کسب و کار موفق - ساختن کسب و کار خلاق از تفنگ های خشونت آمیز - رنگی رنگی

کسب و کار موفق – ساختن کسب و کار خلاق از تفنگ های خشونت آمیز

کسب و کار موفق – ساختن کسب و کار خلاق از تفنگ های خشونت آمیز

جسیکا میندیچ گزارش متاثر کننده ای در دسامبر ۲۰۱۱ از تلویزیون دید که در اون درباره ی خشونتی که وجود تفنگ ها در آمریکا رواج داده صحبت میشد. جسیکا که اصلا تصورش رو هم نمیکرد که مشکل انقدر بزرگ باشه، خیلی متعجب شده بود! کار اصلی جسیکا میندیچ طراحی زیورآلات به منظور کمک به سازمان های خیریه هست و اینجا وقتی که این خبر رو شنید، یه ایده ی خیلی خوب به ذهنش رسید: از تکه پاره های تفنگ هایی که پلیس قراره جمع کنه زیورآلات درست کنیم!

میندیچ با کمی فکر روی ایده ی خودش برای طراحی دستبند از تکه های استیل و برنجی و درست کردن زیورآلات بازیافتی کار کرد. بعد از اینکه پلیس تفنگ ها و فشنگ هایی که جمع و تکه پاره کرد رو برای میندیچ و تیمش آورد، اونها رو به یه ریخته گری بردن تا ازشون دستبندهای بیضی شکل از ترکیب چند آلیاژ به دست بیارن. هر کدوم از دستبندهای میندیچ یه دونه شماره سری از تفنگ های توقیف شده رو حک شده روی خودش داره. بعد با چکش روی این دستبندها کار میکنن تا ظاهر جذاب تر و قشنگ تری داشته باشن.

از این برنامه بازیافت و تبدیل خشونت به زیورآلات خوشگل و ظریف، ۲۰% فروش به نفع دپارتمان پلیس برای پروژه ی جمع آوری تفنگ ها در نظر گرفته شد. در عرض چهار ماه، فروش دستبندهای میندیچ – که همه ی بچگی اش رو صرف جمع کردن سکه، طناب بازی، یا فروش آبنبات برای خیریه ها کرده بود – تونست ۶۰,۰۰۰$ برای دپارتمان پلیس جمع کنه. فروش اون به همین جا متوقف نشد چون سایتی که میندیچ برای فروش زیورآلات خیریه اش راه اندازی کرده هم چنان داغه و توش خریدهای زیادی انجام میشه. همونطوری که خودش ادعا میکنه، این پروژه جای افتخار زیادی داره; زیورآلات تفنگی یه جورایی حافظ جون آدمها هستن، چون یک آلت کشتار رو به یک منبع درآمد و وسیله ای برای زیباتر شدن دنیا و آدمهاش تبدیل کردن.

 منبع

628x471 628x471 (1)

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. fargol.Sepehri
  ۱ تیر ۱۳۹۳

  afariiin be In mgaaan khalaghiaaaat ♥♥♥
 2. نیره
  ۱ تیر ۱۳۹۳

  سلام رنگی جون
  من میخواستم کیت کادوپیچ و شمع توت فرنگی رو خریداری کنم اما مثل اینکه واسه شهرستانا فقط میشه از طریق کارت بانک پارسیان پرداخت کرد درست فهمیدم؟
  من کارت پارسیان ندارم نمیشه پستی بفرستین؟
  کاش بشه
  • مجله آنلاین رنگی رنگی
   ۱ تیر ۱۳۹۳

   نه از هر کارتی میشه خریداری کردو بانک پارسیان واسط پرداخت هست. مثل اینکه شما اگر کارت سامان داشته باشین میتونین از خودپرداز بانک ملی هم پول بردارین 🙂
 3. AySan
  ۲ تیر ۱۳۹۳

  ali bud (: talfighe ensaniyat va khalaghiyat ^_^ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...