معرفی کتاب – در باب اعتماد به نفس - رنگی رنگی

معرفی کتاب – در باب اعتماد به نفس

معرفی کتاب – در باب اعتماد به نفس

« وقتی یاد گرفتیم خودمان را همان‌طور که هستیم ببینیم و پذیرفتیم که به‌طور طبیعی خطاکار هستیم، آنگاه دیگر برایمان چندان فرقی نمی‌کند که مرتکب کارهای به‌ظاهر احمقانه شویم«.

فکر می کنین تو زندگی اعتماد به نفس لازم رو دارین؟ این سوالی بود که چند وقت پیش در کانال تلگرام رنگی رنگی پرسیدیم و تعدادی از آدم رنگی ها پاسخ منفی داده بودن. آلن دوباتن نویسنده این کتاب معتقده که اعتماد به نفس اصلا چیز پیچیده و عجیبی نیست و هر کس میتونه با انجام یک سری تمرین یا قرار گرفتن در موقعیت هایی اون رو بدست بیاره. در واقع اعتماد به نفس اکتسابیه نه خدادادی.

نویسنده در بخشی از کتاب اشاره میکنه اگر افرادی به دستاوردهای مهمی در زندگیشون میرسن به دلیل داشتن نبوغ یا استعداد ویژه ای نیست بلکه این موفقیت به شکلی از سرزندگی روحی برمیگرده که بهش میگیم اعتماد به نفس.

اینکه ما در زندگی با چه چالش هایی روبه رو بشیم به نوع شخصیت ما ربط پیدا میکنه اما بیاین یه جور دیگه به مسئله نگاه کنیم !

فرض کنین دوست دارین که کاری رو انجام بدین اما کسی در ذهنتون نشسته و مدام میگه : نمیشه ! تو تواناییشو نداری! تو نمیتونی ! نه ! اینکاررو نکن بقیه مسخره ات میکنن ! خلاصه که شما هم تسلیم این ندای درونی میشین و کلا به خودتون برچسب عدم اعتماد به نفس میزنین اما در تمام سال های زندگی به اون کار فکر می کنین … به اینکه اگر انجام میدادین و میشد چقدر همه چیز فرق داشت !  نویسنده هم همین رو میگه ! ازتون میخواد درگیر کلمات نباشین و اون کاری رو بکنین که میخواین این بهتره تا اینکه کل زندگیتون بهش فکر کنین. تمرکز روی هدف و پذیرش خودتون با تمام کاستی ها ! مثلا اگر فکر می کنین نمی تونین به زبان انگلیسی جلوی کسی حرف بزنین اما دانش لازم رو دارین، دقیقا همین کار رو بکنین ! حالا مشکلی نیست اگر اشتباه هم کردین.  این تجربیات و چالش ها هستن که در نهایت باعث افزایش اعتماد به نفس میشن نه صرفا خوندن کتاب .

این کتاب اگر چه جنبه انگیزشی هم داره اما دیدگاه های فلسفی در نگارش مورد توجه قرار گرفته و با سایر کتاب های موفقیت تفاوت داره. یعنی شامل تمرین های مختلف برای افزایش اعتماد به نفس نیست بلکه بیشتر سعی داره دیدگاه و نوع برداشت ما از اتفاقات رو تحلیل بکنه و در مواردی تغییر بده.

اگر این کتاب رو قبلا خوندین نظرتون رو برامون بنویس . همین طور کتاب های دیگه در مورد اعتماد به نفس رو که به نظرتون مفید هستن در کامنت معرفی کنین. 

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. عطیه
  ۵ مرداد ۱۳۹۹

  سلام
  کتاب دستیابی به اعتماد به نفس از باربارا دی آنجلیس برا من مفید و خوب بوده
 2. Reyhun
  ۵ مرداد ۱۳۹۹

  سلام رنگی رنگی جان. ممنونم بابت پسشنهادات عالی و زحمات زیادی که می کشید. =)
  کتاب خودت باش دختر از ریچل هالیس هم عالیه! ؛)
  موفق باشید.
 3. حانيه
  ۶ مرداد ۱۳۹۹

  اعتماد به نفس یعنی توانایی انجام یک کاری
  اگه احساس میکنیم که توی یه سری کارها اعتماد به نفس کافی رو نداریم، با بدست آوردن مهارتهای مربوط به اون ها میتونیم اعتماد به نفس مون رو خیلی بالا ببریم .
  جملات تأکیدی و گفتگوهای درونی با خودمون هم خیلی خیلی مؤثره و خیلی باید مراقب کلمات زمزمه با خودمون باشیم😇
  مرسیی یه عالمه بابت معرفی این کتاب و این همه خوبی رنگی رنگی جان🍃🌹🍃
 4. فاطمه
  ۶ مرداد ۱۳۹۹

  سلااااااااااام رنگی رنگی جونم…
  مرسی که اینقد ب فکر ما هستید…
  بدرخشید🌝ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...