سفر به استرالیا با هواپیمای خیالی رنگی رنگی – روز سوم - رنگی رنگی

سفر به استرالیا با هواپیمای خیالی رنگی رنگی – روز سوم

سفر به استرالیا با هواپیمای خیالی رنگی رنگی – روز سوم

پروژه جهانگردی رنگی رنگی رو اینجا معرفی کردیم .
مقصد این هفته ما کشور استرالیا هست 🙂
بیاین با هواپیمای خیالی رنگی رنگی یک هفته به این کشور سفر کنیم و هر روز یه عالمه مطالب جذاب در این مورد یاد بگیریم 🙂

امروز روز سوم استرالیا گردی هست و دیدنی های شهر ملبورن رو معرفی میکنیم.

s2-

ملبورن یکی از شهرهای بزرگ استرالیاست که پویایی در همه نقاط آن دیده میشود ، بناهای دوره ویکتوریایی زیادی در این شهر دیده میشود ، موزه ، نمایشگاه های هنری ، هنر خیابانی زیبا از دیگر جاذبه های این شهر زیباست.

1-

کتابخانه ایالتی ویکتوریا

یکی از دست آوردهای ملبورن نام گرفتن شهر ادب و هنر یونسکو در سال ۲۰۰۸ بود. این کتابخانه در سال ۱۸۵۴ افتتاح شده و حدود ۲ کیلیون جلد کتاب دارد. این کتابخانه مجموعه های جالبی را شامل میشود ، از یک قبض مالیات ۴۰۰۰ ساله تا کتاب های کمیک استرالیایی که هرگز در مورد آنها نشنیده اید ، مثل مرد پلنگی!! ، همچنین مجموعه زیابیی از نقاشی های استرالیایی را نیز دارد. کنسول بازی ویدئویی و اتاق شطرنج از دیگر جذابیت های این کتابخانه است.

Melbourne

2

3 4 5

2-

مرکز خرید ملکه ویکتوریا

این بازار از سال ۱۸۷۸ مرکز خرید مواد غذایی تازه ملبورن بوده. این منطقه بین سال های ۱۸۳۷ تا ۱۸۵۴ گورستان شهر قدیم ملبورن بوده. این منطقه برای کسانی که دوست دارند با شیوه تغذیه این کشور آشناشوند ، همینطور کسانی که به مناطق تاریخی علاقه دارند جذاب است.

6 7 8

Market Life 270410

3-

باغ گیاه شناسی ملبورن

یکی از بهترین باغ های گیاه شناسی دنیا در ملبورن استرالیاست که انواع زیادی از گیاهان سراسر دنیا و به خصوص گیاهان و گل های بومی استرالیا را شامل میشود.

در شب های تابستان این باغ سینما فضای باز و اجراهای تئاتر برای بازدیدکنندگان دارد همچنین تفریحاتی دیگری مانند تماشای آسمان شب و آبنمای بازی کودکان نیز شامل میشود.

10 11 12 13 14 15 16

4-

معبد یادبود

این معبد به یاد کشته های جنگ جهانی اول بین سال های ۱۹۲۸ تا ۱۹۳۴ ساخته شد ، معماری آن از آرامگاه هالیکارناسوس که از عجایب هفتگانه جهان در ترکیه است الهام گرفته شده است. مجموعه تحت نظارت شبانه روزی پلیس است و در ساعات کاری موزه سربازان یونیفرم هایی مشابه یونیفرم های سربازان سواره نظام در طول جنگ جهانی اول را میپوشند.

17 18 19 20 21چ

5-

میدان فدراسیون

این میدان در سال ۲۰۰۲ به مناسبت ۱۰۰ سال فدراسیون افتتاح شد و امروز به یکی از مناطق دیدنی ملبورن تبدیل شده است. در این میدان مراسم هایی مانند جشن ها و تماشای مسابقات مهم ورزش اجرا میشود.

22 23 24 25 26 27

6-

ساختمان نمایش سلطنتی

این بنا در سال ۱۸۸۰ برای نمایشگاه سلطنتی ساخته شد و در سال ۲۰۰۴ به عنوان آثار یونسکو انتخاب شد ، این عمارت سمبلی از دوران انقلاب صنعتی اروپاست و اولین ساختمانی بود که پرچم استرالیا بعد از استقلال بر آن برافراشته شد.

28 29 30 31 32

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. مونا
  ۱۲ شهریور ۱۳۹۵

  سپاس گزارم رنگی رنگی جونم.
 2. م -الف
  ۱۳ شهریور ۱۳۹۵

  ایده جهانگردی هاتون عالیه . یک دنیا ممنون
 3. nebula
  ۱۷ شهریور ۱۳۹۵

  شما خیلی باحالینارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...