7 راه برای صلح کردن با پوست های ترکیبی - رنگی رنگی

۷ راه برای صلح کردن با پوست های ترکیبی

۷ راه برای صلح کردن با پوست های ترکیبی

شما هم نمیدونید با پوست ترکیبی تون باید چی کار بکنید؟ داشتن پوست ترکیبی تکلیف آدم رو موقع خرید لوازم زیبایی و بهداشتی روشن نمی کنه، و این موضوع میتونه آدم رو حسابی کفری کنه! اما تو این مطلب میخوایم چند تا نکته یاد بگیریم که به وسیله ی اونها کارمون خیلی راحت تر میشه!

 

۱) تعادل کلمه ی رمزه!

وقتی حرف از نکات برای مراقبت از پوست های ترکیبی میشه، نگه داشتن تعادل بین چرب و خشک، اصل ماجراست. این یعنی این که نه زیادی صورتمون رو بشوریم، و نه زیادی از کرم مرطوب کننده استفاده کنیم. از آب ولرم برای شستن صورتتون ، و از مرطوب کننده ی گیاهی برای رفع خشکی های پوست استفاده کنید.

 

۲)بگرد و پیدا کن:

داشتن پوست ترکیبی به این معنیه که شما باید برای قسمت های مختلف صورتتون، از فرمول های مختلفی از کرم ها استفاده کنید. به عنوان مثال، کرمی که روی گونه هاتون استفاده می کنید، باید چرب تر از کرمی باشه که برای بقیه ی جاها استفاده می کنید. واجب نیست که خرج خودتون رو زیاد کنید و محصولات زیادی خریداری کنید، اما اگه فکر می کنید تا الان چیزی پیدا نکردید که کامـــلا با پوستتون سازگاری داشته باشه، این یه راه حلّه!

 

۳)تونر همیشگی:

استفاده از تونر یکی از بهترین راه ها برای برقراری تعادل درجه ی pH پوسته، چون یکی از کارهاش منقبض کردن منفذ های پوسته. اگه گونه های خیلی خشکی دارید، از تونری که توش الکل نداره استفاده کنید.

 

۴)اسید ها رو بشناس:

اسم اسید ممکنه زیادی خشن به نظر برسه، اما AHA ها و BHA ها هر دو برای پوست های ترکیبی خوب هستند. AHA ها کمک می کنن که پوست جدید و سالم از زیر سلول های مرده خودش رو بیرون بکشه، و Bha ها پوست رو لایه برداری، و منفذ ها رو کوچک می کنند و باکتری هایی که باعث در اومدن جوش میشه رو از بین می برن.

 

۵)از پوستت محافظت کن:

این نکته رو تا ابد خواهید شنید. بله، باید هر روز از کرم ضد آفتاب استفاده کنید، تا کمتر دچار دردسر های پوستی بشید. نور آفتاب بزرگترین عامل پیری زودرس پوسته. ضدآفتابی استفاده کنید که برای پوست های ترکیبی ساخته شده!

 

۶)ماسک:

استفاده ی هفتگی از ماسک صورت کمک می کنه تا قسمت های چرب پوست تمیز بشن و خودشون رو تخلیه کنند. شاید مجبور باشید از دو نوع ماسک روی صورتتون استفاده کنید. توصیه می کنیم در هر صورت از ماسک های گیاهی استفاده کنید.

 

۷)پوستت رو آزاد بذار:

از محصولاتی استفاده کنید که حاوی عطر، روغن، الکل، و مواد حساسیت زا نیستند، تا بیشتر از این پوستتون رو تحریک نکرده باشین. تا جایی که امکان دراه از محصولات گیاهی استفاده کنید، و از مواد شیمیایی به دور باشید.

 

فرقی نداره که پوستمون چقدر چرب، چقدر خشک و یا هردو باشه. برای هر مشکلی یه راه حل وجود داره و شما میتونید با استفاده از روش درست، پوست قشنگ و سالمی داشته باشید.

سینره

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...