آوند - موسسه ای که دغدغه اش شادی بچه هاست - رنگی رنگی

آوند – موسسه ای که دغدغه اش شادی بچه هاست

آوند – موسسه ای که دغدغه اش شادی بچه هاست

هدف رنگی رنگی اینه که تلاش کنه جزئیات شاد زندگی عادی و معمولی هر روزه رو بیشتر ببینیم. در همین راستا میگردیم و سازمان ها و آدمها و جاهای رنگی رو پیدا می کنیم و اونا رو بهتون معرفی می کنیم . امروز هم با دست پر اومدیم 🙂

 

کارگاه کودک و مادری پیدا کرده ایم که کارشون شاد کردن بچه هاست . بچه های خیلی خیلی کوچیک تا ۱۲ سال. کارشون برگزاری کلاس ها و دوره های شادی هست که در اون به بچه ها یاد بدن شاد باشن، رفتار های خوب اجتماعی رو یاد بدن، استعداد هاشون رو کشف کنن، با طبیعت دوست بشن و هوای محیط زیست رو داشته باشن، ورزش های هیجان انگیز یاد بگیرند و انجام بدن و با ادبیات خارج از محیط خشک مدرسه آشنا بشن و خلاصه اینکه هر چیزی که باعث بشه بچه ها ذوووق کنند و حالشون خوب بشه و شاد بشن و زندگی شون رنگی بشه و از همه مهم تر ! یاد بگیرن رنگی و شاد و سالم زندگی کنند !

 

این موسسه اسمش آوند هست 🙂 موسسه ای که کارش خوشحال سازی بچه هاست ( که البته در همین راستا برنامه های زیادی هم برای بزرگسال ها داره) و در وب سایتشون اینطوری خودشون رو معرفی کردن :

 

ما مهد کودک نیستیم . اما خانه امن کودک هستیم.
انسانی که شاد باشد می داند چه می خواهد و چه باید یاد بگیرد و ارتباط با طبیعت و الهام گرفتن از آن این شادی را درونی خواهد کرد. ما می کوشیم کودکان و در کنار آنها خانواده شان این محیط شاد پرورشی و آموزشی را در قالب کارگاه های مختلف در بستر زندگی تجربه کنند.

 

به وب سایت آوند سر بزنید . حتی اگر بچه ای در خانواده ندارین اما لازمه آدمای رنگی از وجود این موسسه خبر داشته باشند. که اگر مادری رو دیدین معرفی اش کنین . از آدمها و موسسه هایی که تلاش می کنند زندگی رو به جای بهتری تبدیل کنند حمایت کنین.

آدرس وب سایت آوند

برنامه های آوند برای بچه ها

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. محیا
  ۲۶ شهریور ۱۳۹۴

  چ خوب
  هوس کردم کاش بچه بودم
 2. مامان هما
  ۲۶ شهریور ۱۳۹۴

  بله واقعا موسسه بی نظیری است در حوضه آموزش کودکان.
 3. نرگس
  ۲۸ بهمن ۱۳۹۴

  مگه شما چن سالته ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 4. s.a
  ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

