رنگی یاب - آزمون بهزیستی برای تشخیص اوتیسم - رنگی رنگی

رنگی یاب – آزمون بهزیستی برای تشخیص اوتیسم

رنگی یاب – آزمون بهزیستی برای تشخیص اوتیسم

آدم های رنگی اجازه نمیدن تا رویاها و ایده هاشون در گوشه ی ذهن خاک بخوره. با برنامه ریزی و انگیزه برای واقعی شدنشون تلاش میکنن و به قشنگی های زندگی اضافه می کنن. این افراد بهمون یاد میدن که نه تنها میشه رویاها رو عملی کرد، بلکه میتونیم با کمکشون دنیا رو به جای بهتری تبدیل کنیم.

heart2

اوتیسم موضوع شایعی هست که ممکنه برای خیلی از آدم ها اتفاق بیفته و معمولا خودش رو از سنین پایین (۲ سال به بالا) نشون میده. بعضی افراد، از اوتیسم به عنوان یک اختلال یاد میکنن و خیلی ها هم اون رو به چشم یک تفاوت میبینن. کسانی که دچار این موضوع هستن دنیا رو به شیوه ای متفاوت تر از بقیه میبینن و همین موضوع باعث شده در ارتباط برقرار کردن با آدم ها، تغییر در عادت ها و … مشکل داشته باشن. اما همچنان میتونن به خوبی یاد بگیرین و حتی میتونن در انجام برخی مهارت ها خیلی بهتر از بقیه عمل کنن.

star2

اوتیسم انواع زیادی داره و میشه گفت در هیچ دو نفری به صورت یکسان بروز نمیکنه، دلایل دقیقی برای این قضیه گفته نشده، نظریه های مختلفی در موردش هست و این تفاوت تا آخر عمر همراه آدم ها میمونه. اما نکته ی مهم این هست که اگر به موقع شناسایی بشه و از راه های درست اقدام بشه، عموما این بچه ها میتونن در کنار سایر آدم های جامعه رشد و ترقی پیدا کنن.

این بچه ها بیشتر از هرچیزی به درک تفاوت هاشون نیاز دارن و با توجه به این تفاوت ها، لازم هست که رفتار و آموزش های مناسب خودشون رو داشته باشن. بهزیستی طرحی برای شناسایی اوتیسم در بچه های ۲ تا ۵ سال گذاشته که به پدر و مادرها کمک می کنه تا متوجه بشن و بتونن اقدامات لازم رو انجام بدن. اگر کودکی در اطرافتون دارین میتونین در این سایت ثبت نام کنین و تست رو انجام بدین.

heart2

از این دست فعالیت ها، کسب و کارها، افکار و ایده ها در اطراف ما زیاد هستن و ما در رنگی یاب سعی می کنیم تا اون ها رو به شما معرفی کنیم. آشنایی با این آدم های رنگی و کسب و کارهای خلاقانه می تونه تلنگری باشه که بهمون میگه شاید نفر بعدی ما باشیم که به آرزوهامون جامه ی عمل می پوشونیم و قهرمان رنگی زندگیمون میشیم.

star2

اگر شما هم افراد، کسب و کار یا اتفاق رنگی ای رو میشناسین که با معرفی کردنشون میتونیم قدمی برای ساخت دنیای رنگی تر برداریم حتما در بخش کامنت ها بهمون اطلاع بدین تا با بقیه ی آدم های رنگی به اشتراک بگذاریم.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. نسیم
  ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

  اوتیسم فقط تو کودکی بروز میکنه؟یعنی اگه یه نفر کودکی سالمی از این نظر داشته باشه در بزرگسالی بهش مبتلا نمیشه؟
  • رنگی رنگی
   ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

   بله دوست عزیز، نشانه هاش در کودکی بروز میکنهارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...