کسب و کار موفق - شورش جوراب‌پوش‌ها بر علیه روزمرِگی - رنگی رنگی

کسب و کار موفق – شورش جوراب‌پوش‌ها بر علیه روزمرِگی

کسب و کار موفق – شورش جوراب‌پوش‌ها بر علیه روزمرِگی

گاهی بعضی‌ها موفق می‌شن ایده‌هایی رو به پول تبدیل کنن که آدم باورش نمی‌شه. Gil Kahana و Humberto De Sousa از این‌جور آدم‌ها هستن که تونستن ایده خاص و عجیب‌شون رو عملی کنن و یک کار و کاسبی برای خودشون راه بندازن. ایده این دو آدم شاد و شنگول، تولید جوراب‌هایی با طرح‌های شخصیت‌های فانتزیه که علاوه بر کاربرد اصلی‌شون، برای سرگرمی هم می‌شه از اون‌ها استفاده کرد!

کاهانا و دِ سوسا حدود ۹ سال پیش در دوران کالج، در لندن با همدیگه آشنا شدن. خودشون می‌گن که ایده چتی‌فیت زمانی به ذهن‌شون رسید که یکی از اون‌ها در زمان صرف نوشیدنی، به شوخی به پاش اشاره کرد و گفت: «چی می‌شد اگه جوراب‌هام می‌تونستن حرف بزنن؟!». کاهانا و دِ سوسا هر دوشون در زمینه طراحی وب‌سایت و اپ‌های موبایل تجربه داشتن و طراحی یک محصول فیزیکی براشون تجربه هیجان‌انگیزی بود. اون‌ها این‌طور ادامه می‌دن: «زمانی که ما کم‌سن‌وسال بودیم فکر می‌کردیم بزرگسال بودن به معنی بازی‌های رایانه‌ای تمام‌وقت، دیدن دوستان، رفتن به فضا، خوردن وافل و این‌جور چیزهاست. ولی وقتی سن‌مون بالا رفت، متوجه شدیم که بزرگسالی، بیشتر زمان پرداخت اجاره خونه، گشتن به دنبال کار، تعمیر کردن ماشین ظرف‌شویی و ارائه کنفرانس‌های کاریه. بنابراین تصمیم گرفتیم یک شورش پنهانی رو بر علیه کسالت و چیزهای خسته‌کننده ترتیب بدیم. این شورش از جوراب‌های ChattyFeet آغاز شد».

3

جوراب‌های چتی‌فیت در دو اندازه متوسط و بزرگ به بازار عرضه می‌شن و مواد اون‌ها ۸۰ درصد نخه. اما تفاوت این جوراب‌ها با محصولات معمول در اینه که روی هرکدوم از اون‌ها شکل یک شخصیت فانتزی نقش بسته. این‌طوری افرادی که کودک درون فعالی دارن می‌تونن علاوه بر گرم کردن پاهاشون با این جوراب‌ها، با اون‌ها برای خودشون و دیگران نمایش اجرا کنن و این‌طوری خودشون رو در ساعت‌های بیکاری و خستگی سرگرم کنن. این کاراکترهای جورابی برای خودشون اسم هم دارن!

1

کاهانا و دِ سوسا تونستن از طریق جوراب‌های چتی‌فیت به دیگران نشون بدن که بازیگوشی و داشتن کودک درون فعال می‌تونه منجر به راه‌اندازی یک ایده تجاری جدید بشه. اون‌ها پس از بازخوردهای خوبی که از مرحله اول کارشون دریافت کردن، حالا به دنبال عرضه سری دوم محصولات‌شون و گسترش تنوع اون‌ها هستن.

وب‌سایت ChattyFeet

پروژه ChattyFeet در کیک‌استارتر

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. lili
  ۱۳ بهمن ۱۳۹۳

  چه بامزه
  منم از این ایده های سرگرم کننده خیلی استفاده می کنم
 2. درسا
  ۲۶ تیر ۱۳۹۶

  عاااالی بود مرسی که لینک سایت رو هم
  گذاشته بودینارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...