  سلام
  من ۵روزه که دخترمو میبرم آوند:
  ۱-حتی یک بار ندیدم بازی گروهی آنجام بدن، فکر کنم حتی یه توپ هم توی مهد پیدا نمیشه
  ۲-هیچ بازی انفرادی که یه کم هیجان ایجاد کنه در بچه، هم ندارن. فقط نقاشی با آبرنگ، پاستل، مداد رنگی، ماژیک، خمیربازی، کاردستی، که البته همه اینا رو هم اصلا هیچ دخالتی در آموزش یا همکاری با کودک ندارن. بچه به تنهایی کمی خط خطی میکنه تا وقتی خسته بشه. و البته باکس شن خشک که اونم سایز باکسش شاید ۷۰در ۱۵۰سانت باشه که ۴-۵ تا بچه میتونه توش بشینه که مدام با هم مشکل دارن که اون یکی شن ریخت روی پام و لباس و …
  ۳- به شدت شلوغ و پرجمعیت (وحشتناک)
  در یک کلاس ۱۲ متری ۱۲ بچه با ۲تا مربی + کمد و شلف و… به هیچ کسی هم جواب رد نمیدن برای ثبت نام. و شنیدم که به مادری میگفتن این کلاسها ظرفیت ۱۵نفر دارند
  ۴-از اون پروژه های تبلیغاتی هیچ خبری نیست. یک بار در هفته یه آقایی میان با ۴-۵ تا چکش و یه بسته میخ و چند تا تکه چوب مثلا کلاس نجاری. خودتون حساب کنید که ۱۲ تا بچه با ۴-۵تا چکش چه اوضاعی میشه. میگن هرکدوم ۳تا میخ میتونن بکوبن، بعضی از بچه ها اینقدر معطل چکش میشن که عطایش را به لقایش میبخشن 😐
  ۵- یک ساختمان ۴طبقه است که روبروی در ورودی اتاقی بدون پنجره قرار دارد که کلاس است با تعدادی کودک!!! طبقه زیرزمین آشپزخانه و محل سرو صبحانه، به قدری کوچک و شلوغ است که خود مربیها و مسئولین هم جا نمیشن، به همین دلیل کمتر دیدم بچه ای برای صبحانه بره.
  طبقه همکف یه اتاق که درواقع ورودی قسمتی از مهد است و ضمنا دستشویی و یه اتاق ۹متری که کتابخانه است و مخصوص دعا و نیایش، حساب کنید این همه بچه و خاله چه جوری باید تو اتاق ۹متری جا بشن. از اتاق ورودی به قسمت دیگه زیرزمین راه داره که ۳کلاس داره با شرایطی که گفتم.بچه ها مدام در حال بالاو پایین رفتن از پله هستن. ۳کلاس هم بالای این ۳کلاس هست که همین شرایط را دارد. در طبقه مدیریت، طبقه اول، هم ۳کلاس دیگر مخصوص بچه های بزرگتر است. یه طبقه هم بالای مدیریت که نرفتم و نمیدونم چه خبره.
  در کل میخواستم فقط بگم که چقدر فضا غیر استاندارد است.
  ۶- هیچ نوع وسیله بازی اعم از تاب و سرسره و استخر توپ و هرچی که به ذهنتون برسه نداره
  ۷- شهریه ۱۵۷۰تومان ماهانه که شامل یه ناهار و یه میان وعده میشه. یه میان وعده با خانواده است. و اون یکی میان وعده هم هر چند وقت با یکی از بچه های مهد.
  با این شهریه فکر میکنید چی میدن بهشون؟ میان وعده ژله!!!!!!!!!!!! که هیچ ارزش غذایی نداره 🙁
  ۸-در تایم دعا و نیایش ۲تا شعر میخونن که تو این مدت فقط ۲تا شعر شنیدم ازشون،قدیمی. خودشون میخونن، اگه بچه ای بلد باشه میخونه وگرنه شنونده است. بعد هم هرکی بره کلاسش. به جز این مورد دیگه هیچ موسیقی و شعر و آهنگی وجود نداره. برای هر فعالیت دیگه ای که انجام بشه شهریه جدا باید بدید. که البته اونم ندیدم برنامه ای داشته باشن براش
