیه برای اینکه در دورهمی ها بیشتر بهمون خوش بگذره :)
ما سیزده روز، روزی یک بازی گروهی بهتون یاد میدیم. شما اگر دوست داشتین اونو یاد بگیرید و با دوستان و اقوام و خانواده تون بازی کنید :) خیلی بهتون خوش می گذره  و خاطره های شاد می سازید :)

بازی امروز :

وسایل مورد نیاز: بازی دبلنا، نخود یا لوبیا

تعداد: هرچی بیشتر بهتر

بازی دبلنا یا دبرنا از اون بازی‌های گروهیِ خانوادگیِ قدیمیه که اکثر افراد خانواده دوسش دارن و معمولاً از قدیم توی هر خونه‌ای یه‌ کیسهٔ دبلنا پیدا می‌شه.

این بازی از تعدادی کارت و ‌مهره تشکیل می‌شه. در هر دور‌ از بازی، به هر کس چند کارت می‌رسه(بستگی به تعداد و تقاضا داره) کارت‌ها چهارخونه داره که توی بعضی خونه‌هاش اعدادی از یک تا نود و ‌نه نوشته شده. کیسه سفیدی هم هست که توش مهره‌هایی در همین بازه وجود داره. 

یک نفر کیسه رو دستش می‌گیره و شروع می‌کنه به هم زدن مهره‌ها و یکی یکی مهره‌ها رو بیرون می‌کشه و عددش رو می‌خونه. اگر شماره مهره با شماره یکی از خونه‌های کسی یکی باشه، باید یک‌ نخود یا لوبیا روی اون عدد بذاره و ‌پرش کنه.

هر کسی خونه‌های کی از کارت‌هاش رو پر کرد، می‌گه: «دبلنا!» و این دست رو برده. بعدش کیسه دست به دست می‌چرخه و همین روند ادامه پیدا می‌کنه.

این نکات رو فراموش نکنید:

توی این بازی جر‌زنی وجود نداره، و همش بر می‌گرده به میزان شانس شما!

حواستون رو‌ جمع کنید تا عدد خونده شده‌ای رو از دست ندید.

12

2(1)

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...