7 راه برای خداحافظی با دست های خشک و زبر - رنگی رنگی

۷ راه برای خداحافظی با دست های خشک و زبر

۷ راه برای خداحافظی با دست های خشک و زبر

یه عالمه چاره برای دست های خشک وجود داره! ما انقدر از دست هامون استفاده می کنیم، که بیچاره ها همیشه اولین ها برای مواجه شدن با تغییرات عوامل بیرونی هستند. هوای سرد، باد کولر، مواد شیمیایی و… همه میتونن باعث خشکی و زبری دست هامون بشن. برای همینه که باید حواسمون بهشون باشه. این مطلب میتونه چند تا حرکت برای مبارزه با دست های خشک بهتون یاد بده:

 

۱)کرم دست:

اولین و یکی از بهترین کارهایی که باید انجام بدین اینه که از یه کرم مرطوب کننده ی دست خوب استفاده کنید. کرم ها انواع گوناگونی بر اساس نوع پوست و بودجه رو شامل میشن. یادتون نره که معمولا وقتی پوست کمی نم داشته باشه، کرم رو راحت تر به خودش جذب می کنه، پس بعد از شستن دست هاتون، حتما از کرم مرطوب کننده استفاده کنید تا دست هاتون به حالت خشکی نرسه. حواستون باشه که در جایی که کولر روشنه، به طور مرتب از کرم استفاده کنید، تا هوای خشک به دست هاتون آسیبی نرسونه.

 

۲)شوینده غیر صابونی:

شستن زیاد دست میتونه باعث خشک شدنش بشه، مخصوصا اگر از صابون های خشن استفاده می کنید. تا جایی که میتونید از مایع ظرفشویی یا صابون های شیمیایی (همون هایی که در بیمارستان ها ازشون استفاده می کنن) برای شستن دست هاتون استفاده نکنید. استفاده از یه شوینده غیر صابونی شما رو از دست های خشک و خشن دور نگه میداره…

 

۳)آب ولرم:

دست هاتون رو با آب ولرم بشویید. آب داغ میتونه چربی های طبیعی دست رو از بین ببره و باعث خشکیش بشه. شستن دست با آب ولرم هم میتونه راهی برای جلوگیری از خشک شدن پوست باشه. وسواس شستن دست ها رو کنار بگذارید و برای دست های نرم، تا جایی که امکان داره کمتر دست هاتون رو در معرض آب قرار بدید.

 

۴)روغن زیتون:

وقتی که دست هاتون خشک میشن، فقط پوستتون نیست که اذیت میشه، ناخن هاتون هم در حال عذاب کشیدن هستن! ناخن های خشک زود می شکنن و لب پر میشن، و پوست های اطرافشون شروع به ریختن می کنه. برای جلوگیری از این اتفاق باید به طور منظم از روغن زیتون برای ناخن هاتون استفاده کنید. این کار رو هر روز و به طور مکرر انجام بدین.

 

۵)از پوشش فیزیکی استفاده کنید:

یکی از راه هایی که از خشکی دست هاتون جلوگیری می کنه اینه که اونها رو با یه پوشش فیزیکی از محیط جدا کنید. یکی از راه هاش هم اینه که دست کش دستتون کنید. هنگام شستن ظرف ها از دستکش های پلاستیکی استفاده کنید تا دستتون برای مدت طولانی در معرض آب، شوینده ها و مواد شیمیایی قرار نگیره. وقتی که بیرون توی هوای سرد هستین، دست کش به دستتون کنید تا تغییرات آب و هوایی دست هاتون رو اذیت نکنه.

 

۶)دست کش به دست بخوابید!:

اگه دست هاتون همیشه خیلی خیلی خشک هستن، شب ها موقع خواب دستکش دستتون بکنید. قبل از این کار دست ها رو با کرم حسابی مرطوب و بعد دستکش ها رو به دست کنید و به خواب برید. وقتی که بیدار شدین، دست های نرم تر و بهتری خواهید داشت. شاید این کار در اوایل کمی خنده دار به نظر برسه، اما وقتی که بهش عادت کردین، دیگه حله!

 

۷)آب بنوشید:

یکی دیگه از کلید های داشتن دست های نرم اینه که آب زیاد بخورید. همه شنیدیم که برای داشتن پوست خوب و سالم، آب یه معجزه کننده است! نوشیدن مقدار زیادی آب باعث میشه که پوستتون هیچ وقت خشک نشه. پوستتون رو چه از بیرون و چه از درون مرطوب نگه دارید!

 

سینره

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. مهسا
  ۱۱ آبان ۱۳۹۲

  شوینده غیر صابونی مثل چی ؟
  • نگار یعقوبی
   ۱۲ آبان ۱۳۹۲

   مثل زل های شستشویی که هم برند ایرانی دارن هم غیر ایرانیارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...