یک کتاب برای سر درآوردن از فلسفه - فلسفه در سی روز - رنگی رنگی

یک کتاب برای سر درآوردن از فلسفه – فلسفه در سی روز

یک کتاب برای سر درآوردن از فلسفه – فلسفه در سی روز

پیشنهاد کتاب امروز ما یک کتاب درباره ی فلسفه است. با خوندن این جمله ممکنه فکر کنید قراره یک کتاب قطور با مفاهیمی که الان وقت درگیر شدن باهاشون رو ندارین بهتون پیشنهاد بدیم. زود قضاوت نکنید و ادامه ی مطلب رو بخونید.

کتاب “فلسفه در سی روز” مقدمه و شروع خوبیه برای که با دنیای فلسفه آشنا بشید. این کتاب خیلی کوتاهه و مخاطب اصلی اون آدمهایی هستن که اطلاعات زیادی درباره ی فلسفه ندارن.

چرا فلسفه؟ فلسفه علمی هست که همه ی ما چه بخوایم و چه نخوایم باهاش درگیریم. از سوال کردنهای پیاپی دوران بچگی درباره ی همه چیز گرفته تا انتخاب یک سبک زندگی در بزرگسالی و پیدا کردن راه حل برای مشکلات، همه به فلسفه مربوط میشن. یکی از مهمترین مشخصه های فلسفه، حس شگفت زدگیه! هر چیزی که شگفت انگیزتون کنه و شما رو به فکر وادار کنه، میتونه به فلسفه ربط پیدا کنه. بعضی ها با نگاه کردن به خورشید و ستاره ها، بعضی ها با فکر کردن به آداب و رسوم ملل مختلف و بقیه با خیلی چیزهای مختلف دیگه ممکنه شگفت زده بشن. اگه شما هم شگفتی های زیادی دور و برتون میبینید و کنجکاوید تا کمی بیشتر درباره ی زندگی و محیط اطرافتون بدونید، این کتاب رو بخونید. “فلسفه در سی روز” در سی فصل کوتاه درباره ی مکتب های مختلف فلسفی صحبت کرده که میتونید هر کدوم از اونها رو توی یک روز از ماه بخونید.

اگه هیچی ِ هیچی اطلاعات و یا پیش زمینه درباره ی فلسفه ندارید، مهم نیست. چون این کتاب برای شروع کردن و سردرآوردن از این دنیای شگفت انگیز گزینه ی خوبیه! حتی اینکه سنتون چقدره هم برای خوندن این کتاب مهم نیست. کافیه هنوز حس کنجکاوی و لذت یادگرفتن رو فراموش نکرده باشید!

کتاب “فلسفه در سی روز” نوشته ی دونیکو ژانیکو به ترجمه علیرضا حسن‌پور و نرگس سردابی هست که موسسه انتشارات فلسفه اون رو چاپ کرده.

 

خرید اینترنتی کتاب “فلسفه در سی روز” – ۳,۰۰۰ تومان

555272_505573439487735_1663182070_a

 

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. مژده
  ۷ اسفند ۱۳۹۲

  من این کتاب رو دارم. به عنوان اولین مطالعه در باره ی فلسفه کتاب خیلی خوبیه 🙂
 2. OfeliA
  ۷ اسفند ۱۳۹۲

  چند سال پیش پدرم این کتاب رو بهم هدیه داد!
 3. ماندانا
  ۹ مهر ۱۳۹۴

  کتاب دنیای سوفی هم عالیهارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...