ورزش تفریحی - اعتدال راز استمرار ورزش - رنگی رنگی

ورزش تفریحی – اعتدال راز استمرار ورزش

ورزش تفریحی – اعتدال راز استمرار ورزش

برای اینکه بتوانید یک تمرین موفق و مستمر ورزشی داشته باشید، باید از یک مدل متعادل استفاده کنید. الگوی متعادل ورزش یعنی اینکه تنفس شما حین تمرینات سنگین باشد، اما نه انقدر که کبود شوید و از نفس بیافتید. مثلا اگر همراه کسی پیاده‌روی می‌کنید، باید بتوانید به راحتی با او حرف بزنید، اما نه انقدر راحت که بتوانید آواز هم بخوانید.

در یک تمرین متعادل شما در اولین دقایق تمرین احساس گرما می‌کنید. این افزایش دما هم نباید از یک حدی فراتر برود و منجر به تعریق زیاد شما شود.

از آنجا که هر سبکی از تمرین کردن تاثیر خاصی بر سلامت دارد، هر نوع تمرینی بر روی بُعدی خاص از سلامت شما تمرکز دارد. می‌توانید بر روی یک تمرین تمرکز داشته باشید و یا چند روش را با یکدیگر ترکیب کنید تا دامنه مزایای تحرک و ورزش‌تان را نیز افزایش داده باشید. هر کدام از حرکات ورزشی را می‌توان در یک قالب کلی دسته بندی کرد. مثلا فعالیت‌های هوازی، که شامل تمریناتی مثل دویدن، دوچرخه‌سواری و یا شنا کردن می‌شود که باعث افزایش قدرت قلب و استقامت می‌شوند.

تمرینات قدرتی مانند وزنه‌برداری یا تمرینات استقامتی باعث ساخته شدن ماهیچه‌ها و توده استخوانی، بهبود تعادل و جلوگیری از سقوط می شود. این تمرینات یکی از بهترین روش‌ها برای جلوگیری از سستی عضلانی در دوران کهولت محسوب می‌شوند .

تمرینات انعطاف پذیری مانند کشش و یوگا باعث جلوگیری از آسیب دیدگی، افزایش دامنه حرکتی، کاهش سفت‌شدن عضلات و درد و ورم می شوند .با توجه به ساختار و نیاز بدن می‌توانید یکی از این قالب‌های تمرینی را برای خود انتخاب کنید. مهم‌ترین نکته‌ای که باید به آن توجه کنید حفظ تعادل در میزان انجام این ورزش‌هاست. این کار باعث می‌شود بدن شما فرصت سازگاری با شرایط تازه را پیدا کند. شما هم به دلیل خستگی تمرینات از پا درنمی‌آیید و برای ادامه آن همچنان انگیزه خواهید داشت.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

  1. مریم
    ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲

    من ورزش پیلاتس را پیشنهاد میکنم.برای اطلاعات بیشتر می توانید به سایت انجمن پیلاتس ایران مراجعه کنید.ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...