نکته های مهم کارآفرینی - "شکست یک گزینه نیست!" - رنگی رنگی

نکته های مهم کارآفرینی – “شکست یک گزینه نیست!”

نکته های مهم کارآفرینی – “شکست یک گزینه نیست!”

شروع کردن یک کسب و کار مستقل میتونه خیلی هیجان انگیز و در عین حال ترسناک باشه. یکی از کارهایی که توی این دوره میتونه حالمون رو بهتر کنه و کلی امید بهمون بده، اینه که حرفهای کسانی که کارهای بزرگ انجام دادن و به موفقیت رسیدن رو گوش کنیم. اینطوری میفهمیم مشکلات و فکرهای هراسناکی که ما داریم رو اونها هم داشتن، اما تونستن با فکر و مدیریت خوبشون، از اونها گذر کنن.

ما میگردیم  و نکته های مهم کارآفرینی و نصیحت هایی که شخصیت های موفق در این عرصه توصیه کردن رو جمع آوری میکنیم، تا اگر شما هم به فکر راه انداختن یک کسب و کار مستقل هستید، چشم انداز دقیق تری نسبت به کارتون پیدا کنید.

 

“شکست یک گزینه نیست!”

این جمله ای هست که لئو روکو، بنیانگذار یک شرکت پرداخت تلفن همراه برای گذروندن شرایط سخت کسب و کارش آویزه ی گوشش کرد. جالبه که بدونید شرکت روکو همیشه به همین پررونقی نبوده. قبل از اینکه بتونه وام چندین میلیون دلاری برای شرکت رو از بانک جی پی مورگان (بزرگترین بانک آمریکا) بگیره، به اجبار ۵۰۰ هزار دلار از پول شخصی خودش رو وارد بودجه ی شرکت کرد، تمام کارتهای اعتباری خودش رو تا مبلغ حداکثرشون استفاده کرد، سه سال بدون هیچ گونه درآمدی سر کرد و چندین بار محور کسب و کار خودش رو عوض کرد.

روکو که قبل تر برای شرکت نرم افزاری آی بی ام کار میکرد، بعد از گذروندن مشکلات خیلی زیاد بالاخره تونست کسب و کار شخصی خودش رو راه بندازه و یک شرکت بزرگ و مستقل رو از صفر بسازه. انجام دادن چنین کاری به یک عزم و اراده ی قوی و قدرت فوق العاده ی ذهنی احتیاج داره که بتونی همچنان به کارت ادامه بدی و بر علیه شکی که نسبت به خودت و کارت ممکنه پیدا کنی بجنگی. اما اگه واقعا کاری که میخوای انجام بدی رو باور داشته باشی، دیگه امکان نداره بتونی از انجام دادنش صرفنظر کنی.

روکو معتقد هست که پشتکار و عزم و اراده ی قوی اش رو از پدر و مادرش که نسل اول مهاجرین ایتالیایی به آمریکا بودند یاد گرفته، کسانی که با موفقیت تونسته بودن کسب و کار خیاطی خودشون رو در آمریکا راه بندازن. “اونها به من یاد دادند اگه میخوری زمین، باید دوباره بلند شی، اگه کسی نمیذاره به سمت جلو بری، از یک راه دیگه برای رسیدن به مقصدت استفاده کن. وقتی شکست یک گزینه نیست، میتونی به خودت این اطمینان رو بدی که هیچوقت باهاش روبرو نمیشی. خیلی اتفاق عجیبی نیست، حتی اگه اینطور به نظر برسه. همه اش به پشتکار بستگی داره!”

 

 

 

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. زهرا صفائی
  ۲۳ فروردین ۱۳۹۳

  مرسی رنگی رنگی خیلی خوب بود لذت بردم ممنونممممممم این رو برای برادرم ایمیل کردم و خیلی لذت برده بود ممنونم مقل همیشه عالی بودی 🙂
 2. مینو
  ۲۴ فروردین ۱۳۹۳

  من همیشه مطالب کارآفرینی رو دنبال می کنم تا از نکته هاشون یاد بگیرم.
  مرسی که اینقد خوب و با انرژی هستیدارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...