پاک کننده‌های خودساخته - مجله آنلاین رنگی رنگی

پاک کننده‌های خودساخته

پاک کننده‌های خودساخته

طراحانی وجود دارند که به بسیاری از محصولات پاک کننده برچسب “سبز” می‌زنند، در حالی که آنها فقط روی دست شما هزینه می‌گذارند و در واقع دوستان خوبی هم برای سلامت شما و طبیعت نیستند.

در خانه سه شوینده عالی در خدمت شما هستند، تا همه چیز را با آن‌ها تمیز و ضدعفونی کنید: کربنات سدیم، سرکه و جوش شیرین. این‌ها از قوی‌ترین پاک‌کننده‌های اطراف ما هستند. آنها را با کمی آب ومقداری صابون مایع مخلوط کنید وهمه چیز را از پنجره‌ها گرفته تا سرویس بهداشتی، تمیز کنید.

با استفاده درست از این مواد خانگی محدوده بزرگی از شوینده‌های سبز و همه کاره را در اختیار دارید. برای درست کردن یک پاک‌کننده چند منظوره نصف قاشق چایخوری کربنات سدیم، دو قطره صابون مایع و دو فنجان آب گرم لازم دارید. این مواد را با هم ترکیب کنید و در بطری اسپری بریزید. هیچ لکی بر سطوح شیشه‌ای و سرامیکی نیست که حریف شوینده سالم شما شود.

برای درست کردن شیشه‌شور خانگی هم هزینه و زحمت زیادی ندارید. نصف قاشق صابون مایع، ۳ قاشق سرکه سفید و دو فنجان آب گرم در چند ثانیه همه شیشه‌ها را برق می‌اندازد.

با یک لیوان سرکه سفید و دو لیوان آب هم یک پاک‌کننده بی‌نظیر کف خواهید داشت که روی پارکت و سنگ و سرامیک به یک اندازه کارآیی دارد.

حمام و سرویس بهداشتی جایی است که جوش‌شیرین می‌تواند قدرت‌نمایی و شما را شگفت‌زده کند. جرم و رسوبات کاشی‌، سرامیک و شیرآلات در تماس با یک لایه خمیری جوش شیرین از بین می‌روند.

منبع

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. مهسا
  ۲۶ آذر ۱۳۹۳

  جا انداختن فرهنگ استفاده از شوینده های طبیعی و سالم یا حداقل طبیعت دوست خیلی مهمه، برای این که آب ها و خاک و حتی دستگاه تنفسی و پوست و بدن خودمون هنگام استفاده از شوینده های شیمیایی بیش از این مسموم نشه، از رنگی رنگی درخواست می شه در این زمینه فرهنگ سازی بنمایه
  خودم از چند وقت پیش دستشویی و کف آشپزخونه که سنگ هست و حمام رو با سرکه و آبغوره شستشو می کنم و خیلی خیلی خوب جواب داده، حتی روی سنگ های آشپزخونه یک سری لکه ها بود که تثبیت شده بود و با شوینده های شیمیایی مختلف هم نمی رفت، خلاصه دو روز بعد از این که آبغوره روش ریختم و گذاشتم که خشک شد کاملا لکه رو محو کرد.
  ضمنا سرکه برای پاکسازی انرژی های منفی هم خیلی مفیده.
  تا حالا از جوش شیرین استفاده نکردم ولی حتما تستش می کنم.
  شاد باشید.ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...