ورزش تفریحی: پنج هدف برای لذت از ورزش - RangiRangi

ورزش تفریحی: پنج هدف برای لذت از ورزش

ورزش تفریحی: پنج هدف برای لذت از ورزش

بهترین نوع تمرینات ورزشی نوعی است که با تحول در زندگی روزمره شما همراه باشد. بخاطر داشته باشید زمانی تمرینات خود را شروع کنید که حداقل برای یکسال برنامه ریزی کرده باشد نه چند هفته و چند ماه. با خودتان عهد ببندید که تنها زمانی برنامه خود را عوض کنید که برنامه جدید دیگری داشته باشید .

 • برای خودتان اهدافی را مشخص کنید تا انگیزه لازم را در طول یکسال برای شما ایجاد کند . اهدافی را معین کنید که از اهمیت بیشتری برای شما برخوردارند مثلا رسیدن به دوی ۵۰۰ متر، انگیزه توانائی پوشیدن شلوار جین قدیمی یا توانائی همراهی کودکان‌تان در بسکتبال. از این اهداف به عنوان بخشی از برنامه خود برای رسیدن به یک زندگی سالم استفاده کنید و در زمان تمرینات خود آنها را در خاطر داشته باشید.
 • اغلب مردم برای پیدا کردن زمانی برای تمرینات خود در طی روز مشکل دارند. به جای آنکه منتظر باشید تا زمانی اضافه برای تمرینات شما پیدا شود ( که هرگز نخواهد شد ) زمانی را در برنامه روزانه خود برای ورزش اختصاص دهید و شروع کنید . برای این موضوع با خودتان قرار بگذارید، صرف ثبت نام در باشگاه ورزشی ضمانتی برای تمرین بیشر شما نیست. باید برنامه‌ای داشته باشید و آن‌ را دنبال کنید. به جای برنامه‌ریزی طاقت‌فرسا کاری کنید که برنامه شما بیشتر جنبه سرگرمی داشته باشد تا از آن لذت ببرید.
 • وقتی برای یک سال برنامه‌ریزی کرده باشید، می‌بینید که رسیدن به اهداف‌تان کار راحتی است. شما می‌توانید در این زمان کمی مکث کنید و ببینید که به کجا رسیده‌اید و کجا باید باشید مثلا ممکن است که ببینید دویدن برای شما مناسب نیست و راه رفتن گزینه بهتری برای قلب شماست. برنامه‌ریزی خود طوری انجام دهید که همیشه فعال و پرانگیزه بمانید.
 • حتی اگر می‌توانید مدتی کوتاه ورزش کنید آن را انجام دهید، انجام دادن مقداری اندک  بهتر از هرگز انجام ندادن آن است. سعی کنید تا برنامه خود را حفظ کنید. مادامی که کاری را فعالانه انجام می دهید به بدن خود می‌فهمانید که برای رسیدن به ایده آل‌های خود ادامه دهد. حتی اگر تمرینات خود را یک یا دوهفته تعطیل کنید شروع مجدد آن بسیار سخت خواهد بود، اما اگر به طور منظم آن را دنبال کنید رساندن آن به کیفیت گذشته و انجام تمرینات سخت،  آسان‌تر می‌شود.
 • موضوعی را به عنوان نشانه موفقیت خود قرار دهید. به گذشته نگاه کنید و اینکه چه مقدار از مسیر را پیموده‌اید ، وزنتان چقدر کم شده است و اینکه آیا این کار بهتر از لم دادن روی مبل نیست؟ به خودتان جایزه بدهید ودست مریزاد بگویید، خودتان را با کسانی که در باشگاه‌های گران قیمت و با مربیان کار آزموده کار کرده‌اند و از لوازم بسیار گران استفاده کرده‌اند مقایسه کنید. با فرستان پیام با دوستان خود رجزخوانی کنید اما به یاد داشته باشید که مسیر شما، مسیر سرگرمی است نه یک مسابقه.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. جیران
  ۲۵ مرداد ۱۳۹۱

  کاملا موافقم!
  ما همیشه دنبال یه موقعیت مناسب و یا زمان خالی برای هدف های ورزشی بزرگمون هستیم! این ایده آل هیچوقت تو زندگیمون پیدا نمی شه لااقل برای مدتی طولانیتر از چند هفته!
  پیدا کردن یک روتین ساده و عملی در زندگی روزمره بهترین کاریه که می تونیم برای بدنمون بکنیم!
  • نگار یعقوبی
   ۲۵ مرداد ۱۳۹۱

   همین سری مطلب رو که دنبال کنی تهش می تونی !
 2. رز
  ۲۱ فروردین ۱۳۹۵

  من تو سن نوجوانی هستم اما کودکی مو اون جوری باید می گذشت نگذشت.
  می از تون به خوام که منو راهنمایی کنین تا بتونم نوجوانی مو بهتر بگذرونم.
  (راستی من ۱۱ سال دارم)
  • رنگی رنگی
   ۲۱ فروردین ۱۳۹۵

   میتونین برای خودتون اهدافی مشخص کنید و به سمت اونها حرکت کنید ، چندتا کاری که دوست دارین رو انتخاب کنید مثل نقاشی و .. در کنار مدرسه به اونها هم بپردازین ، کلا از زندگیتون لذت ببرین ، اما هدف هم داشته باشین دیگه ، راجع به این موضوعات مطالب زیادی توی سایت هست میتونین مطالعه کنین 🙂
 3. فاطمه
  ۲۲ فروردین ۱۳۹۵

  من اگر یک روز ورزش نکنم کاملا افسرده میشم. تا پارسال خیلی سست بودم واسه انجام تمرینات ورزشی جوری که یک ماه به زور باشگاه میرفتم و بعدش دیگه نمیرفتم اما الان حدوداهشت ماهه که هرروز مدام میرم باشگاه و تمرین میکنم.اوایل هدفم کاهش وزن بود اما اینقدر جو باشگاه دوستانه و خوبه که هدفم الان فقط شاد موندن روحیم هستش،به نظرم تنها عامل موثر توی تداوم ورزش اینه که محیطی که ورزش میکنیم رو دوست داشته باشیم و احساس راحتی بکنیم اونوقت اصلا متوجه گذر زمان نمیشیمارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...