پیامکی برای پیدا کردن داروی کمیاب - رنگی رنگی

پیامکی برای پیدا کردن داروی کمیاب

پیامکی برای پیدا کردن داروی کمیاب

وقتی دارویی تو بازار کمیاب می‌شه، هزاران مریض و بستگان اون بیمار درگیر پروسه نفسگیری می‌شن که چیزی کم از درام‌های دلهره‌آور نداره. مادری رو در نظر بگیرید که داره تو این گرما و شلوغی از این داروخونه به اون داروخونه می‌ره تا داروی خاصی رو برای بچه‌اش تهیه کنه و هربار که نسخه رو روی پیشخوان می‌ذاره، جواب نه می‌شنوه. نیاز اون بچه بیمار هر لحظه به اون دارو بیشتر می‌شه و اون مادر هر لحظه ناامیدتر و مستاصل‌تر از قبل.

مشکل واردات دارو یکی از مسائل مهم این چند ماهه که خیلیا رو مثل این مادر گرفتار و ناامید کرده. یکی از خواننده‌های رنگی برامون یه ایمیل فرستاده و پیشنهاد خیلی خوبی برای حل این مشکل داده. اون نوشته وقتی در به در از این داروخونه به اون یکی می‌رفته و با دست خالی به بیمارش خبر می‌داده که هنوز دارو گیر نیومده، یکی از دوستاش یه شماره پیامک بهش داده. اون در کمال ناامیدی از این شبکه استفاده کرده و لیست داروخونه‌هایی که این دارو رو دارن، براش اس‌ام‌اس شده و در نهایت با دست پر به خونه رفته.

این شماره رو جایی یادداشت کنید، شاید یه روز تو داروخونه‌ای مادری رو دیدید که دنبال یه داروی کمیاب بود. اون روز این شماره بزرگترین هدیه‌ایه که به اون مادر و بچه می‌تونید بدید. بهش بگید شهر و منطقه سکونتش و اسم کامل دارو رو با حروف لاتین به شماره ۲۰۱۴۹۰ اس‌ام‌اس کنه. چند دقیقه بعد پیامی از این شبکه توزیع داروهای کمیاب دریافت می‌کنه که آدرس و شماره تلفن داروخانه‌هایی که این دارو رو دارن بهش اطلاع داده می‌شه. 

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. نیره هاشمی
  ۱۴ مرداد ۱۳۹۲

  سلام ، در کشوری چون ایران که روز به روز خودت را تنها تر حس می کنی . این پیام شما مرا برای لحظاتی از این حس دردناک دور کرد. قبول کنید ام اس داشته باشی و روزهای سخت بی دارویی را با داروهای مشابه و بی ثمر طی کنی … خیلی سخت است! این قصه ماست از ۲ سال پیش تا کنون!
  • آسمان آبی
   ۱۴ مرداد ۱۳۹۲

   نیره عزیز! امروز خیلی به یادت بودم و دعاگوت. ان شاءالله که روز به روز به بهبودی کامل نزدیک و نزدیکتر می شی و همینجا این خبر رو به هممون می دی. امیدت رو از دست نده دوست خوبم. منتظر خبر سلامتی کاملت هستم.
  • asare
   ۱۴ مرداد ۱۳۹۲

   نیره عزیز برات آرزوی سلامتی دارم. خیلی سخته….میتونم بگم تا حدودی درکت میکنم چون خودم هشت ساله که درگیر یک عارضه خود ایمنی هستم و پیدا نکردن و روز به روز گرون شدن داروها بعضی اوقات بهمم میریزه.
 2. اعظم
  ۱۴ مرداد ۱۳۹۲

  اگه فعال باشه که خیلی عالیه.مرسی
  • نگار یعقوبی
   ۱۴ مرداد ۱۳۹۲

   ما خودمون تستش کردیم . کار می کنه
 3. Hamit
  ۱۵ مرداد ۱۳۹۲

  نیره جون امیدت به خدا باشه و ایمان داشته باش که یه روز سلامتی کاملت رو به دست میاری…ما هم همه با هم برات دعا می کنیم پس لبخند بزن و امید داشته باش…
 4. حمید
  ۱۵ مرداد ۱۳۹۲

  میشه فرمت صحیح متن مسیج رو هم بنویسین؟
  یعنی مثلا اینجوری میشه؟
  Tehran-Vanak-Esme Daroo

  یا یه جور دیگه؟
  • نگار یعقوبی
   ۱۵ مرداد ۱۳۹۲

   مثلا این:

   tehran*1*piroxicam*20*ampool
 5. آيدا
  ۱۵ مرداد ۱۳۹۲

  مرسی از این خبر عالی.دور و بر من افراد زیادی هستند که همیشه با پیدا کردن داروشون مشکل دارن. این واقعا بهترین هدیه به اوناست.
  فقط یه سوال، اون عدد ها که داخل ستاره گذاشتین برای چین؟!
  • نگار یعقوبی
   ۱۵ مرداد ۱۳۹۲

   نام شهر*منطقه شهرداری*نام صحیح دارو*میلیگرم به عدد*شکل دارو
 6. eli
  ۱۸ مرداد ۱۳۹۲

  من فرستادم یه اس ام اس برام اومد که همه اش مربع بود با فونت چینی 🙂 یعنی داروم تو چینه؟!!!
 7. میترا
  ۲۸ مرداد ۱۳۹۲

  منم با الی موافقم واسه من هم همین مشکل به وجود اومد لطفا بگید مشکل از کجاست.
 8. maryam
  ۲۹ شهریور ۱۳۹۲

  من رشتیم امتحان کردم ولی تو رشت هنوز فعال نشده.ارزوی سلامتی واسه همه مریضاارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...