چطوری در محل کار ورزش کنیم؟ - رنگی رنگی

چطوری در محل کار ورزش کنیم؟

چطوری در محل کار ورزش کنیم؟

خیلی ها این روزها سر کار میرن و با وجود مشغله های کاری و وظایفی که بعد از ساعت کاری توی خونه به دوش آدم هست، دیگه وقتی برای ورزش کردن ممکنه نمونه. اما اینها دلیل نمیشه که بیخیال ورزش روزانه بشید. سلامتی نسبت به هر چیز دیگری اولویت داره و اگه نباشه، بقیه ی ابعاد زندگی هم تعطیل میشه. اگر آدم پرکاری هستید و دوست دارید از لحظه لحظه ی وقتتون بهترین استفاده رو بکنید، این مطلب بهتون کمک میکنه راهکارهایی برای ورزش کردن در محیط کار یاد بگیرید. این فعالیت ها کوتاه، اما مفید و تاثیرگذار هستند.

 

 • از پله ها استفاده کنید!

انتظار برای رسیدن آسانسور خیلی کار حوصله سر بریه و از اون بدتر سکوت های عجیب و غریبی که در فاصله ی رسیدن به طبقه ی مورد نظر بین آدمها ایجاد میشه است. برای اینکه هم از این شرایط تکراری هر روز فرار کنید و هم سلامتی بدنتون رو تامین کنید، از پله ها استفاده کنید. پله ها رو پشت سر هم و با سرعت تا ته طی کنید. بعد از چند روز میتونید به روش دو-تا-یکی پله ها رو بالا برید!

 

 • از ایستادن های طولانی بهره ببرید.

مثلا فرض کنیم که رئیستون خواسته که یک سری مدارک رو فتوکپی کنید و شما برای چند دقیقه باید بالای دستگاه کپی معطل بمونید. خب، وایسادن خالی که به درد نمیخوره. همونطور که ایستادین، به روی نوک پنجه ها برید و هشت ثانیه حالتتون رو همونطور حفظ کنید. پایین بیاید، ۳ ثانیه استراحت کنید و تا ۸ بار این کار رو تکرار کنید ۳ تا دوره ی ۸ تایی از این تمرین برای عضلات ساق پا خیلی مفید هست!

 

 • اگر همیشه روی صندلی نشستید…

یک ورزش خیلی راحت و مخفی برای اونهایی که همیشه در حال نشستن هستن! همونطور که نشستید، به مدت ۵ تا ۱۰ ثانیه عضلات گلوئتال (باسن) رو منقبض کنید و بعد رها کنید. این کار رو به قدری تکرار کنید که حسابی از ناحیه گلوئتال احساس خستگی کنید. خوبی این ورزش اینه که همیشه میتونید انجامش بدید و هیچ کس هم خبردار نمیشه!

 

 • پاها رو خوب بکشید.

یک فعالیت نشستنی دیگه اینه که پاها رو زیر میز کاملا صاف و منقبض کنید، بعد اونها رو بالابیارید و در زاویه ی ۹۰ درجه در زانوها نگه دارید (کف پاها نباید به زمین بخورن!). این کار رو چند بار تکرار کنید.

 

 • دست های قوی بسازید.

در حالی که روی صندلی نشستید، یک پا رو روی اون یکی بندازید. حالا دستهاتون رو روی دسته ی صندلی بذارید و به وسیله ی اونها بدنتون رو بلند کنید تا کاملا از صندلی جدا بشید. این ورزش سنگین هم برای عضلات دست خوبه هم کلی لذت بخشه!

 

 • حرکت شانه ها

شانه ها رو به آرامی بالا و پایین ببرید تا جایی که به سطح گوش برسند. ۵ ثانیه صبر کنید و بعد رها کنید. این تمرین خیلی آرامشبخش هست پس بهتره اون رو چند باری تکرار کنید!

 

 • درست نشستن هم یک ورزشه!

یکی از بهترین لطف هایی که در حق بدنتون میتونید انجام بدین اینه که هر روز به شکل صحیح پشت میز بشینید. این یعنی قوز نکنید، رو به جلو بنشینید و برای دست ها، پاها و عضله ی ران، زاویه ی ۹۰ درجه با زمین درست کنید.

 

 

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. شبنم
  ۲۷ بهمن ۱۳۹۲

  یه پیشنهاد دیگه هم من میگم اضافه کنین:
  چرخش مچ دست و پا:
  همانطور که نشسته اید مچ دستها و پاها را بچرخانید در دو جهت و سعی کنید همزمان با حرکت مچ دستها و پاها به نوع چرخش هم تمرکز کنید تا لحظاتی از کار و محیط اطراف فاصله بگیرید.
  🙂
 2. هدیه
  ۲۷ بهمن ۱۳۹۲

  خیلی خوب بود…ممنون .
  همش داشتم فکر می کردم وقتایی که باید سر پا وایسم چی کار کنم و وقتایی که نشستم چی کار.
 3. محمد
  ۱۱ فروردین ۱۳۹۳

  خیلی خوب بود،
  من مهندسم و تقریبا روزی حداقل ۴ ساعت جلو لپتاپم کار می کنم. این توصیه هاتون خیلی خوب بود.
  یک پیشنهاد: هر ۱۵ دقیقه کار با کامپیوتر حتما پلنک بزنید و چند ثانیه به اطراف نگاه کنید.ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...