10 انگشت تو کندوی عسل زندگی - رنگی رنگی

۱۰ انگشت تو کندوی عسل زندگی

۱۰ انگشت تو کندوی عسل زندگی

آدما برای اینکه مغلوب درد و ناراحتی نشن راه‌های مختلفی برای خودشون دارن. بعضیا تو لحظه عصبانیت یا ناراحتی گریه می‌کنن و آروم می‌شن، بعضیا قدم می‌زنن، بعضیا زنگ می‌زنن به یکی از دوستاشون تا گوشای اونو قرض بگیرن و درد دل کنن و … .
خیلی وقتا این راه‌ها بهمون کمک می‌کنه که لحظات بد رو یه جوری از سر بگذرونیم. اما ممکنه همیشه و هر لحظه نشه از اینا استفاده کرد. مثلا اگه ساعت سه صبح دیدی از غصه داری می‌ترکی و دوستی که می‌خوای باهاش حرف بزنی تا آرومت کنه خوابه چیکار باید کرد؟
یه راه ساده برای آروم کردن خودمون وجود داره که همیشه می‌تونه در اختیارمون باشه. این تکنیک ۱۰ انگشتی رو یاد بگیرد تا لحظه‌های عصبانیت و ناراحتی‌تون به خیر و خوشی بگذرن. دو سه تا نفس عمیق بکشید، دست و روتون رو با آب سرد بشورید و شروع کنید به شمردن با انگشت. بذارید هر انگشت دست‌تون نمادی از چیزایی بشه که تو زندگی‌تون دارید و بابت داشتن اونا خوشحالید. خانواده، دوستان، سلامتی، کار … و هر چیز خوب دیگه‌ای که تو زندگی‌تون هست لیست کنید. حتی ساده‌ترین چیزایی که باهاشون حال می‌کنید.
این تکنیک رو که زدید می‌بینید موضوعی که ناراحت‌تون کرده چقدر کوچیک و بی‌اهمیت می‌شه. در کنار همه چیزهای خوبی که داشتن‌شون رو به خودتون یادآوری کردید، یکی دو تا اتفاق بد و دلخوری و ناراحتی واقعا چیزی نیست جز چاشنی زندگی که اگه اینا هم نباشن شاید قدر داشته‌هامون رو کمتر بدونیم. خیلی وقتا به بودن این چیزای خوب عادت کردیم و این راه ۱۰ انگشتی بهمون یادآوری می‌کنه که زندگی چقدر دوست‌داشتنی و با ارزشه.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. مرضیه
  ۱ مرداد ۱۳۹۲

  سلام
  ممنون خیلی روش خوبی پیشنهاد دادید
 2. rominagh
  ۲ مرداد ۱۳۹۲

  مرسی.واقعا همه به اینجور تکنیک ها نیاز دارند چون بعضیا وقتی یه موضوع کوچیک ناراحتشون میکنه هیچیرو دیگه نمیبینند و این خیلی بده!!!
  خدا قوت
 3. sh
  ۷ بهمن ۱۳۹۳

  مرررسی رنگی رنگگی جا:)
 4. پریا
  ۷ بهمن ۱۳۹۳

  مرسی عالی بود
 5. AySan
  ۸ بهمن ۱۳۹۳

  این تکنیک عالیه ♥
  من ازون دلگیرای بی وقتم :دی خیلی به درد من میخوره ^___^ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...