چگونه موفق شدم: چگونه بحران اقتصادی به ما کمک کرد - RangiRangi

چگونه موفق شدم: چگونه بحران اقتصادی به ما کمک کرد

چگونه موفق شدم: چگونه بحران اقتصادی به ما کمک کرد

جولیا هارتز از موسسان Eventbrite، سایتی معروف در زمینه فروش آنلاین بلیت است. وی درباره علل موفقیت شرکتش در دستیابی به فروش بیش از ۶۰ میلیون بلیت، از سال ۲۰۰۶ تاکنون، توضیح می‌دهد.

جولیا هارتز کمپانی و سایت Eventbrite را در سال ۲۰۰۶، به همراه همسرش کوین هارتز و با کمک رنود ویسیج تاسیس کرد. این کمپانی در زمینه فروش آنلاین بلیت برای رویدادها و برنامه‌های مختلف، فعالیت می‌کند و تا به حال، بیش از ۶۰ میلیون بلیت از طریق این سایت به فروش رفته است.

هارتز می‌گوید: ما می‌خواستیم سرویسی را ارائه کنیم که کمپانی‌ها و شرکت‌های بزرگ از آن استفاده کنند و بتوانیم آن را در دسترس همگان قرار دهیم. ما به سازمان‌ها و گروه‌های مختلف، از دست‌اندرکاران کنفرانس‌های فناوری گرفته تا برگزارکنندگان جشنواره‌ها، مراجعه کردیم و همه چیز درواقع از همان‌جا آغاز شد.

پس از آن بود که بحران اقتصادی پیش آمد. هارتز درباره این اتفاق می‌گوید: نمی‌دانستیم چه چیزی پیش رو داریم، ولی می‌توان گفت که کسب و کار ما از همان زمان رونق گرفت. به نظر ما دلیل بهبود اوضاع آن بود که مردم وارد عمل شده بودند و به خودشان می‌گفتندحالا که کار و شغلی وجود ندارد، من خودم دست به کار می‌شوم. کارگاه ساخت وب‌سایت برگزار می‌کنم، به دیگران عکاسی یاد می‌دهم یا یک کسب و کار راه می‌اندازم. مردم از سرویس و خدمات ما استفاده می‌کردند تا در کمپ‌های معترضین به بیکاری جمع شوند و درباره بیکاری و مشکلات آن صحبت کنند. برخی هم ترجیح دادند که با کمک Microsoft SharePoint، از درون خانه‌هایشان به ارتباط با دیگران و آموزش آن‌ها بپردازند.

این موضوع به ما انگیزه بخشید. ما سازمان‌دهندگانی داشتیم که به ما وابسته بودند. بنابراین یک تیم منسجم تشکیل دادیم و من کارهای مالی، بازاریابی و پشتیبانی شبانه‌روزی را بر عهده گرفتم. به خاطر دارم که شخصاً به ایمیل‌های بخش خدمات مشتریان پاسخ می‌دادم.
ما همواره این حس را داشتیم که شانسمان برای پیروزی کم است. رقابت بسیار شدید است و رقیبان قدرتمندی در بازار وجود دارند. ولی اکنون ما هر نوع رویداد و مراسمی را، چه شما یک مشتری باشید و چه برگزار کننده یک فستیوال، در Eventbrite پوشش می‌دهیم. هویت ما را کاربرانمان تشکیل می‌دهند و این راز موفقیت کمپانی ماست.

منبع

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. حسین
  ۵ شهریور ۱۳۹۱

  ممنون, قشنگ بود
 2. isut
  ۱۹ دی ۱۳۹۱

  دقیقاً نفهمیدم چه کاری انجام میدن!
 3. مائده
  ۱ بهمن ۱۳۹۳

  سلام
  میشه توضیح بدید که دقیقا چه کاری می کنند؟
  چون منم متوجه نشدم
  ممنون میشمارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...