  ۹- کلا خانم پشوتنی فقط بلده از مجموعه ساختمان خوب استفاده کنه جهت درآمدزایی، هر سوراخی رو مخصوص چیزی قرار داده که پولی براش داشته باشه. کلاس هوش حرکتی، آیرز ،…. همه شهریه جدا دارن. بچه های ۳ساله هوش حرکتی به چه دردشون میخوره؟ یه کم دویدن و هیجان و بازی گروهی از هرچیزی براشون مفیدتره.
  ۱۰-فقط اگه خواستید ثبت نام کنید حتما یه روز از ساعت ۸تا ۱۰-۱۱ برید اونجا بشینید و ببینید بچه ها با چه وضعی میان داخل. همه افسرده. همه به زور میان داخل. گاهی هم خاله باید بیاد بغلش کنه ببره چون خودش نمیخواد بره.
  اگه واقعا این مجموعه توانایی ایجاد فضای شاد برای کودک رو دارن چرا پس بچه ها اینقدر افسرده هستن. همه ناراحت و غمگین.
  ۱۱- یه سری به کلاسها بزنید حتما. بچه ها همه آروم و ساکت و افسرده. من تعجب که چرا اینجوری هستن. بچه ۴ساله اینقدر آروم و ساکت. به زور میخندن.
  از یکی از والدین پرسیدم که بچه شون توی خونه هم همینقدر آرومه؟ آقایی بودن و پسرشونو آورده بودن، گفتن اصلا و دیدن این وضعیت برای خودشون هم عجیب بود.
  ۱۲- یه مشاور یه روز در هفته میاد برای مشکلات بچه ها در مهد. به من اعتراض میکردن که چرا وقتی دختر شما میاد پیش شما بغلش میکنید!!!!!!!!! شما فقط میتونید نگاهش کنید. نه بغل نه بوس نه هیچ عکس العمل دیگه. به قول همسرم اینا انتظار دارن من دخترمو از خودم دور کنم تا به اونا نزدیک بشه، اعتمادشو به من از دست بده تا به اونا اعتماد کنه!!!!!!!(واقعا احمقانه است)
  وقتی گفتم قرار نیست من از خودم دورش کنم، آوند باید برای بچه ها جذابیت ایجاد کنه تا بچه ها به راحتی از والدین جدا بشن، خیلی راحت گفتن خوب شما میتونید مهدی انتخاب کنید که این جذابیتو براش ایجاد کنه!!!!!!!! همینقدر بی ادب.
  ۱۳- منفی ترین نکته ای که بهش برخورد کردم اینکه رفتار مربی ها با همه بچه ها یه جور نیست. بچه ای ساعت ۱۰-۱۱ میاد توی کلاس، وقتی تقریبا اکثر بچه ها هستن، خاله ها میان بغلش میکنن، بوس و عاشقتم و تو خیلی خوبی و بی نظیری و… درحالی که این کار درمورد همه بچه ها نیست. در مورد بعضی ها اصلا نیست. فقط درحد یه سلام گرم. یکیو یه خاله بیشتر دوست داره اون بغلش میکنه، یکیو اون یکی خاله بیشتر دوست داره و مدام قربون صدقه اش میره. بقیه بچه ها هم که گورباباشون!!!!! بعد انتظار دارن بچه ها بهشون اعتماد هم بکنن.
  ۱۴- امروز از دخترم پرسیدم کدوم خاله رو بیشتر دوست داری، گفت هیچ کدومو دوست ندارم. به همین راحتی.
  این نشون میده چقدر مربی ها ناتوان درجذب بچه ها هستن.
  ۱۵-یه نکته دیگه که البته نظر شخصی منه اینکه به نظر میاد آروم و منزوی بودن همه بچه ها در مهد پدیده ای اتفاقی نیست. به نظرم آوند عمدا بخاطر راحتی کار خودشون و بخاطر جمعیت زیاد بچه ها تمایلی به جذب بچه های پر انرژی نداره و البته متقاضی زیادی هم داره بنابراین مشکلی هم در جذب نداره.
  ۱۶- فعلا که ثبت نام کردم و مجبورم این ماه بفرستمش اما بعید میدونم بخوام ادامه بدم با آوند.
  ۱۷-پزشک هستم. و ۵ساله که از کارم زدم که کنار دخترم باشم. همه اینها رو احساسی نگفتم و به نظرم این ها مشکلات آوند هستش.ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...