یک هدیه برای تغییر یک زندگی - رنگی رنگی

یک هدیه برای تغییر یک زندگی

یک هدیه برای تغییر یک زندگی

هیچ روزی از روزای سال نیست که تولد یه نفر نباشه. هر روز میلیون‌ها پیام تبریک تولد ارسال می‌شه و چند هزار نفر شب‌شون رو تو مهمونی تولد دوستاشون می‌گذرونن و با دست پر به مهمونی می‌رن. اگه کادوهایی که هر روز تو دنیا برای تولد جابجا می‌شه رو یه جا جمع کنیم چندتا کامیون پر می‌شه؟

کادو خریدن واسه یه دوست خوب خالی از لطف نیست. یه وقتایی آدم کلی وقت می‌ذاره تا یه کادوی مناسب پیدا کنه، بعضیا با فکر خلاق‌شون کادوهایی خاص برای دوستاشون تهیه می‌کنن و خیلی وقتا هم آدما تو دقیقه نود خودشونو به یه مغازه‌ای می‌رسونن بالاخره برای اینکه دست خالی نرن، یه چیزی می‌خرن. اما معمولا کادوهایی که آخر شب جمع می‌شه بود و نبودشون تو زندگی صاحب تولد چندان تاثیری نداره.

بذارید این دو تا پاراگرافی رو که خودتون می‌دونستیدش به یه موضوع شخصی گره بزنم. یه موضوع شخصی که می‌تونه تبدیل به یه فرهنگ تو حلقه دوستی‌تون بشه. اول این هفته از بین میلیون‌ها ایمیلی که برای تولد ارسال شد، یکی‌ش هم به دست من و دوستام رسید که همه‌مون رو به جشن دعوت کرده بود. همه ما از تولدای این دوست‌مون خاطرات خیلی خوبی داریم. اون یکی از بهترین و دوست‌داشتنی‌ترین زنای دنیاست که وقتی مهمونش هستیم هر کاری می‌کنه که بهمون خوش بگذره. تو تمام سالایی که با هم دوست بودیم ده‌ها کادو ازش گرفتیم و بهش دادیم. اما اون امسال یه ابتکار جالب به خرج داد و شاید سنت کادو دادن‌های ما رو برای همیشه عوض کرد. اون تو ایمیلش نوشت که روز تولدش یه صندوق روی میز می‌ذاره و از ما خواست پول هر چی که قراره براش بخریم رو برای این صندوق کنار بذاریم تا همه اینا رو به انجمن حمایت از کودکان کار و خیابان ناصرخسرو بده. انقدر از پیشنهاد این دوستمون خوشمون اومد که قرار شد بعد از این همین کار رو تو تولدامون بکنیم و هر بار مبلغ کادوها رو به یکی از سازمان‌های غیردولتی بدیم که برای زنان و کودکان کار می‌کنن.

این بهترین کادویی که می‌شه تو تولد کسی بهش داد. به جای کلی هدیه که شاید هیچ وقت به کار اون آدم نیاد، می‌شه کادویی رو تهیه کرد که سرنوشت یه بچه نیازمند رو از این رو به اون رو می‌کنه. بچه‌های خیلی زیادی هستن که پول رفتن به مدرسه رو ندارن و با یه حمایت کوچیک می‌تونن درس بخونن و قطعا سرنوشت بچه‌ای که فقیره اما مدرسه رفته، با بچه فقیری که پاشو تو مدرسه نذاشته خیلی فرق داره.

شما هم می‌تونید اولین کسی تو حلقه دوستی‌تون باشید که چنین پیشنهادی رو می‌ده و روز تولدش رو با سرنوشت یکی از آدمایی که به کمک ما نیاز دارن، گره می‌زنه. این خودش بهترین هدیه برای شروع یه سال دیگه از زندگی ماست.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. هادی
  ۱۳ آذر ۱۳۹۲

  ما موسسه ای هستیم که روی کودکان کار فعالیت می کنیم. هم ممنون میشم که ما رو تو سایت خوبتون معرفی کنید
  هم با اجازه این مطلبتون رو تو سایتمون منتشر می کنم
  هم اینکه ما هر اتفاقی تو خیریه مون میفته رو تو سایت تو بخش خاطرات اعضا ثبت می کنم
  سری بزنید جالبه
 2. ماری
  ۱۳ آذر ۱۳۹۲

  البته از اون سازمان غیر دولتی هم باید بررسی قبلی صورت بگیره. چون بسیاری از خیریه ها در دنیا و ایران تو کار کثیف پولشویی هستند. به نظر من بهتره به نیازمندهای واقعی که اطراف همه ی ما به راحتی قابل شناسایی هستند به صورت مستقیم کمک کنیم.
  پاینده باشید.
 3. سیب سبز
  ۲۰ آبان ۱۳۹۳

  اگه پناهگاه هایی که حیوون های بی پناه رو نگهداری می کنن و معمولا هیچکسی ازشون حمایت نمی کنه و بخاطر عشقشون دارن از جیبشون خرج زبون بسته ها می کنن رو شناسایی کنید و بهشون کمک کنید هم خوبه
 4. منیژه
  ۲۵ شهریور ۱۳۹۴

  چقدر زیبا حتی میشه این کارو واسه دوره همی ها و مهمونی ها انجام داد تابجای شکلات و نون خامه ای . ظزف و ظروف بیمصرف وسبد های گل تجملی یه تغییری ایجاد کرد
 5. منیژه
  ۲۵ شهریور ۱۳۹۴

  به قول گاندی بیاییید همان تغییری شویم که در دنیا جستجویش میکنیم.ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...