ماجرای کارآفرین ۱۵ ساله و صندل‌های ابری‌اش - رنگی رنگی

ماجرای کارآفرین ۱۵ ساله و صندل‌های ابری‌اش

ماجرای کارآفرین ۱۵ ساله و صندل‌های ابری‌اش

«مدیسون رابینسون» (Madison Robinson) یک کارآفرین نوجوان اهل هوستونه. اون نزدیک ۲ سال پیش تونست به کمک خانواده و آشنایان‌اش، ایده‌ای که در ذهن داشت رو عملی کنه و کسب‌وکارش رو راه بندازه. مدیسون می‌خواست صندل‌هایی ابری بسازه تا علاقه‌اش به نقاشی و ماهیگیری رو با اون‌ها به دیگران نشون بده و این‌گونه بود که برند Fish Flops به وجود اومد.

ایده ساخت صندل‌ها زمانی به ذهن مدیسون رسید که اون تنها ۸ سال داشت. مدیسون تصمیم داشت دمپایی‌هایی ابری درست کنه و اون‌ها رو با طرح‌هایی که از موجودات دریایی می‌کشه تزئین کنه. دَن، پدر مدیسون که قبلاً بانک‌دار بود و بعدها به طراحی تی‌شرت روی آورده بود، در تبدیل ایده‌های دخترش به محصولات قابل فروش، به اون کمک کرد و چند نمونه اولیه براش ساخت. بعد از مدتی، زمانی که صندل‌های رابینسون‌ها در یک نمایشگاه به نمایش در اومدن، بیشتر از ۳۰ فروشگاه ساخته‌های اون‌‌ها رو سفارش دادن. دن یک تولیدکننده خارجی پیدا کرد و عرضه دمپایی‌ها از مه ۲۰۱۱ آغاز شد. دوستان و اعضای خانواده هم در جمع کردن سرمایه اولیه و کمک کردن به مدیسون پیش‌قدم شدن.

اکنون صندل‌های Fish Flops رو می‌شه از فروشگاه‌های آنلاین، خرده‌فروشی‌ها و همچنین از ۶۰ شعبه از فروشگاه‌های ملی Nordstrom، با قیمت ۲۰ دلار برای هر جفت، خریداری کرد. در سال ۲۰۱۲ بیشتر از ۶۰ هزار جفت از صندل‌ها فروخته شد و میزان فروش در خرده‌فروشی‌ها از مرز ۱.۲ میلیون دلار گذشت. البته صندل‌ها علاوه بر فروش جزئی، به‌طور عمده هم به مشتریان فروخته می‌شدند.

مدیسون با وجود سن کم‌اش سعی داره به‌خوبی کسب‌وکارش رو اداره کنه. این کارآفرین ۱۵ ساله علاوه بر طراحی صندل‌ها و انتخاب کردن ترکیب‌های رنگ، می‌تونه کارهایی مثل بسته‌بندی محصولات، انبارداری، قیمت‌گذاری و غرفه‌داری رو هم انجام بده؛ ضمن اینکه از شبکه‌های اجتماعی هم به‌خوبی برای تبلیغ محصولات‌اش استفاده می‌کنه. مدیسون در کارهای انسان‌دوستانه هم دستی داره. عرضه رایگان محصولات برای یک بنیاد خیریه و کار کردن داوطلبانه در اونجا و همین‌طور اهدا کردن ۱۰ هزار جفت صندل به کودکان نیازمند از جمله کارهاییه که اون برای کمک به دیگران انجام داده.

رابینسون نوجوان بر این باوره که در مدت دو سال گذشته، چیزهایی بیشتر از شیوه اداره کردن یک کسب‌وکار رو یاد گرفته. دقت بیشتر در خرید کردن و پیشرفت در روابط اجتماعی، از چیزهاییه که اون بهشون اشاره می‌کنه. از نظر مدیسون، بدترین بخش راه‌اندازی کسب‌وکار «صبر کردن برای آگاه شدن از تصمیم فروشگاه‌هاست». مدیسون قصد داره در کالج به یادگیری تجارت بپردازه و می‌گه: «من می‌خواهم خودم به‌تنهایی کاری رو به نتیجه برسونم». البته پدر اون عقیده داره که کار Fish Flops تازه شروع شده.

منبع

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. مهسا
  ۲۰ خرداد ۱۳۹۲

  سلام! می‌خواستم بپرسم که شما مطالب نوشته شده در بخش نظرات مقالات رو هم می‌خونید یا نه؟ اگر می‌خونید از اونها بازتابی در این ترجمه و گزارش شما نمی‌بینم. دوست داشتم که به اونها هم میپرداختید. یکی‌ از نظرات رو که امتیاز زیادی آورده رو برای آشنایی دیگران اینجا ترجمه می‌کنم: ۱. یعنی‌ اون کف یه دمپایی ۳ دلاری رو نقاشی کرد، یه اسم جالب هم براش گذاشت و حالا اونا رو تو نردسترم میفروشه؟ روابط! (۱۳۱۶ امتیاز مثبت در برابر ۱۲۳ منفی‌)
  • نگار یعقوبی
   ۲۰ خرداد ۱۳۹۲

   نظرات رو می خونیم اما ترجمه شون نمی کنیم . چون نظر حتما درست نیست و فقط ایده یک خواننده هست
   • مهسا
    ۲۴ خرداد ۱۳۹۲

    خوب یک مقاله هم نظر یک نویسنده است! به علاوه تعداد امتیاز هایی که به یک نظر داده می‌شه نشون میده که می‌تونه نظر چند نفر باشه، که در اینجا ۱۳۰۰ نفره؛ در هر حال از هیچ طرف این ماجرا نمی‌خوام طرفداری کنم، می‌خواستم بازتابی از دو طرف ماجرا دیده بشه. میدونم که مطالب سایت “رنگی‌ رنگی‌ ” باید تو یه حال‌و هوای مثبت باشن، و جنبه‌های مثبت هر ماجرا رو روش تاکید بگذارن، ولی‌ باز هم فکر می‌کنم که بهترین روایت یک ماجرا اونیه که به حقیقت نزدیکتر باشه. ممنونم از شما که منبع مطلب رو ذکر کردید، با آرزوهای رنگی‌ رنگی‌ برای شماارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...