نکته های مهم کارآفرینی - "ساختن روابط کاری هم احتیاج به تلاش دو طرف داره" - رنگی رنگی

نکته های مهم کارآفرینی – “ساختن روابط کاری هم احتیاج به تلاش دو طرف داره”

نکته های مهم کارآفرینی – “ساختن روابط کاری هم احتیاج به تلاش دو طرف داره”

شروع کردن یک کسب و کار مستقل میتونه خیلی هیجان انگیز و در عین حال ترسناک باشه. یکی از کارهایی که توی این دوره میتونه حالمون رو بهتر کنه و کلی امید بهمون بده، اینه که حرفهای کسانی که کارهای بزرگ انجام دادن و به موفقیت رسیدن رو گوش کنیم. اینطوری میفهمیم مشکلات و فکرهای هراسناکی که ما داریم رو اونها هم داشتن، اما تونستن با فکر و مدیریت خوبشون، از اونها گذر کنن.

ما میگردیم  و نکته های مهم کارآفرینی و نصیحت هایی که شخصیت های موفق در این عرصه توصیه کردن رو جمع آوری میکنیم، تا اگر شما هم به فکر راه انداختن یک کسب و کار مستقل هستید، چشم انداز دقیق تری نسبت به کارتون پیدا کنید.

 

“ساختن روابط کاری هم احتیاج به تلاش دو طرف داره!”

این جمله ای هست که ایمی نورمن و استلا ما، موسسین Little Passports، همیشه به خودشون یادآوری میکنن. این دو نفر اولین بار در سال ۲۰۰۴، وقتی برای سایت eBay کار میکردند با هم آشنا و تبدیل به دوست های خیلی صمیمی شدند. اما وقتی در سال ۲۰۰۹ تصمیم گرفتند کسب و کار مستقل خودشون – یعنی Little Passports – رو راه اندازی کنن، چالش جدیدی رو تجربه کردن. چالشی که میتونست پایه های دوستی شون رو بلرزونه. اما با فکر باز و تعهدشون از این چالش گذشتند و به موفقیت رسیدند. چطور این کار رو کردن؟

مهمترین اصلی که ایمی و استلا رعایت میکنن صداقته. اونها در همه چیز با هم صادق هستن و خیلی راحت حرفهاشون رو به هم میزنن. حتی قبل از اینکه شرکت خودشون رو راه اندازی کنن، درباره ی اینکه اگر یک روز سر موضوعی به اختلاف رسیدن چطور باید اون رو حل کنن بحث کرده بودن. اینجوری وقتی توی چنین شرایطی قرار میگیرن، خیلی منطقی تر و کنترل شده تر رفتار میکنن.

اعتماد هم یکی دیگه از ویژگی های خوب این تیم دو نفره است. هر کدوم از این خانم ها به تنهایی میتونه نماینده ی کل شرکت باشه. اینطوری اگر یک روز یکی از اونها به خاطر مسائل خانوادگی قادر به حضور در جلسات کاری نباشه، نفر دوم به نمایندگی همه ی شرکت اونجا قرار میگیره. این موضوع اعتماد رو بینشون عمیق تر میکنه. همونطور که نورمن قبول داره: “بدون اعتماد، پرواز امکان پذیر نیست.”

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

  1. میلاد
    ۳ اردیبهشت ۱۳۹۳

    مرسی که این تجربه هارو با ما در میون میذارید.بابت کتاب مهارناشدنی و تجسم خلاق هم کلی ممنون.جفتشون عالی بودن.راستی برای کسانی که میخوان اطلاعات کاملی از استرس داشته باشن کتاب مدیریت استرس دکتر برایان لوکسی وارد رو پیشنهاد میکنم.برای آشنایی کامل با مغز هم کتاب راهنمای کاربران مغز( جان جی.ریتی) رو پیشنهاد میکنم.بازم دمتون گرم که انرژی میدینارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...