داستان های قدیمی و جذاب هزار و یک شب - رنگی رنگی

داستان های قدیمی و جذاب هزار و یک شب

داستان های قدیمی و جذاب هزار و یک شب

همه شما اسم داستان های هزار و یک شب و جریان مربوط به شهرزاد قصه گو رو شنیدید، اما شاید کمتر کسی کل داستان ها رو خونده باشه. روایت های زیادی در مورد این داستان ها وجود داره و ابتدای این داستان ها و کشور آنها دقیقا مشخص نیست اما خیلی از تاریخ نگاران و شرق شناسان ابتدای این داستان ها رو از ایران میدونن.

h1-

داستان های هزار و یک شب یک مجموعه داستان خیلی جذاب و دنباله دار و پر حادثه هستند که مرز بین واقعیت و دروغ در اون ها مشخص نیست و یکی از دلایل اصلی جذابیت این داستان ها همین هست. درون موضوعات این داستان ها خیالبافی، داستان های پر حادثه و عاشقانه هستند که هر داستان به نوعی به داستان قبلی ربط پیدا میکنه و گاهی در دل یک داستان ۳ داستان دیگه اتفاق میقته و کشش اون رو بیشتر میکنه و هر شب در یکی از بخش های پر هیجان داستان تموم میشه، در اکثر اون ها هم مثل بقیه نثرها و حکایت های قدیمی یک پند آموزنده وجود داره.

h1-

اکثر نمونه های این کتاب نثرشون روان هست و به راحتی متوجه میشید. در حین خوندن کتاب، شاید خیلی بعضی از داستان ها به نظر آشنا بیان، دلیلش هم اینه که اون داستان ها رو بطور جداگانه شنیدیم یا در فیلم ها و انیمیشن ها تماشا کردیم، مثل داستان علی بابا و چهل دزد بغداد.

h1-

در ضمن اگر تا امروز فکر میکردید هزار و یک شب فقط برای بچه هاست، باید بگیم که کاملا در اشتباه بودید، روند این داستان ها اصلا کودکانه نیست اما برخی از حکایت های اون برای بچه ها بازنویسی شده.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

  1. بهار
    ۳۰ اسفند ۱۳۹۵

    متن تصحیح شده ی کدوم انتشارات بهتره و پیشنهاد میکنید؟
  2. شبنم
    ۱۹ فروردین ۱۳۹۶

    من چهار جلدشو خوندم داستان در دل داستان خیلی جذابهارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...