چالش رنگی 14 آبان – روز آلوده نکردن آب - رنگی رنگی

چالش رنگی ۱۴ آبان – روز آلوده نکردن آب

چالش رنگی ۱۴ آبان – روز آلوده نکردن آب

تا حالا به این فکر کردین که سرنوشت زمین بدون داشتن آب چی میشه؟؟ آیا میدونید برای تصفیه ی آب چه مراحلی باید طی بشه و میدونید این مراحل و این چرخه چقدر هزینه و زمان در پی داره؟ رنگی رنگی بهتون پیشهاد میده که به عنوان یه آدم رنگی حواستون به مصرف آب باشه و در مصرف اون کمی وسواس به خرج بدید.

star2

میتونید تصور کنید اگر یک روز از صبح تا شب آب خونتون قطع باشه و فقط به اندازه ی نوشیدن آب داشته باشید چه اتفاقی براتون می افته و زندگیتون چه جوری میشه؟ اینکه مثلا حتی نتونید دست و صورتتون رو بشورید. واقعا غم انگیزه و سخته اما باور کنید اگر مراقب مصرف مون نباشیم متاسفانه این اتفاق  وحشتناک خیلی هم دور نیست.

star2

امروز بیاید یه کاغذ و یه خودکار بردارید و موضوعاتی میتونید صرفه جویی کنید رو بنویسید. میتونید نظر دوستان و اعضای خانواده رو هم بپرسید و همه ی موارد رو لیست کنید و در گروه های تلگرامی که عضو هستید این لیست رو بفرستید و یا در شبکه های اجتماعی تون به اشتراک بذارید و بقیه رو هم دعوت کنید که کمتر آب مصرف کنند.

star2

مثلا برای مسواک زدن یادتون باشه شیر آب رو باز نذارید یا برای دوش گرفتن حتی شده یک دقیقه زودتر از هر دفعه از حمام بیرون بیاید. یا مثلا موقع ظرف شستن سعی کنید کمی کمتر از همیشه آب مصرف کنید و یا ماشینتون رو با آب شرب به هیچ عنوان نشورید. اگر ما همه مون همین کارهای کوچیک رو انجام بدیم قطعا اوضاع خیلی بهتر میشه و می تونیم کنار همدیگه در حجم زیادی از آب صرفه جویی کنیم.

14

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...