آرت تراپی یا هنر درمانی ؛ چطور به ما آرامش می بخشه؟ - رنگی رنگی

آرت تراپی یا هنر درمانی ؛ چطور به ما آرامش می بخشه؟

آرت تراپی یا هنر درمانی ؛ چطور به ما آرامش می بخشه؟

تا حالا حتما برات پیش اومده که خیلی غمگین شده باشی! یا انقدر ناامید که فکر کنی دنیا به آخر رسیده و دیگه هیچی خوب نمیشه! اتو این جور مواقع اگر از بالا و دید وسیع تری به مشکلات نگاه کنی می بینی نه ! قضیه اونقدرها هم که فکر می کردی جدی نیست.

میخوام برات بگم خیلی وقتها اگر ما خودمون رو بهتر بشناسیم و سعی کنیم تو مشکلات آرامش خودمون رو حفظ کنیم مشکلات خیلی بزرگ به نظرمون نمیرسه. اینکه ما بتونیم تو شرایط سخت خودمون رو کنترل کنیم نیاز به تمرین داره و امروز تو رنگی رنگی میخوایم یک راه خیلی خوب رو بهت معرفی کنیم.

h1-

آرت تراپی یا هنر درمانی ! یک شاخه از روانشناسی هست که در اون از هنر برای ابراز احساسات و ارتباط کمک گرفته میشه. روانشناسان معتقدند که زنده شدن روحیه هنری به آدما کمک می کنه تا مشکلات کوچک و بزرگ رفتاری و احساسی رو بهتر حل بکنن و در عین حال استرس خودشون رو کاهش بدن! همینطور با خلق یک اثر هنری عزت نفس و هوشیاری افراد بالاتر میره.

h1-

آرت تراپیست ها با توجه به نوع مشکلات افراد روش های گوناگونی رو برای رفع اونها انتخاب می کنند. در واقع ما در آرت تراپی از پروسه خلاق ساخت و ایجاد یک اثر هنری برای بهبود شرایط ذهنی و روحی استفاده می کنیم و از این طریق درک بهتری از دنیای درونمون خواهیم داشت.

h1-

آرت تراپی، قدیم ترها بین فیلسوف هایی مثل ارسطو طرفدار زیادی داشته و بعد تر فروید کسی بوده که در این مورد تحقیقات بسیاری انجام داده!

h1-

برای اینکه بتونی از آرامش آرت تراپی استفاده کنی لازم نیست حتما یک هنرمند فوق العاده باشی! همین حالا مداد رنگی هات رو بردار و یک طرح ساده بکش! یا با خمیر مجسمه سازی یک شکل ساده بساز : ) اونوقت می بینی چقدر آروم تر میشی و دنیا رو رنگی تر میبینی. یک راه دیگه هم وجود داره! دفتر رنگ کردنی رنگی رنگی که قبل تر زیاد در موردش برات حرف زدیم! این همه راه حل! پس دیگه جایی برای استرس و ناامیدی نیست! وقتشه دست بکار بشی آدم رنگی جان

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. Aida
  ۸ خرداد ۱۳۹۵

  واااااای رنگی رنگی جون چه خوبه که جدیدا راجب هنر پست میزاری مثل پاپ ارت ….خیلیییی خوبه مرسیییییی ?????????لطفا راجب رنگ اکرلیک و کاربرد هاش وطرز درست استفاده و ..خلاصه همه چیش مطلب بزاری عالی میشه بازم مرسی خسته نباشید????
  • رنگی رنگی
   ۹ خرداد ۱۳۹۵

   ممنون از پیشنهادتون ، بررسی میشه :)
  • نسیم
   ۱۶ خرداد ۱۳۹۵

   منم با پیشنهاد رنگ اکریلیک دوستمون موافقم
  • hanieh
   ۷ مرداد ۱۳۹۵

   رنگ اکریلیک مخصوص رنگ کردن پارچه ست و به همین خاطر ازروی پارچه و لباس به هیچ عنوان پاک نمیشه.اکریلیک کاربرد های زیادی داره مثلا روی بوم به جای رنگ روغن استفاده میشه..اما کثیف کاری نداره و بوی بد هم نمیده.حلالش هم آبه!
   ببخشید از اطلاعات کمی که داشتم..
 2. زینب
  ۸ خرداد ۱۳۹۵

  دفتر رنگ کردنی رنگی رنگی یه آرت تراپیست فوق العاده
  ممنون رنگی رنگی جون
 3. عارفه
  ۲۶ خرداد ۱۳۹۵

  من همیشه همین کارو میکنم … از اینکه فهمیدم کار درستی میکنم واسه آرامشم متشکرم رنگی رنگی ?
 4. Roz
  ۳۱ تیر ۱۳۹۵

  رنگی رنگی جان میشه بگی چطوری بهمون کوپن تخفیف تعلق می گیره؟!??
  • رنگی رنگی
   ۳ مرداد ۱۳۹۵

   برخی از کدهای تخفیف زمان و مناسبت خاصی دارن که در شبکه های اجتماعی اعلام میشن
   در بسته های پستی هر ماه هم یک کد تخفیف برای خرید بسته ماه بعد وجود داره
 5. محمد
  ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

  سلام رنگی جون عاشقتم دس خوش چه قشنگ وپرمحتوا عالیه ممنون.
 6. زهرا امانی
  ۱۶ خرداد ۱۳۹۶

  رنگی رنگی جون خیلی ممنونم ازت . من در بدترین شرایط روحی بودم ک حدود یک سال و نیم پیش دفتر رنگ کردنی خریدم و یه استعدادی در خودم کشف کردم . عاشقتم. تو بی نظیری ????????❣
 7. یگانه بانو
  ۱۷ خرداد ۱۳۹۶

  من خودم این روش و بصورت خیلی ساده بکار میگیرم ،نقاشی میکنم وقتی خیلی مودم پایینه?
 8. الهه شکلاتی $o$
  ۱۰ بهمن ۱۳۹۶

  من امتحان کردم واقعا جواب میده ! (;ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...