پابرهنه توی خونه - مجله آنلاین رنگی رنگی

پابرهنه توی خونه

پابرهنه توی خونه

خونه‌ ما ایرانی‌ها همزمان با تغییر سبک زندگیامون یه تغییر بزرگ کرد. یکی از این تغییرات کم شدن فضای مفروش خونه بود. سنگ، پارکت و سرامیک جای فرش رو گرفتن و چون پاک کردن این سطوح آسونه عادت کردیم که با کفش بیاییم تو خونه.
من این عادت رو وقتی ترک کردم که فهمیدم کف کفش آلودگی‌های خطرناک و سمی خیابون رو تو خونه میاره. آلودگی چرب ناشی از سوخت بنزین و سایش لاستیک ماشینا، کف آسفالت و پیاده رو می‌شینه و با کفش ما وارد خونه می‌شه. سرب خطرناک‌ترین ماده سمی کف کفشای ماست.
از این گذشته آلودگی‌های دیگه مثل فضولات حیوانات، آلودگی زباله‌های خونگی یا بیمارستانی … همه این میکروب‌ها منتظرن تا سوار کفشای ما بشن و تو خونه‌مون نفوذ کنن. صندل‌های راحتی برای خونه تهیه کنید و هر وقت خونه بودید، خودتون و مهموناتون پاتون کنید.
اگه هنوز قانع نشدید که کفشاتون رو بیرون از خونه دربیارید، دست‌کم وقتی خونه کسی می‌رید ازش سئوال کنید و برای اینکه با کفش وارد خونه بشید اجازه بگیرید.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

  1. simin
    ۱۴ تیر ۱۳۹۲

    واقعا که موضوع جالبی را عنوان کردید. بعضی ها فکر میکنند که در نیاوردن کفشهای بیرون یعنی شیک بودن. حتی بعضی ها آنقدر خودخواه هستند که به حساسیت صاحب خانه هم توجه نکرده و با همان کفشهای کثیف وارد خانه دیگران میشوند. بهتر است کفشی را که میخواهیم با آن به مهمانی برویم را در یک ساک گذاشته و هنگام ورود به منزل میزبان آنرا بپوشیم.
  2. همیـــلا
    ۱۹ بهمن ۱۳۹۲

    بهتره توی خونمون چند جفت دمپایی اضافه برای مهمان داشته باشیم تا وقتی مهمون اومد خونمون پا به رهنه روی سرامیک و فرش نره !ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...