ورزش تفریحی - بهانه‌های همگانی برای ورزش نکردن - RangiRangi

ورزش تفریحی – بهانه‌های همگانی برای ورزش نکردن

ورزش تفریحی – بهانه‌های همگانی برای ورزش نکردن


همه ما درباره تاثیرات مثبت ورزش می‌دانیم، اما هنوز خیلی از ما بر این باوریم که ورزش کاری طاقت‌فرسا، زمان بر و تنها مناسب برای جوانان و ورزشکاران است .
داستان‌های متداولی وجود دارد که موجب می شود تمرینات از چیزی که واقعا هستند سخت‌تر به نظر بیایند. باید با جدا کردن این داستان‌ها از واقعیت به موانع سر راه ورزش چیره شد.

بهانه دائمی: من خسته‌ام و وقت ندارم
غیرممکن است کسی در ۲۴ ساعت از روز فرصت چند دقیقه ورزش یا دست‌کم پیاده‌روی نداشته باشد. حتی پیاده روی‌هایی با فواصل کم می‌تواند به عنوان ابزاری قدرتمند در بهبود سلامت شما عمل کند. اگر تنها روزی ۱۵ دقیقه  به پیاده روی بپردازید نتیجه آن را در بدن خود خواهید دید .
نابرده رنج گنج میسر نمی شود ضرب المثل قدیمی است که در مورد ورزش صدق نمی‌کند. ورزش نباید حتما دردآور باشد تا موثر واقع شود. شما می توانید قدرت بدنی بالا و تناسب اندام را با پیاده روی ، شنا کردن و یا حتی نظافت منزل بدست آورید .
تمرینات منظم می تواند مانند اهرمی قدرتمند در کاهش کسالت و افزایش حس شادابی می شود. حتی اگر احساس خستگی می‌کنید، پیاده‌روی کوتاهی انجام دهید و یا با موسیقی مورد علاقه‌تان برقصید و بعد از آن خواهید دید که این کار چقدر در بهبود حس‌تان موثر بوده است.

“برای تمرین کردن زیادی پیر هستم ” ، ” زیادی اضافه وزن دارم ” و یا “سلامت من برای ورزش کردن به اندازه کافی خوب نیست “و … این‌ها هم بهانه‌های در دسترسی برای ورزش نکردن است.

هرگز برای افزایش قدرت بدنی و رسیدن به تناسب اندام دیر نیست، حتی اگر آدم پرخوری هستید، تمرین کردن یکی از راه‌های کنترل و درمان برای بسیاری از بیماری‌ها از دیابت ها تا آرتریت‌ها است. به ندرت مشکلات سلامت و وزن موجب زیر سوال رفتن تمرین کردن می‌شود که در این موارد بهتر است با پزشک خود برای داشتن برنامه امن منظم ورزشی صحبت کنید .

تمرین کردن کسل کننده است
به طور یقین ساعت‌ها دویدن بر روی تردمیل ساعات خوشایندی برای همه افراد نیست. اما تمرین کردن در کل کسل کننده نیست، تنها باید هر کس فعالیت مورد علاقه خود را پیدا کند. اگر از تمرینی کسل می‌شوید به معنی این است که به آن علاقه ندارید، نه اینکه هر ورزشی کسل کننده است. تنیس روی میز بازی کنید و یا با کودکان خود به بازی‌های کامپیوتری پویا بپردازید. می ‌توان آن را “تمرین بازی” خواند بطوری که حرکت و تکاپوی زیاد داشته باشند. برقصید، اسکیت، فوتبال و یا تنیس بازی کنید. این تمرینات به همان میزان که بر روی تردمیل بدوید کالری می‌سوزانند. با این تمرین‌های کامپیوتری علاقه خود را پیدا کنید و آن را به صورت واقعی انجام دهید.
رسیدن به مزایای حاصل از ورزش کردن ساده‌تر از تصور شماست !برای رسیدن به مزایای ورزش کردن نیاز نیست پاره‌ای از روزهای پر مشغله خود را صرف تمرین کردن در باشگاه، عرق ریختن و یا ساعتها دویدن بر روی مسیری یکنواخت کنید. شما تنها با ۵ بار تمرین ۳۰ دقیقه‌ای در هفته به تمام مزایای فیزیکی و روانی ورزش کردن خواهید رسید. دو تمرین ۱۵ دقیقه‌ای در هر جلسه نیز به همان نسبت کارایی دارد.
اگر هنوز غیرممکن به نظر می آید ناامید نباشید. حتی چند دقیقه فعالیت فیزیکی بهتر از نداشتن آن است. اگر ۱۵ تا ۳۰ دقیقه زمان برای تمرین کردن ندارید، یا اگر هر ۵ یا ۱۰ دقیقه بدن‌تان دیگر کششی برای ادامه ندارد، مشکلی نیست . جلسات تمرین خود را با ۵ تا ۱۰ دقیقه در هر جلسه شروع کنید و به آرامی افزایش دهید. نکته اصلی متعهد بودن به تمرینات متعادل فیزیکی – هر چند کم – در اکثر روزها است. همین که تمرین کردن به صورت یک عادت تبدیل شود، می توانید به آرامی به دقایق تمرین اضافه کرده و روشهای متفاوتی را به آن اضافه کنید. اگر به همین روش ادامه دهید نتایج تمرین کردن پدیدار خواهند شد .

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. پروانه
  ۲۲ آذر ۱۳۹۳

  یه کلیپ هست تو اینترنت من دیدمش

  یه یه سری یهو شروع میکنند روی دوچرخه های ثابت ورزش میکنند و بعدش نور و آهنگ و …. آخرش هم تبریک میگن بابت ۲۰۰۰ کالری که افراد سوزوندن و اصلا متوجه نشدن

  ویه متن جالب داره آخرش “ورزش کردن نباید خسته کننده باشه…”

  به نظر من ورزش های گروهی خیلی خوبه
  امیدوارم زوتر ورزش رو جزء اصلی زندگیمون قرار بدیمارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...