چه رنگی باشم خوبه؟ - رنگی رنگی

چه رنگی باشم خوبه؟

چه رنگی باشم خوبه؟

رنگ‌ها همه دنیا رو گرفتن. هیچ فضایی بی‌رنگ نیست و اگه کمی اغراق کنیم می‌تونیم حال و هوای یه شهر یا حس و حال‌مون رو هم با رنگ‌ها تعریف کنیم. خیلی وقتا متوجه نیستیم، اما رنگ‌ها همه چی رو تعیین می‌کنن و حتی قضاوت دیگران درباره ما هم تحت تاثیر اوناست. اگه به قدرت رنگ واقف باشیم و اونو مدیریت کنیم، می‌تونیم از این قدرت به نفع زندگی‌مون استفاده کنیم.
یکی از راحت‌ترین کارا واسه استفاده از تاثیر روانی رنگ، استفاده از لباسای رنگیه. حالا ببینیم هر رنگ لباسی چه تاثیری روی دیگران و روابط‌مون می‌ذاره.
اگه می‌خواید خیلی دوستانه و گرم به نظر برسین از تم رنگای قهوه‌ای گرم و روشن (زرد روشن، قهوه ای روشن، بژ، قهوه ای مایل به زرد ) تو لباساتون استفاده کنین.
برای یه جلسه رسمی و مهم هیچی بهتر از رنگای تیره مثل سیاه، زغالی، نوک مدادی و سورمه‌ای نیست. این رنگا شما رو آدمی قدرتمند، صاحب نفوذ و معتبر معرفی می‌کنه. این رنگ‌ها می‌گن: این آدمی که می‌بینی عاشق بیزینس و شجاعته و به همین نسبت هم آدمی قدرتمند، کاری و متعهده. پس برای این قرارداد روش حساب باز کن!
اگه می‌خواهید قدرت اجتماعی و موفقیت‌تون رو به رخ بکشید، هیچ رنگی برای القای این حس به دیگران بهتر از رنگای آبی‌خاکستری، کبود و شتری نیست.
هر لباسی آبی‌ای که همراه با خاکی پوشیده بشه یه چیزی رو فریاد می‌زنه: این آدمی که منو پوشیده کوه اعتماد به‌نفس و استقلاله. اگه آبی رو نگه دارید و بهش قهوه‌ای مایل به زرد اضافه کنید همه می‌فهمن آدم خون‌گرمی هستید و آبی هم کمک می‌کنه تا با ترکیب این دو رنگ آدمی معقول و حرفه‌ای به نظر برسید.
اگه تو یه رقابت شرکت کردید، یا تو مهمونی هستید و می‌خواهید مرکز توجه باشید یه راست برید سراغ نارنجی، قرمز روشن یا زرد. با این رنگا مثل اینکه بهتون چراغ وصل شده باشه از فاصله دور هم به چشم می‌آیید و دیده می‌شید.
آدم خلاقی هستید؟ شاد، برونگرا، متفکر، باهوش و قاطع؟ خب چرا اینا رو با رنگ لباس‌تون نشون نمی‌دید؟ پوشیدن بنفش همه اینا رو در مورد شما به دیگران می‌گه.
کافیه لباس سبز بپوشید و وارد یه میدون جنگ بشید تا ببینید همه شمشیراشون رو غلاف می‌کنن. لباس سبز رنگ آرامش، نظم، تعادل، صلح و دوستی رو نمایندگی می‌کنه.
اگه همچنان می‌خواهید تو این فضای جنگی بمونید اما آروم و غیرتهاجمی به نظر برسید بدوئید لباس‌تون رو عوض کنید. صورتی متمایل به آبی این کار رو بهتر از سبز انجام می‎‌ده. یعنی همون ارغوانی و نیلی.
با دونستن همین نکات ساده درباره تاثیر رنگ لباس می‌تونید روی روابط، شغل و جایگاه اجتماعی‌تون تاثیر بذارید. خب چرا امتحان نمی‌کنید؟ رنگ‌ها در خدمت ما هستن تا زندگی شادتری داشته باشیم.

منبع

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. محدثه
  ۹ خرداد ۱۳۹۲

  متاسفانه الان در محیط های کاری ما تنها از رنگهای تیره مخصوصا مشکی استفاده میکنند، البته نه به دلایل روانشناسانه بلکه به خاطر عرف و جامعه و…. و به نظر من دلیل اصلی بداخلاقیهای کارکنان همین مشاهده مدوام رنگ مشکی یا تیره در محیط کاره!
  • نگین
   ۲۷ آذر ۱۳۹۲

   عزیزم همه جا خودت با‌ش… کم کم بهت عادت میکنن. تازه اونام ازتو یاد میکیرن و رنگ رنگی میشن 🙂
 2. fatico
  ۲۱ خرداد ۱۳۹۲

  من همش روش مبپوشم.همبن طور ک محدثه میگه.همهههههه مشکی پوشن:(((((((
 3. i
  ۲۷ خرداد ۱۳۹۲

  بنده مشکی پوش نیستم،ولی رنگ اصلی تمام لباسهام مشکی،قهوه ای،توسی!!!حالا دو دندونه روشن تر یا تیره تر.
  ولی…اما…
  دلو زدم به دریا،رفتم سراغ رنگی که بچگی هام عاشقش بودم”نارنجی”.البته می دونم که هنوزم ته دلم این رنگ رو خیلی دوست دارم.
  اول پوشیدنش برام سخت بود ولی حالا از رنگی شدن ورنگی پوشیدنم خوشحالم!!!!!!
 4. mahsa
  ۹ فروردین ۱۳۹۳

  من عاشق لباسای رنگی ام مخصوصا تووو مانتووو
  اصلا از مشکی توو مانتو خوشم نمیاد
  رنگ مانتو هامم
  آبی
  سبز
  قرمز
  کرم
  و… است و خیلی خوبه انرژی میده
 5. نازنین بآنو(◠‿◠*)
  ۳ اردیبهشت ۱۳۹۳

  ما که صبح تا شب چشمون همش به ملمای تیره پوشه که بعضا لباس چروک و خاکیم میپوشن و توجهی به اینکه تو روان بقیه تاثیر میذاره ندارن
 6. جلالی
  ۱۵ مرداد ۱۳۹۳

  هیچی بهتر از آبی اثر نمیذاره
  برای هر موضوعی آبی تکمیل کننده است
  البته سرمه ای یا زرشکی و مشکی رنگ هایی هستند که برای محیط کار خوبه
 7. اکرم
  ۱۸ فروردین ۱۳۹۵

  سلام. منم رنگی پوشم. خدا نکنه یک مجلسی دعوت بشم که لباس تیره بخواد! پیدا نمیکنم. نهایتش قهوه ای یا آبی کمی تیره تر دارم. ولی بقیه مانتوهام، صورتی، قرمز، آبی، کرم، سبز، زرشکی و … هستند. خیلی هم لذت میبرم.ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...