کسب و کار آنلاین ، قدم پنجم - رنگی رنگی

کسب و کار آنلاین ، قدم پنجم

کسب و کار آنلاین ، قدم پنجم

از روزی که قدم اول رو برای راه‌اندازی یه کار آنلاین برداشتیم، مدتی می‌گذره. حالا ما یه ایده خوب داریم، تحقیق کردیم و می‌خواهیم شروع کنیم. هر جور خدمات یا کالایی که بخواهیم به مردم بدیم، یه مغازه هم براش لازم داریم. قراره مغازه یا دفتر ما یه سایت از میلیون‌ها سایت موجود در اینترنت باشه.
کاش اینترنت هم مثل شهر بود که راست شکم‌مون رو بگیریم بریم تو بلندترین و شیک‌ترین برجش یه دفتر بخریم. این‌طوری شاید نصف فروش‌ ما تضمین شده بود. ولی این در حد یه کاش هست و بس. ما قراره تو پرت‌ترین کوچه پس‌کوچه‌های این شبکه‌ جهانی یه لونه کوچیک بسازیم. ساختن این لونه و ثبت و طراحی و راه‌اندازه سایت فقط ۱۰ درصد از کاریه که قراره انجام بدیم. این سایت تو روز اول راه‌اندازی هر چی هم که باشه در نهایت بدون مشتری، هیچی نیست و تضمینی برای موفقیت کار به حساب نمیاد. یعنی فکر نکنید امروز که سایت زدید و چهار تا عکس و مطلب از خدمات‌تون آپلود کردید، کار تموم شده و از فردا باید روزی ۱۰ هزار تا مشتری رو سر و سامون بدید.
برای اینکه این مغازه از کوچه بن بست دربیاد باید تلاش کنیم. ما نیاز به مشتری‌ای داریم که باید اعتمادش رو جلب کنیم تا از سرویس ما استفاده کنه و دوباره سراغ‌مون بیاد و دست چند نفر دیگه رو هم بگیره و بیاره به مغازه‌مون. این طوری سایتی که ساختیم از کوچه درمیاد و تبدیل به یکی از چند سایت موفقی می‌شه که یه کسب و کاری رو نمایندگی می‌کنن.
پس برای زدن سایت عجله نکنید و بعد از ثبت سایت هم فکر نکنید کار تموم شده. از شکل و رنگ سایت مهم‌تر برنامه‌ریزی برای کاریه که قراره از طریق این سایت انجام بشه. راه‌اندازی سایت اولین قدم عملی ماست و چیزای دیگه‌ای هست که باید برای راه‌انداختن یه کسب و کار آنلاین باید بدونیم.

کسب و کار آنلاین ، قسمت اول را اینجا بخونید.

کسب و کار آنلاین ، قسمت دوم را اینجا بخونید.

کسب و کار آنلاین ، قسمت سوم را اینجا بخونید.

کسب و کار آنلاین ، قسمت چهارم را اینجا بخونید.

کسب و کار آنلاین ، قسمت ششم را اینجا بخونید.

کسب و کار آنلاین ، قسمت هفتم را از اینجا بخونید.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...