باشگاه ورزشی پشت میزنشین‌ها - مجله آنلاین رنگی رنگی

باشگاه ورزشی پشت میزنشین‌ها

باشگاه ورزشی پشت میزنشین‌ها

اکثر ما دست‌کم ۸ ساعت از روزمان را پشت میز کار می‌گذرانیم و این نشستن‌های طولانی عوارضی جسمی و روانی زیادی دارد. با انجام تمرینات ساده‌ای، از فرصت‌های فراغت‌ می‌توانید نهایت استفاده را به نفع سلامت‌تان بکنید.

لبه میز را بگیرید و مانند زمانی که می‌خواهید میز را از زمین بلند کنید به دستتان کشش وارد کنید. زمانی که خسته شدید با دست دیگر این حرکت را تکرار کنید.

دست‌تان را بر روی میز بگذارید و با تمام نیرو دست را به سمت پایین فشار دهید. تا زمانی که خسته نشدید در این حالت کشش بمانید و سپس با دست دیگر این تمرین را تکرار کنید.

دست راست را برروی میز ودست چپ را زیر میز بگذارید و دست راست را با تمام قدرت و به سمت پایین فشار دهید. همزمان دست چپ را به سمت بالا فشار دهید. وقتی خسته شدید جای دست‌ها را عوض و تمرین را تکرار کنید.

روی لبه‌ی صندلی بنشینید و پاهایتان را به نوبت کاملا صاف کرده، چند سانت از سطح زمین بلند کنید و برای چند دقیقه نگهدارید. اگر می‌توانید پایتان را بالاتر ببرید.

همان طور که بر روی صندلی نشسته‌اید دست راست را بر روی قسمت بیرونی زانوی راست گذاشته و با تمام نیرو زانو را فشار دهید مثل این که می‌خواهید زانو را به سمت پای چپ هل دهید. در همان زمان با پای راست فشاری در خلاف جهت دست و برای مقابله با آن وارد کنید. این کار را با دست و پای چپ تکرار کنید.

 دست راست را بر روی قسمت داخلی زانوی راست قرار داده و فشار دهید مثل این که بخواهید آن را از پای چپ دور کنید و در همان زمان با پای راست با این فشار مقابله کنید. این حرکت را روی پای دیگر تکرار کنید.

 دست راست را بر روی زانوی راست قرار داده و تا جایی که می‌توانید زانو را به سمت پایین فشار دهید و کششی در زانو ایجاد کنید. این حرکت را هم روی پای دیگر و یا همزمان روی هر دو پا تکرار کنید.

با دست چپ، مچ دست راست را گرفته و در جهت مخالف بکشید. روال را تغییر داده و دوباره تکرار کنید.

در حالی که بر روی صندلی نشسته‌اید ، لبه آن را با دست گرفته و با تمام قدرت مثل زمانی که می‌خواهید صندلی را بلند کنید به آن نیرو وارد کنید.

هر دو دست را بر روی میز قرار دهید، دست چپ را مشت کرده و آن را بر کف دست راست عمود کنید و محکم به هم فشار دهید.

همان طور که بر روی صندلی نشسته‌اید، دست‌ها را پایین بیاورید و کف دست‌ها را به هم بچسبانید و آنها را محکم به هم فشار دهید. این تمرین را در حالتی که انگشتان به سمت بالا هستند تکرار کنید.

پاها را از زمین بلند کنید و به هم گره بزنید و آن‌ها را در جهت مخالف بکشید تا عضلات‌تان خسته شود.

پاها را کاملا صاف و از زمین بلند کنید و روی هم بگذارید و با پای بالایی پای پایینی فشار بیاورید. جای پاها را عوض کنید.

منبع

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. سعید استار
  ۱۶ فروردین ۱۳۹۲

  با سلام .
  مطالب بسیار مفدیدی بود .
  من یک پیشنهاد دارم که باید بعد از انجام دادن همه این تمرینات ۳ نفس عمیق بکشید که خیلی تاثیر گذار هست در آرامش…
 2. آنی
  ۱۲ شهریور ۱۳۹۴

  همین الان این کارها رو انجام دادم.پشت میزم در محل کار
  ممنون از شما
 3. sara
  ۱۱ بهمن ۱۳۹۴

  با سلام من مچم خیلی درد گرفته بخاطر اینکه روزی ۸ساعت دستم روی موس هست و کارم با کامپیوتر البته فکر میکنم تاثیر ۸ سال کار هم هست لطفا ی ورزشایی هم برای تقویت مچ دست بذراین
  ممنونم
 4. Parisa
  ۲۹ فروردین ۱۳۹۵

  سلام، من یه برنامه دانلود کردم به نام narcis exercise، روی کامپیوترتون نصب میکنید و بر اساس تنظیمات مثلا ۱۵ مین یکبار یه حرکت میاره روی صفحتون، خیلی خوبه اینجور یادتونم نمیره http://www.filefactory.com/file/a1f8g86/n/NarcisExercise.exe
  ???
 5. افسانه
  ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵

  خیلیییییییییی مفید بود مرسی رنگی رنگی
 6. اسما
  ۸ خرداد ۱۴۰۰

  عالی بود بچه ها
  همین الان انجام دادم و حسابی سرحال شدمارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...