زندگی فعال بدون هالتر و پشت بازو - مجله آنلاین رنگی رنگی

زندگی فعال بدون هالتر و پشت بازو

زندگی فعال بدون هالتر و پشت بازو

کافی است بگویید می‌خواهید نیم‌کیلو وزن کم کنید که از همه جا بشنوید که ورزش کن. خب! اگر تا به حال ورزش نکرده‌اید لابد دلایلی داشته‌اید و احتمالا به این زودی‌ها هم نمی‌توانید برنامه منسجم و منظمی برای یک ورزش اصولی بریزید. ما پیشنهاد بهتری داریم که هیچ برنامه اضافه‌ای به زندگی شما تحمیل نمی‌کند، اما سوخت و ساز بدن‌تان را افزایش می‌دهد.

اگر خانه‌دار هستید، بیشتر با بچه‌ها بازی کنید. آنها انرژی زیادی دارند و شراکت در بازی آنها هم برای شما خوب است و هم آنها را خوشحال‌تر می‌کند.

شاید هر روز راه‌پله و پاسیو را جارو نمی‌کردید، خب حالا به چشم یک ابزار ورزشی به جاروی خانه‌تان نگاه کنید!

خریدها را بگذارید برای قبل از وعده‌های غذایی و قبل از آنکه چیزی بخورید، بهانه‌ای برای کمی پیاده‌روی پیدا کنید.

اگر در خانه دوچرخه ثابت دارید و بارها به قصد ورزش لباس پوشیده‌اید و با کلی تدارک جانبی از آن استفاده کرده‌اید، حالا از آن به عنوان وسیله‌ای برای گذران وقت استفاده کنید. تلفن‌ها را حین رکاب زدن جواب دهید و زمانی که منتظر شروع برنامه محبوب‌تان هستید، یا منتظرید تا کار ماشین لباسشویی تمام شود، رکاب بزنید.

اگر کارمند هستید، با آسانسور خداحافظی کنید. راه‌پله یک وسیله ورزشی مجانی است.

برای ارتباط با همکارانتان ایمیل ندهید و شماره داخلی آنها را نگیرید، از پشت میز بلند شوید و سر میزشان کارتان را بگویید.
پشت میزتان نرمش‌های کششی انجام دهید.

روزهای تعطیل هم یک فرصت خوب است برای کارهایی که هم برای زندگی لازم است و هم برای بدن. ماشین را بشورید، باغچه را هرس کنید، یک سفر کوتاه خارج شهر ترتیب دهید و در طبیعت پیاده‌روی کنید.

با انجام این کارها کمی از لم دادن کوتاه آمده‌اید و فعالانه‌تر زندگی کرده‌اید. نتیجه مشخص است. یک ماه بعد، شادتر و سالم‌تر هستید، بدون اینکه در یک باشگاه ورزشی شُر شُر عرق ریخته باشید.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. عاصفه
  ۱ اردیبهشت ۱۳۹۵

  امروزه متخصصین معتقدن که کار خونه و روزمره ورزش محسوب نمیشه!چه بسا غیراصولی انجام دادن اینها باعث صدمه جسمی شود
  • رنگی رنگی
   ۱ اردیبهشت ۱۳۹۵

   اینها تحرکات روزمره ی هر انسانی هست که توی دنیای امروزی بخاطر وسایلی که اختراع شدن داره این تحرکات روزمره از بین میره ، پس تحرکات روزمره برای آدم هیچ ضرری نداره چون بدن انسان برای انجام اینها ساخته شده 🙂ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...