کمپین روبان آبی : برای دیابتی نشدن، ورزش کنید - رنگی رنگی

کمپین روبان آبی : برای دیابتی نشدن، ورزش کنید

کمپین روبان آبی : برای دیابتی نشدن، ورزش کنید

همیشه وقتی پای سلامتی درمیونه تغییرات کوچیک، نتایج بزرگ و درخشانی در پی داره. مثلا خوردن یه لیوان آب قبل از خواب ممکنه به نظر هیچ‌کس کار مهمی نباشه، اما به نظر قلب و رگ همین یه لیوان آب می‌تونه همه چی رو تغییر بده.
درباره دیابت هم تغییرات کوچیک خیلی مهمن. هر لحظه که شروع به ایجاد این تغییرات کنید، بُردید. حفظ و مراقبت از ادامه این تغییرات شما رو از خطر بالقوه دیابت دور نگه می‌داره. همونطور که می‌دونید دیابت یه بیماری مزمن و غیرقابل درمانه و ممکنه دردسرای زیادی رو همراه با درد و هزینه زیاد بهتون تحمیل کنه. با در نظر گرفتن عوارض این بیماری این تغییرات واقعا هیچ کاری نداره و ضروریه.
اولین تغییر کم کردن وزن و نگه داشتن وزن تو یه حد مناسبه. چاقی (خصوصا چاقی شکمی) و دیابت رابطه مستقیمی با هم دارن و کنترل وزن چه برای مبتلایان دیابت چه کسانی که باید از این بیماری پیشگیری کنن، یه اقدام ضروریه.
ورزش کنید. هر چقدر که می‌شه، هر ورزشی که دوست یا امکانش رو دارید. حتی شده روزی چند دقیقه تند راه برید، این کار رو بکنید. ورزش به سوخت و ساز بهتر بدن و تنظیم انسولین کمک می‌کنه.
یه رژیم غذایی متعادل و سالم هم می‌تونه جان و سلامت‌تون رو حفظ کنه.
از همین امروز تغییرات کوچیک رو شروع کنید. دقیقه به دقیقه زمان بیشتری به ورزش اختصاص بدید و هر روز با چند گرم کم کردن وزن و اضافه کردن میوه و سبزیجات به رژیم‌تون یک قدم دیگه برای پیشگیری از دیابت بردارید.

 

۴۸ دردصد مردم ایران مستعد دیابت هستند.

دیابت با آموزش قابل پیشگیری است.

کمپین روبان آبی : RobanAbi.ir

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...