یک رمان لطیف و زیبا - بالزاک و خیاط کوچولوی چینی - رنگی رنگی

یک رمان لطیف و زیبا – بالزاک و خیاط کوچولوی چینی

یک رمان لطیف و زیبا – بالزاک و خیاط کوچولوی چینی

کتاب بالزاک و خیاط کوچولوی چینی یک رمان زیبا و لطیف از نویسنده ی چینی “دای سیجی” هست که اون رو به زبان فرانسه نوشته. داستانی که این کتاب روایت میکنه در چین اتفاق میفته و به همین خاطر اطلاعات جدید و جالبی از زندگی مردم چین بهتون میده. کمی از داستان کتاب رو براتون میگیم تا با حال و هوای اون آشنا بشین:

بعد از انقلاب چین مدارس و دانشگاه ها تعطیل شدن و دولت مائو انقلاب فرهنگی اعلام کرد. هزاران هزار نفر اقشار تحصیلکرده چینی برکنار و یا تبعید شدن و فرزندانشون برای بازپروری و آشنا شدن با مفهوم واقعی زندگی به روستاهای دورافتاده و دور از خانواده‌هاشون فرستاده شدن. قهرمانان داستان ما سه پسر نوجوان هستن که طبق این قانون به یه روستای کوچیک و خیلی محروم فرستاده شدن تا توی کاشت و برداشت محصول به روستایی ها کمک کنن. نوجوان هایی که تا دیروز توی دبیرستان مشغول درس خوندن بودن به جایی فرستاده شدن که نه تنها کسی سواد خوندن و نوشتن نداشت بلکه کتاب خوندن ممنوع بود و کتاب گنج نایابی بود که امکان دسترسی بهش اصلا وجود نداشت. نویسنده داستان ” دای سیجی” که خودش عین همین زندگی رو تجربه کرده با زبانی خیلی ساده و راحت از زبان یکی از این نوجوان ها داستان رو تعریف می کنه. قهرمانی که بزرگترین عشقش خوندن کتاب نویسنده های بزرگ بوده و بدون کتاب روزهای سختی رو میگذرونه….

 

این کتاب جوایز متعددی مثل جایزه ی ادمه دو لا روشفوکو (۲۰۰۰) و جایزه ی رله دو رمان دوازیون (۲۰۰۰) و جایزه ی رولان دو ژوونل (۲۰۰۰) رو به دست آورده و حتی یک فیلم هم بر اساس اون ساخته شده.

 

کتاب بالزاک و خیاط کوچولوی چینی به ترجمه الهه هاشمی رو نشر چشمه چاپ کرده و قیمتش ۴,۰۰۰ تومان هست.

 

خرید اینترنتی کتاب “بالزاک و خیاط کوچولوی چینی” – ۴,۰۰۰ تومان

 

images

 

با تشکر از لی لی کتابدار برای اینکه این کتاب رو خوند، برای معرفی اش مطلب نوشت و عکس رنگی رنگی  از اون گرفت.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. fargol
  ۲۷ فروردین ۱۳۹۳

  rangii rangi in ketaBo bekhaym post konan baramoon hazine postesh cheghade ??? koodoom ketab foorooshia daran khodam bekham begiram?
 2. شمیم
  ۲۷ فروردین ۱۳۹۳

  لی لی دوستِ دوست داشتنی !
 3. یاسمن
  ۲۷ فروردین ۱۳۹۳

  بله با تشکر از لی لی کتابدار که مدتهاست نمی دونیم چطور در وبلاگش نظراتمون رو بذاریم. و واقعا اندوهگین هستیم از اینکه لی لی در وبلاگ رنگ بازی و لی لی کتابدار نیازی به مخاطب و حرفهاش نداره. من واقعا ناراحت بودم. ببخشید که این رو اینجا نوشتم. لی لی بشدت زحمت می کشه اما ای کاش راهی می ذاشت که باهاش در ارتباط باشیم.
  جاده یک طرفه اندوه داره… کاش دوطرفه باشه.
 4. mahsa
  ۲۷ فروردین ۱۳۹۳

  مرسی رنگی رنگی پیشنهاد خوبی دادی من عاشق کتابم لطفا بیش تر کتاب و رمان پیشنهاد بدید
 5. ᔕᕈƴ ᗩηiᗰᗩtoᖇ
  ۳۰ فروردین ۱۳۹۳

  ممنون از پیشنهاد این کتاب

  بازم کتاب خوب معرفی کنید ممنون تر می شیم 🙂
 6. مریم
  ۳۱ فروردین ۱۳۹۳

  ممنون از معرفی کتاب،دست شما و لی لی درد نکنه.
 7. فاطمه
  ۱۳ آذر ۱۳۹۷

  اسم فیلمش چیه پس؟تو رو خدا هرکسی میدونه بگه. کتابش ک عالی بوددددارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...