نکته های مهم کارآفرینی - "بگذارید مشتری ها هدایتتون کنن!" - رنگی رنگی

نکته های مهم کارآفرینی – “بگذارید مشتری ها هدایتتون کنن!”

نکته های مهم کارآفرینی – “بگذارید مشتری ها هدایتتون کنن!”

شروع کردن یک کسب و کار مستقل میتونه خیلی هیجان انگیز و در عین حال ترسناک باشه. یکی از کارهایی که توی این دوره میتونه حالمون رو بهتر کنه و کلی امید بهمون بده، اینه که حرفهای کسانی که کارهای بزرگ انجام دادن و به موفقیت رسیدن رو گوش کنیم. اینطوری میفهمیم مشکلات و فکرهای هراسناکی که ما داریم رو اونها هم داشتن، اما تونستن با فکر و مدیریت خوبشون، از اونها گذر کنن.

ما میگردیم  و نکته های مهم کارآفرینی و نصیحت هایی که شخصیت های موفق در این عرصه توصیه کردن رو جمع آوری میکنیم، تا اگر شما هم به فکر راه انداختن یک کسب و کار مستقل هستید، چشم انداز دقیق تری نسبت به کارتون پیدا کنید.

 

 

“بگذارید مشتری ها هدایتتون کنن!”

آنوپی سینگلا اوایل که میخواست کارش رو شروع کنه، اصلا فکرش رو هم نمیکرد که بخواد بقیه ی راه رو با این جمله پیش بره. آنوپی صاحب فروشگاه Indian as Apple Pie در شیکاگو هست که در اون هر چیزی که به آشپزی هندی ربط داره و تهیه کردن اون در کشورهای مختلف سخت هست رو پیدا میکنه و در فروشگاه خودش قرار میده. او متولد هند هست و در کودکی به همراه پدر و مادرش به آمریکا مهاجرت میکنه، اما هنوز علاقه ی زیادی به فرهنگ و غذای هندی داره.

ایده از اینجا شروع شد که وقتی دوستان فیسبوکی اش درباره ی اینکه نمیتونن فلان ادویه ی هندی رو در فروشگاه ها پیدا کنند غر میزدن، آنوپا و شرکت جدیدش اون ادویه و مواد مورد نظر رو در بازار پیدا میکردن و با قیمت حراج به فروش میذاشتن.

هدف اصلی شرکت سنگلا اینه که غذای هندی رو برای همه راحت و قابل دسترس کنه. آنوپی اینطور فکر میکنه که اگر مشتری ای کالای هندی خاصی رو درخواست کنه، وظیفه ی او و شرکتش هست که کالا رو پیدا کنه و به مشتری تحویل بده. این یک نوع کسب و کار مشتری مداری است که شما میگذارید مشتری ها تعیین کنند چه کالایی برای فروش بهتر هست. ممکنه با بقیه ی روش ها فرق داشته باشه و وقت بیشتری از آدم بگیره، اما در عوض آدم مطمئن هست که داره قدم های بعدی رو با اطمینان بیشتری برمیداره.

هدف نهایی سینگلا این هست که محصولاتش در فروشگاه های سرتاسر کشور به فروش برن. تا اون موقع، آنوپی همچنان در حال تست کردن کالاهای مختلفه تا ببینه کدوم یک درخواست کننده ی بیشتری داره. اینطوری اگر یک جای کار بلنگه، مشتری ها سریع بهش اطلاع رسانی می کنند.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. ساناز
  ۱۷ اسفند ۱۳۹۲

  چه ایده خوبی.واقعا ممنونم که این سری مقاله های کارآفرینی رو میزارید .راهنمایی های خوبی هستن
 2. گاما
  ۲۷ اسفند ۱۳۹۲

  بسیار جالب و مفید بود ، مهم نسیت کجایی فقط شروع کن ، این خیلی بهتر از اینه که بمونی سر جای خودت 🙂ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...