ورزش تفریحی - ورزش کنید، جایزه بگیرید - رنگی رنگی

ورزش تفریحی – ورزش کنید، جایزه بگیرید

ورزش تفریحی – ورزش کنید، جایزه بگیرید

تغییر شیوه زندگی و خصوصیات اخلاقی کار ساده‌ای نیست. تغییر سبک زندگی کم‌تحرک به زندگی بانشاط و تحرک بالا زمان زیادی دارد. شما یک زندگی چند ساله را تغییر خواهید داد. احتمال قطع تمرین همیشه وجود دارد، اما در اثر مرور زمان، با ادامه تمرینات، به مزایای روانی و فیزیکی آن دست پیدا خواهید کرد. این توانایی را پیدا خواهید کرد که بیشتر و طولانی تمرین کنید و شهامت تجربه فعالیت‌های جدید را بدست آورید .

اگر می‌خواهید سدی برای خستگی از تمرینات بسازید، برای خود هداف و جایزه تعیین کنید. جایزه دادن به خود برای رسیدن به اهداف‌تان یکی از بهترین روش‌ها برای حفظ انگیزه است. اهداف دست یافتنی در فعالیت‌هایتان در نظر بگیرید. اگر در تلاش خود دچار لغزش شدید، دوباره شروع کنید. هربار که به هدف خود نزدیک شدید خودتان را به صرف یک شام یا خرید لباسی که دوست دارید، مهمان کنید.

سعی کنید تمرین خود را در صورت امکان هر روز و در یک زمان مشخص انجام دهید. به زودی به نقطه‌ای می رسید که اگر تمرین نکنید، احساس بدی خواهید داشت.
پیشرفت خود را ثبت کنید. جدولی برای تمرین‌ها درست کنید. ثبت این جدول به شما کمک می‌کند که انگیزه بگیرید. وقتی بعد از دو ماه به روز اولی که تصمیم به ورزش کردن نگاه می‌کنید، پیشرفت بدنی و روحی خودتان را خواهید دید. زمان و کیفیت تمرین‌ها و وضع بدنی شما به وضوح تغییر کرده و می‌بینید هیچ‌کدام مثل روزهای اول نیستند.
زمانی را که به ورزش اختصاص داده‌اید، به عنوان وقت شخصی در نظر بگیرید. در آن زمان می‌توانید از گوش دادن به موسیقی، گپ زدن با دوستان‌تان و تجربه محیط‌های متفاوت لذت ببرید. در محیط‌های طبیعی زیبا، محله‌های جدید و پارک‌های عمومی تمرین کنید. تجربه محیط‌های تازه و ایجاد تنوع در تمرین‌ها مانع احساس خستگی و روزمره شدن ورزش می‌شود.
صحبت کردن راجع به تناسب اندام، باعث حفظ انگیزه و متعهد نگه داشتن شما نسبت به برنامه‌تان می‌شود. همچنین از شنیدن تجربیات دوستان‌تان برای ادامه کار انگیزه می‌گیرید. شاید شما هم توانستید کسی را برای فعالیت بیشتر فیزیکی ترغیب کنید.
نشریات زیادی با موضوع سلامت و تناسب اندام وجود دارد که می‌توانند الهام‌بخش و راهنمای شما باشند. گاهی خواندن مطلب و دیدن عکس کسانی که دارای سلامت و تناسب اندام هستند این انگیزه را به شما می دهد که بدن خود را حرکت دهید.

راز تغییر سبک زندگی در تداوم عادت‌های جدید است. هربار که از تمرین‌ها احساس خستگی کردید، یکی از روش‌های بالا را به کار بگیرید و به راهی که انتخاب کرده‌اید، ادامه دهید.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

  1. وحید
    ۱۹ دی ۱۳۹۳

    منم باید یه تکونی به خودم بدم، نوشته شما باعث انگیزه شد که ده بیست کیلو اضافه وزنم رو از بین ببرم 🙂
  2. مهدیه
    ۲۰ دی ۱۳۹۳

    از سه ماه پیش که اولین مطالب در مورد ورزش کردن رو تو رنگی رنگی میخوندم تصمیم گرفتم شروع کنم و الان ۸ کیلو کم کردم خیلی احساس خوبیه خیلی 🙂ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...