کمپین روبان آبی : تست قند خون بده ! - رنگی رنگی

کمپین روبان آبی : تست قند خون بده !

کمپین روبان آبی : تست قند خون بده !

دیابت مثل خیلی از بیماری‌های دیگه، هرچه زودتر تشخیص داده بشه، راحت‌تر کنترل می‌شه. این کنترل اگه به موقع شروع بشه، جلو خیلی از عوارض جدی، پر درد و پر هزینه بیماری قند خون هم گرفته می‌شه. یادتون باشه که تشخیص دیرهنگام این بیماری ممکنه به بهای از دست دادن جان یا عضوی از بدن ختم بشه.

دیابت بیماری‌ای نیست که عوارض حمله‌ای داشته باشه. یعنی طوری نیست که شب مبتلا بشید و صبح اولین دکتری که شما رو دید بفهمه چه اتفاقی افتاده. مگر اینکه انقدر دیر بفهمید که دچار یکی از بدترین عوارض این بیماری شده باشید و کار از کار گذشته باشه.

علائمی وجود داره که ممکنه شما اونا رو عادی بدونید. مثلا عطش و تکرر ادرار. اما هیچ مدرکی برای اثبات ابتلا به دیابت (خصوصا تو اوایل ابتلا) موثق‌تر از آزمایش پزشکی نیست.

هزینه این آزمایش بالا نیست، خصوصا در مقایسه با هزینه‌ای که باید برای دیر فهمیدن بیماری بپردازید، واقعا عدد قابل توجهی به حساب نمیاد. این آزمایش خیلی ساده است و حتی تو بعضی از شهرها و مراکز درمانی دستگاه تست قند خون به رایگان توزیع می‌شه.

با دادن یه آزمایش ساده اولین قدم رو در شناخت این بیماری، عوارض و شیوه‌های کنترلش بردارید. اطرافیان‌تون رو هم مجاب کنید که این آزمایش رو انجام بدن. قدم اول همیشه مهم‌ترینه.

در کمپین آنلاین روبان آبی شرکت کنید

وقدمی برای کنترل شیوع این بیماری بردارید.

robanabi.ir

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...