ورزش تفریحی - ورزش را بهترین سرگرمی خود کنید - RangiRangi

ورزش را بهترین سرگرمی خود کنید

ورزش را بهترین سرگرمی خود کنید

اگر باور دارید که سنگ بزرگ نشانه نزدن است، به این جمله‌ها هم ایمان بیاورید که انتخاب ورزش سنگین نشانه انجام ندادن آن است.انتخاب ورزش سنگین برای کسی که عادت به ورزش کردن ندارد، فقط یک نتیجه دارد: نمی‌تواند ادامه دهد و رهایش می‌کند.
اگر می‌خواهید ورزش را به برنامه روزانه خود اضافه کنید، آن را با زندگی‌تان تطبیق دهید. ورزشی که با زندگی شما هماهنگی دارد، می‌تواند تا آخر عمر همراه و در زندگی شما بماند.
آماندا ویسک یکی از اساتید تربیت‌بدنی و علوم ورزشی دانشگاه جرج واشنگتن است. او معتقد است که باید طرز فکرمان را درباره ورزش تغییر دهیم تا بتوانیم با آن زندگی کنیم. به گفته او، ورزش کردن به معنای دویدن بروی دستگاه‌های ورزشی و یا اختصاص دادن وقت اضافه برای رفتن به باشگاه نیست.
ویسک راه‌های ساده‌ای ارائه می‌دهد تا ورزشی را انتخاب کنیم که توان و حوصله ادامه آن را داشته باشیم. یکی از این راه‌ها ساختن یک سرگرمی روزانه از ورزش است.
به گفته ویسک، در صورتی که نظر شما در مورد ورزش کردن انجام یک کار غیر دوست‌داشتنی و روزمره باشد، به زودی آن را کنار خواهید گذاشت.

برای ایجاد انگیزه و حفظ انرژی باید به دنبال روشی لذت بخش باشید. به کارهای مورد علاقه خود فکر کنید. آیا در کودکی دوچرخه سواری را دوست داشتید؟ رقص‌های مختلف مانند سالسا را چطور؟ می‌توانید سراغ همین ورزش‌های خاطره‌انگیز یا رشته‌های مشابه آن باشید تا همیشه از آن لذت ببرید. مهم این است که قلب شما ۳۰ دقیقه در روز تندتر از همیشه بتپد.

اگر هنوز ورزش و یا فعالیت مورد علاقه خود را پیدا نکرده‌اید، می‌توانید ورزش‌های مختلف را امتحان و رشته مورد علاقه خود را انتخاب کنید.
توصیه دیگر این استاد ورزش برای تبدیل ورزش به یک سرگرمی لذت‌بخش یافتن دوستان و شرکای ورزشی است. ویسک می‌گوید، قرارهای ورزشی بسیار جالب‌تر هستند و به شما کمک می‌کنند تا سالم‌تر بمانید و سرعت ورزش شما را بیشتر می‌کنند. اگر دوست شما در باشگاه ورزشی منتظرتان باشد خیلی سخت است که این قرار را از دست بدهید و به او بگویید که سر قرارتان حاضر نخواهید شد. با دوستان‌تان در مورد ورزش‌های مورد علاقه خود صحبت کنید و آن‌ها را با یکدیگر انجام دهید. قرارهای کافه یا رستوران را طوری با هم بگذارید که بتوانید مسیر را پیاده طی کنید. گپ زدن طی مسیر و فضای دوستانه بعد از آن این پیاده‌روی را از یک ورزش یکنواخت به یک قرار دوستانه لذت‌بخش تبدیل می‌کند.

به گفته ویسک سالها متخصصان بر این باور بودند که برای نتیجه مثبت گرفتن از ورزش باید تلاش زیادی کرد و تمرین‌های سنگینی انجام داد. اما این گفته حقیقت ندارد.
شما می‌توانید سطح ورزشی و سلامت خود را با انجام تمرینات کوتاه در طول روز بالا ببرید.
این روش ساده و مفیدی است که برای عملی کردن آن همیشه وقت دارید. تمرینات ورزشی ۱۰ دقیقه‌ای نیازی به پوشیدن لباس و کفش ورزشی ندارد. تمرینات شامل هر فعالیتی می‌شود که ضربان قلب شما را بالا ببرد. قدم زدن در محل کار و بالا رفتن از پله، بازی کردن با بچه‌ها و ده‌ها حرکت ساده دیگر نیز می تواند در لیست تمرینات شما قرار بگیرد و در پایان روز ۳۰ دقیقه ورزش شما را کامل کند.
در صورتی که اهداف شما واقعی نباشند، نمی‌توانید به آنها دست پیدا کنید. در صورت تعیین یک هدف غیرقابل دسترس فقط اعتماد به نفس خودتان را تضعیف می‌کنید. هنگامی که شما به قابلیت‌ها و توانایی‌های خود ایمان داشته باشید، انگیزه بیشتری خواهید داشت.

هدفی مشخص برای خود تعیین کنید. دویدن ۵ کیلومتر در دو ماه یا پیاده روی ۳ روز در هفته یک هدف معین و قابل دستیابی است.

تطبیق دادن زندگی‌تان با ورزش ممکن است در ابتدا خیلی سخت به نظر برسد، اما با استفاده از این روش‌ها به راحتی به انجام یک ورزش‌ روزانه عادت خواهید کرد.

منبع

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

  1. سیمین قنات آبادی
    ۸ خرداد ۱۳۹۲

    فقط خدا میدونه که ورزش چه تاثیری روی زندگی افراد داره و چقدر توان ذهنی و بدنی را بالا میبره. اونهایی که اهل ورزش نیستند باید بدونند که با ورزش نکردن دو سوم از توان خودرا نمیتوانند به کار گیرند.ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...