یک آدم رنگی باید تاریخ بزرگ رو بدونه! - رنگی رنگی

یک آدم رنگی باید تاریخ بزرگ رو بدونه!

یک آدم رنگی باید تاریخ بزرگ رو بدونه!

دوست دارید توی تاریخ ۱۳٫۷ میلیارد سالی جهان قدم بزنید و دنبال جوابی برای سوال هایی مربوط به جهان، کره ی زمین، زندگی، و انسانیت بگردین؟ یه خبر خیلی جالب براتون داریم! اخیرا آقای بیل گیتس، همون مرد ثروتمند مشهور جهان، پروژه ای انجام داده، که حاصلش جمع بندی ای از ۱۳٫۷ میلیارد سال تاریخ جهان، از پیدایش تا به امروزه! “تاریخ بزرگ”، داستانیه که همه باید بدونن. این داستان نه تنها برای کسانیه که به طور حرفه ای با تاریخ سر و کار دارند، بلکه به خاطر علمی و دقیق بودنش، برای هر کسی میتونه جذاب و مفید باشه.

داستان از اینجا شروع شد که بیل گیتس با دیوید کریستین آشنا شد. کریستین یه تاریخدان مشهوره که درسی به نام “تاریخ بزرگ” رو وارد سیستم آموزشی کرده. این قضیه جرقه ای در ذهن بیل گیتس ایجاد می کنه که باعث میشه اون هم بخواد همچین کاری انجام بده. اینجوری میشه که با کمک کریستین، پروژه ی “تارخ بزرگ” رو انجام میده. هدف اصلی این کار، نظم دادن به همه ی مطالب علمی ای که در دبیرستان و دانشگاه میخونیم، اما خیلی وقت ها ترتیب و ارتباطاتشون به هم رو نمیدونیم بوده. اینجوری خوندن و دونستن راجع به تاریخ خیلی راحت تر میشه و دانش آموزان بیشتری از سرتاسر جهان به دونستن این تاریخ، که برای هر انسانی ضروریه، جذب میشن. کیه که نخواد بدونه توی چه جور جایی داره زندگی می کنه و چه اتفاقاتی قبل از دوران خودش افتاده؟

پروژه ی “تاریخ بزرگ” یا همون Big History، به صورت یک دوره ی آنلاین مجانی در اینترنت قرار داره، که هر کسی، از هر کجای جهان میتونه توش شرکت کنه. کافیه که توی سایتش ثبت نام کنید، تا به یکی از میلیاردها جوینده ی دانستنی های جالب علمی بپیوندید!

برای رفتن به سایت “تاریخ بزرگ”، اینجا رو کلیک کنید.

 

 

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. شقایق
  ۳ اردیبهشت ۱۳۹۳

  ئب سایت شما و معرفی همه چیزای عالی اینجا معرکست
 2. AySan
  ۵ اردیبهشت ۱۳۹۳

  aliyeeee
  mersiii rangi junارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...