چطوری فلش مموری به گوشی وصل کنیم؟ - مجله آنلاین رنگی رنگی

چطوری فلش مموری به گوشی وصل کنیم؟

چطوری فلش مموری به گوشی وصل کنیم؟

همزمان با پیشرفت تکنولوژی، روش های ذخیره اطلاعات نیز دست خوش تغییرات بسیاری شده اند. شاید امروزه تکنولوژی ذخیره ابری، به روز ترین روش برای حفظ اطلاعات باشد، اما شاید با اوضاع اینترنت ایران، انتخاب این گزینه با درد و خون ریزی بسیاری همراه باشد‌ !

یکی از گزینه های سنتی که در حال حاضر نیز استفاده گسترده ای برای جابه جایی اطلاعات دارند، حافظه های فلش هستند. اما متاسفانه گجت هایی که از این تکنولوژی پشتیبانی می کنند، محدود به لپتاپ و کامپیوتر شده است؛ موبایل های هوشمند که از لحاظ طراحی کوچک تر از آن هستند که ورودی USB داشته باشند و تبلت ها نیز ترجیح میدهند فضای خود را به درگاه USB اختصاص ندهند.

اما راه حل چیست ؟ آیا نبود پورت USB بدین معنی است که دیگر نمیتوانیم از حافظه های فلش استفاده کنیم ؟ خوشبختانه راهکاری برای این موضوع وجود دارد؛ تنها کافیست تا موبایل و یا تبلت شما مجهز به تکنولوژی USB OTG باشد.

‍OTG مخفف عبارت On The Go است و در واقع به گجت شما اجازه می دهد تا بدون دخالت کامپیوتر به تبادل اطلاعات با حافضه های فلش، بپردازد. اما فلش را چگونه باید به دستگاه خود متصل کنیم ؟

برای این منظور احتیاج به تبدیل های کوچکی دارید. اکثر دستگاه های اندرویدی دارای پورت Mini USB هستند و البته برخی از دستگاه ها نیز، مانند محصولات سامسونگ، خروجی اختصاصی خود را دارند. برای تمام این وسایل تبدیل پورت مخصوصشان به USB وجود دارد. این سیم کوچک قیمتی حدود ۱۵ هزار تومان دارد و با تهیه آن می توانید حافظه فلش خود را به دستگاه متصل نمایید و از محتوای آن بهره ببرید. توجه داشته باشید که موبایل و یا تبلت شما حتما باید مجهز به تکنولوژی USB OTG باشد.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. Kitty
  ۳۱ فروردین ۱۳۹۲

  سلام دوست عزیز من می خواستم قبل از خرید سوالم را در مورد این ازت بپرسم.وقتی فلش را وصل کردیم برنامه هایی که نصب شده حذف نشه!؟و اینکه کجا باید بریم برنامه داخل فلش را باز کنیم ایا برنامه ای می خواد از appstore؟
 2. محمد رضا
  ۷ تیر ۱۳۹۲

  USB To Go
 3. مهدی
  ۶ دی ۱۳۹۴

  سلام چطور گزینه usb debugging را فعال کنم لصفا راهنمایی کنیدارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...