نوروز رنگی - عید چه کتابهایی بخونم؟ - رنگی رنگی

نوروز رنگی – عید چه کتابهایی بخونم؟

نوروز رنگی – عید چه کتابهایی بخونم؟

نوروز ، زمانی است برای نو شدن افکار ، ایده ها و برنامه هایی که در ذهن داریم. نو شدن روز ما ، بدون داشتن منابع اطلاعاتی کافی کاری غیر ممکن است. آشنا شدن با ایده های دیگران و مشاهده تجربیات آنها ، به ما این قابلیت را می دهد تا با ذهنی بازتر از تغییرات اسقبال کنیم.مهمترین عامل برای استفاده کردن از موقعیت های پیش رو ، داشتن اطلاعات کافی در مورد موضوعات مورد نظر است. رادیو ، تلویزیون ، اینرنت و کتاب کانال هایی بسیار خوب برای دستیابی به چنین اطلاعاتی هستند. در ادامه ، قصد داریم کتاب هایی را برای نوروز ۹۲ به شما معرفی کنیم. در این فهرست قصد بر این بوده است تا با معرفی کتاب های جذاب ، سودمند و در زمینه های متنوع ، نوروز شما را پر بارتر از همیشه کنیم.

اضطراب ، نگرانی و ترس از پیش نیامده ها ، می تواند به سادگی شما را از رسیدن به رویا هایتان محروم کند . ریشه یابی چنین ترس هایی و از بین بردن آنها ، شاید اولین گام در سال جدید برای رسیدن به همان چیزی باشد که چند سال است آرزویش را دارید. مطالعه کتاب ترس از دیدگاه روانکاوی و نقش آن در شکل گیری شخصیت فردی و اجتماعی انسان ، نوشتع هامبورگ یولای و ترجمه محمد راه رخشان شما را در این مسیر سریع تر به جلو می برد.

بعد از ظهر های تعطیلات عید ، وقتی میهمانی در خانه شما نیست و شما هم میهمان کسی نیستید ، می توانند به شدت کسالت آور باشند. این بی حوصلگی تا جایی پیش می رود که حتی توان دیدن یک برنامه تلویزیونی را هم نداریم! چه چیزی می تواند در این شرایط لذت بخش تر از یک داستان کوتاه باشد؟ خوشبختانه مجوعه داستان های کوتاه بسیاری در بازار وجود دارد که می توانند داروی بی حوصلگی ما باشند. یکی از بهترین مجموعه ها ، پرندگان مرده ، اثر گابریل گارسیا مارکز و ترجمه ماندگار احمد گلشیری است. ناشر این کتاب انتشارات نگاه است و به آسانی در بازار یافت می شود. زمان متوسط برای خواندن هر داستان تقریبا ۱۵ دقیقه است.
مجموعه داستان کوتاه دوم ، به سلامتی خانم ها نام دارد. این کتاب مجموعه ای شامل بیش از ۱۰۰ طنز و داستان کوتاه از آنتوان چخوف است که توسط حمیدرضا آتیش بر آب و بابک شهاب ترجمه شده است. ناشر این مجموعه ، انتشارات آهنگ دیگر می باشد.

نوروز ، یکی از کهن ترین رسوم ایرانیست که تا به امروز دوام داشته است. شاید این روزها بهترین زمان برای دانستن چیزهایی کمی بیشتر در مورد نوروز باشد. یکی از چیزهایی که ما را خواندن تاریخ کشورمان باز می دارد ، کتاب های قطور و ادبیات دشوار کتاب های با چنین موضوعی است. کتاب جشن ها و آیین های ایرانی نوروز باستانی نوشته محمودرضا افتخار زاده و چاپ شده توسط انتشارات مدبر کتابی است که اطلاعات شما در مورد نوروز باستانی را چند برابر می کند و روایت آن به زبان بسیار ساده است.

در نهایت ، اگر از بعد از خواندن این کتاب ها بازهم حوصله تان سر رفت ، نظرتان راجع به ساختن چند تا کاردستی خلاقانه چیست؟ اوریگامی یکی از هنر های قدیمی ژاپنی است که یاد گرفتن آن کار چندان سختی نیست! کتاب بازی با کاغذ ( اریگامی) ، تالیف هادی استاد تقی زاده است و انتشارات ابتکار دانش آن را منتشر نموده . البته کتاب های اریگامی زیادی در بازار موجود هستند که بسیار سرگرم کننده می باشند.

نوروزی پر از فکر ، فرهنگ و رنگ را برای شما آرزو می کنیم.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. محبت
  ۲۶ اسفند ۱۳۹۱

  سلام
  ممنون ایده ی خیلی خوبی بود، سعی میکنم اجراش کنم.
  امیدوار سال نود و دو آغاز روزهایی باشه که همیشه انتظارشو داشتین.
  شاد و رنگی رنگی باشید
 2. سعید
  ۲۸ اسفند ۱۳۹۱

  سلام
  لطفا کتابهای علمی رو هم معرفی کنید
 3. maryam mosawi
  ۲۹ اسفند ۱۳۹۱

  کتابهای هیجان آور و علمی تر لطفا
  مرسی
 4. سخر
  ۲۱ اسفند ۱۳۹۵

  رنگی جان تاریخشو درست کن
  ٩٢!!!!
  • رنگی رنگی
   ۲۱ اسفند ۱۳۹۵

   تاریخ درسته، این مطلب سال ۹۱ منتشر شده و الان دوباره در شبکه های اجتماعی بازنشر شده تا کسانی که نخوندن ببیننش 🙂ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...