کسب و کار موفق - عکاسی از توده های یخ - رنگی رنگی

کسب و کار موفق – عکاسی از توده های یخ

کسب و کار موفق – عکاسی از توده های یخ

برای آشنایی با کسب و کارهای موفق، این بار میخوایم با زندگی و شغل کمیل سیمن آشنا بشیم. کمیل سیمن امروز به عنوان یکی از موفق ترین زنان عکاس در زمینه عکاسی از پدیده های طبیعی هست. مجموعه عکس “آخرین توده یخ”، که در اون از قدیمی ترین توده های یخ در دنیا مستندسازی شده، با یک توفیق اجباری شروع شد: پروازی که بیش از حد براش بلیط فروخته شده بود. سال ۱۹۹۹ بود که کمیل در یک پرواز صندلی خودش رو به خاطر فروش بیش از حد بلیط از دست داد، در عوض یه پیشنهاد هیجان انگیز دریافت کرد: یه بلیط مجانی به هر مقصدی که دلش میخواد میتونه داشته باشه. اون مقصد خودش رو کوتزبو، در آلاسکا تعیین کرد و وقتی به اونجا رسید، با یه صحنه پانورامای طبیعی مواجه شد که دیدگاهش رو از کره زمین عوض کرد: توده های یخ، که بعضی هاشون به بزرگی شهر مانهاتان میرسیدن، روی آب شناور بودن. برای اولین بار، حس میکرد واقعا روی کره ی زمین ایستاده. پنج سال بعد، کمیل سوار کشتی های یخ شکن قطب جنوب شد و با گذر از کنار هر توده ی یخ، انگیزه و اراده اش برای عکاسی از این پدیده های اعجاب برانگیز طبیعی بیشتر می شد.

به مدت هفت سال، سیمن برای عکاسی “پرتره” از توده های یخ که حالا گرم شدن کره زمین عمرشون رو تهدید میکنه، سفرهای سالانه به قطب جنوب میرفت. این عکس ها یه جور ثبت واقعیت هستن. با هر بار رفتن و اومدن، میشه فهمید چه اتفاقی بر سر کره زمین و طبیعت داره میفته. چیزی که سیمن رو خیلی خوشحال میکنه اینه که هر روز ایمیل های خوشحال کننده از مخاطبینش میگیره. کسانی که ادعا میکنن عکس های سیمن باعث شده به طبیعت از دیدگاه متفاوتی نگاه کنن.

هر کسی بالاخره جایگاه شغلی و خدمت رسانی خودش رو پیدا میکنه، و کمیل سیمن هم با عکاسی از پدیده های طبیعی، یه شغل لذتبخش و همچنین پر اهمیت رو تجربه میکنه.

 

منبع

 

11

 

397524

 

antarctica-4_2091981i

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

  1. سپیده
    ۲ مرداد ۱۳۹۳

    مممنون
  2. zahra
    ۲ مرداد ۱۳۹۳

    خیلی زیبا بود مرسی
  3. زهراالملوك ^__^
    ۳ مرداد ۱۳۹۳

    یه قسمتى از این متن رو خیلى دوست داشتم ” براى اولین بار حس کرد روى زمین وایساده ” همین جمله یه جورى کرد من رو باعث شد فکر کنم که آیا من واقعا الان حس میکنم رو زمین وایسادم ؟؟؟ خیلى جمله شگفت آوریه یعنى خیلى جاى تحلیل داره مرسى ، من که خیلى دوست داشتم مخصوصا این جمله خیلى روش فکر کردم خیلى ممنون عالى بود …
  4. حسين
    ۳ مرداد ۱۳۹۳

    واقعا زیباست از همه چیز بیشتر اینکه یاد بگیریم چه جوری تغییر کنیم و چه جوری از تغییرات اطرافمون در راستای تغییر خودمون استفاده کنیم
    ممنون رنگی رنگی
  5. عطيه
    ۴ مرداد ۱۳۹۳

    چی میشد اگه از این اتفاقاتی که یه مسیر جدید تو زندگی آدم باز میشه برای من هم میافتاد؟!
  6. AySan
    ۷ مرداد ۱۳۹۳

    عکساشون عالی بودن ^_^ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...