رنگی یاب - به سرپرستی گرفتن مادربزرگ ها و پدر بزرگ ها - رنگی رنگی

رنگی یاب – به سرپرستی گرفتن مادربزرگ ها و پدر بزرگ ها

رنگی یاب – به سرپرستی گرفتن مادربزرگ ها و پدر بزرگ ها

در گوشه به گوشه ی دنیایی که در اون زندگی می کنیم، اتفاقات رنگی زیادی میوفته. اتفاقات کوچک و بزرگی که در کنار هم یه دنیای رنگی رو میسازن. تمام این ها به خاطر آدم هایی هست که یاد گرفتن افکار منفی، تنبلی و شک رو از خودشون دور کنن و به رویاهاشون عمل کنن. به توانایی هاشون باور داشته باشن و قهرمان زندگی خودشون باشن و حتی زندگی رو برای اطرافیانشون شیرین تر و جذاب تر کنن.

ما در بخش رنگی یاب ، به دنبال این افراد، کسب و کارها و اتفاقات رنگی میریم و اون ها رو با شما به اشتراک می گذاریم. این افکار رنگی ممکنه در کشور خودمون شکل گرفته باشن یا در یه نقطه ی دیگه ی کره ی زمین و خیلی دور از ما باشن. کی میدونه؟ شاید یک روزی که خیلی دور نباشه، راجع به داستان موفقیت و ایده رنگی خودتون بنویسیم.

مهربونی و کمک کردن سن و سال نمیشناسه. شاید در نگاه اول به نظر برسه که بیشتر مواقع، این بزرگتر ها هستن که به کوچک تر ها کمک میکنن. اما اگر بیشتر فکر کنیم متوجه میشیم مادربزرگ ها و پدربزرگ هایی هستن که از بچه هاشون دورن و در سنین بالا، رفع بعضی از نیازها براشون سخت میشه. در این زمان هست که افراد جوان تر با توانایی بیشتر، میتونن مسئولیت بعضی از کارها رو برعهده بگیرن و به عبارتی، سرپرستی افراد مسن تر رو قبول کنن.

Adopt a Grandparent یک کمپینی هست که اخیرا در بولیوی شکل گرفته و از داوطلبین میخواد تا سرپرستی پدربزرگ ها و مادربزرگ ها رو بر عهده بگیرن و تا جای ممکن نیازهای اساسی شون رو رفع کنن. این کمپین بعد از مشکلاتی که در اثر ویروس کرونا برای این افراد پیش اومد، شکل گرفت. خیلی از این افراد با سن بالا، در این دوره نمیتونستن مواد غذایی کافی تهیه کنن و یا کارهای لازم رو برای دریافت کمک های دولتی انجام بدن. این شرایط برای اون هایی که دور از فرزندانشون بودن به مراتب سخت تر هم بود.

Sergio Royuela شخصی هست که از خانواده خودش دور بوده و به دلیل قرنطینه نمیتونست به خانواده ش کمک کنه. به جای همین تصمیم گرفت تا به افراد مسنی که در همسایگی خودش زندگی میکردن سر بزنه و تا جای ممکن نیازهاشون رو رفع کنه. در نتیجه این کمپین کم کم شکل گرفت و در حال حاضر بیش از ۲۰ جوان، دارن این کار رو در بولیوی انجام میدن.

اگر شما هم افراد، کسب و کار یا اتفاق رنگی ای رو میشناسین که با معرفی کردنشون میتونیم قدمی برای ساخت دنیای رنگی تر برداریم حتما در بخش کامنت ها بهمون اطلاع بدین تا با بقیه ی آدم های رنگی به اشتراک بگذاریم.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

  1. زهره
    ۷ مرداد ۱۳۹۹

    چقققد خوووبارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...