چای مجلسی دو رنگ - رنگی رنگی

چای مجلسی دو رنگ

چای مجلسی دو رنگ

چای دو رنگ مجلسی‌ترین شیوه سرو چای تو مجالس رسمی به حساب میاد تا چشم مهمون از دیدن هنر و سلیقه ما از حدقه دربیاد. اگه دم بخت هستید و منتظرید که شاهزاده سفیدپوش با اسب و درشکه دم خونه‌تون پارک کنه، طرز تهیه این چای رو هم یاد بگیرید، شاید به کارتون بیاد.
برای تهیه این چای باید یه ذره سرعت عمل داشته باشید که چای سرد نشه، و بعد باید حوصله کنید و آرامش‌تون رو حفظ کنید تا چای قاطی آب قند نشه و دو رنگ بمونه.
نصف استکان کمرباریک و مجلسی رو با آب جوش پر کنید و توش ۵-۶ حبه قند بندازید. این آب قند باید شیرین و غلیظ شه. اگه شازده رویاها درشکه رو با فک و فامیلش پر کرده می‌تونید مقداری از این شیره آب و قند داغ تو قابلمه درست کنید و با یه ملاقه کوچیک استکان‌ها رو نصفه آب قند کنید. این کار سرعت‌تون رو خیلی بالا می‌بره و چای داغ می‌مونه.
تو مرحله بعد با حفظ آرامش و احتیاط چای یک‌رنگ رو روی این آب قند بریزید. آب قند سنگینه و با رنگ سفید پایین می‌مونه و چای تک‌رنگ میاد بالا. اگه دیدید چای رو که می‌ریزید قاطی آب‌قند می‌شه دو تا راه دارید، یا غلظت آب‌قند رو بیشتر کنید، یا چای رو از تو یه کاسه و با قاشق تو استکان بریزید که مخلوط نشه.
قبل از این هنرنمایی مطمئن شید که مهموناتون چای شیرین دوست داشته باشن. به خاطر وقتی که صرف تهیه این چای می‌شه، دمای چای کمی پایین میاد و ممکنه چای داغ خورها هم از دیدن این هنر شما چندان خوشحال نشن. با همه این اما و اگرها، به هرحال درست کردن این چای هنرمندانه کار بامزه‌ایه و یاد گرفتن و امتحان کردنش تنوعی تو منوی نوشیدنی‌ها ایجاد می‌کنه.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. maral
  ۲۰ خرداد ۱۳۹۲

  in chai khili shirine ghabel khordan nist vase bacheha khobe
 2. eli
  ۲۱ خرداد ۱۳۹۲

  yade bachegiam oftadam hamishe ba dokhtar khalam ino dorost mikardim 😀
 3. رامیلا
  ۹ شهریور ۱۳۹۲

  با شکر نمیشه درست کرد؟حتما باید قند باشه؟
 4. Pixie
  ۱۸ آذر ۱۳۹۲

  خوب نمیشه شیره پایین و مثل شیره حلوا و اینا داغ نگه داشت تا چایی سرد نشه !؟ مخلوط میشه آیا ؟! (من چایی و خیلی داغ میخورم :دی)
 5. شکوفه
  ۲۴ فروردین ۱۳۹۳

  میشه چایی رو شیرین کرد توی قوری…
  آبجوش رو میریزیم. بعد چایی شیرین شده ی غلیظ و آروم با همون قوری میریزیم که چون سنگینه میره پایین استکان
  نتیجه برعکسِ عکس بالا میشه.
 6. me
  ۶ مرداد ۱۳۹۳

  ما شمالی ها دوتا استکان از این چایی رو تو عروسی درست میکنیم و میدیم دست عروس و دوماد البته اول شادباشش رو از عروس دوماد میگیریم
  البت این کار مخصوص خواهر عروسه مثه من:)
 7. هیوا
  ۳ مهر ۱۳۹۳

  میشه شیره رو توی قوری یا فلاکس جداگانه ای درست کرد و گذاشت روی شعله ملایم و به جای آبجوش استفاده کرد!!!!!!
  من ماه رمضون ها که افطاری میدیم آبجوش افطاری رو با نبات و زعفرون درست میکنم تو قوری و بعد راحت میریزم تو استکان سرد هم نمیشه
 8. otaku
  ۲۵ آذر ۱۳۹۵

  من وقتی بچه بودم و صبحونه نمیخوردم مامانم اینجوری برام چای درست میکرد منم فکر میکردم وای چه معجزه ای کلی کیف میکردم میخوردمش هههههههههارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...