یه مامان خوب، یه فریزر پر غذا - رنگی رنگی

یه مامان خوب، یه فریزر پر غذا

یه مامان خوب، یه فریزر پر غذا

یکی از مامانای رنگی برامون یه مطلب نوشته که نه تنها به درد مامانا می‌خوره، که فرمول ساده‌ای برای مجردا هم هست. مهمونای سرزده خونه خاله سیمین و بچه‌هاش در هیچ شرایطی گرسنه نمی‌مونن. خاله سیمین هم هیچ وقت از حضور سرزده مهمونا یا برنامه‌های “خوراکی لازم” بچه‌هاش دست‌پاچه نمیشه، چون یه راه حل کارآمد برای این مشکل همیشگی مامانا یعنی شکم‌های گرسنه پیدا کرده.
خاله سیمین قلم خوب و رنگی داره و راه‌حلش رو با دیگران به اشتراک گذاشته که می‌تونید این پایین بخونید:
من مثل خیلی از خانم‌ها مهمان‌های سرزده زیاد دارم. بعضی وقتهام بچه‌هام دوست دارن با یکی دوتا از دوستاشون بیان خونه و به جای رفتن به جای فست فود یه غذای خونگی بخورن. گاهی بچه ها شب جمعه برنامه‌ریزی می‌کنن که برن کوه یا پیک نیک. خوب مسلما دلشون میخواد یه چیزی برای ناهار فرداشون داشته باشند … این برنامه‌ها دیگه منو غافلگیر نمی‌کنه و در اینجور مواقع من حتما یه چیزی تو فریزر براشون پیدا می‌کنم . حالا بهتون میگم چطوری.
وقتایی که کوکو یا کتلت درست می‌کنم که غذاهای وقت‌گیری هستن، حتما چندتا بیشتر می‌پزم و کنار می‌ذارم. شما که دارید زحمت می‌کشید و اونها رو سرخ می‌کنید یه ده دوازده تایی بیشتر سرخ کنید و یا بجای یک ماهیتابه کوکو دو تا درست کنید و یکی‌شو بذارید فریزر. حتما اعتراض می‌کنید که این غذاها فریزی است ولی من عقیده دارم که یه غذای فریزری سالم خیلی بهتر از سوسیس و کالباس و غذاهای کنسروی و مقرون به صرفه تره.
تنها نکته‌ای که باید بهش توجه کنید اینه که نذارید غذاهای پخته توی فریز مدت زیادی بمونن و سعی کنید حداکثر در سه ماه این خوراکی‌ها رو مصرف کنید.

simin-ghanatabadi

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. parvane
  ۵ خرداد ۱۳۹۲

  عالی بود.مرسی سیمین جون
 2. شیرین
  ۶ خرداد ۱۳۹۲

  ممنون از مطلب خوبتون
  حتما امتحان می کنم خاله سیمین 🙂
 3. محبوبه
  ۶ خرداد ۱۳۹۲

  این فکر خوبیه، ولی اگه کباب تابه ای و کوکو رو بصورت آماده شده (مواد خام و آماده سرخ کردن، شکل داده شده با دست)، دونه دونه داخل کیسه فریزر برن و منجمد بشن، بعد در صورت نیاز، اونا رو بصورت منجمد داخل ماهیتابه بذارید و سرخ کنید، نتیجه خیلی تر و تازه تر و بهتره
  • نگار یعقوبی
   ۶ خرداد ۱۳۹۲

   اوه این درس بعدی هست ! فردا مطلبش رو بخونید حتما و مرسی از پیشنهاد عالی;)
 4. دنیا
  ۷ خرداد ۱۳۹۲

  مامان من چون شاغله هرچی بیاد دستش فریز میکنه از قرمه سبزی گرفته تا کله پاچه D:
 5. مريم
  ۱۱ خرداد ۱۳۹۲

  میشه منو راهنمایی کنین که چه جیزایی لازم هست که آدم تو فریزر خونه ش داشته باشه . چه مواد عذایی رو ؟ برای مهمونه نه ها . برای زندگی عادی خودش؟
  • نگار یعقوبی
   ۱۱ خرداد ۱۳۹۲

   در موردش مطلب می نویسیم براتون 🙂
  • Simin Ghanatabadi
   ۱۳ تیر ۱۳۹۲

   سلام مریم جان پرسیده بودی که چه چیزهایی را میشه در فریزر نگهداری کرد. در جواب باید بگم که شما باید ببینید که ذائقه غذایی شما چطور است و بر طبق آن میتونید موادی را تهیه و در فریزر برای مواقع اظطراری نگهداری کرد. من که خودم حتی گاهی کیک و شیرینی را کمی بیشتر از مصرف روزانه ام میپزم و در فریزر میگذارم و به این ترتیب همیشه همه چیز در دسترس دارم. اگر به نکات مختلف آشپزی که در مجله رنگی رنگی می آید هم توجه کنید مطالب مختلفی نوشته شده که جوابگوی سوال شما می باشد.
 6. منیژه
  ۱۵ شهریور ۱۳۹۴

  منم باتون موافقم گاهی که شیرینی زیاد مییاد میذارمشون توفریز اونوقت یه وقتایی که مهمون دارم میزم رو با همین چیزا رنگی رنگی میکنم
 7. sabdi
  ۲۴ خرداد ۱۳۹۶

  سلام ایده خوبیه ولی یه پیشنهاددارم
  اگه مواد خمیرش تو فریزر باشن که برای مواقع لازم سرخ شن خیلی تازه تر میشه:)
 8. فاطمه
  ۱ مهر ۱۳۹۹

  سلام.ایا مایه کتلت ک زیاد اومده رو میشه گذاشت توی فریزر؟؟؟ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...