فکت گرافی - 5 کاری که موقع مواجه شدن با جوش نباید انجام بدین - رنگی رنگی

فکت گرافی – ۵ کاری که موقع مواجه شدن با جوش نباید انجام بدین

فکت گرافی – ۵ کاری که موقع مواجه شدن با جوش نباید انجام بدین

با اینکه جوش زدن میتونه حسابی آدم رو کلافه کنه، اما چیزی نیست که قابل کنترل نباشه. کارهایی هست که انجام دادنش میتونه اثر جوش ها رو کمتر کنه، اما مهمتر از اون، کارهایی هم هست که انجام دادنشون چیزی جز پشیمونی براتون نمیذاره. موقع مواجه شدن با جوش، چه کارهایی رو نباید انجام بدیم؟

 

skin-care-2

۱)خودتون رو سرزنش نکنید: فکر نکنید ظاهر شدن یک جوش نوک بینی تون به خاطر یه کار اشتباهیه که قبلا انجام دادید. جوش خود به خود به وجود میاد. همونطوری که همه دیدیم، بعضی ها جوش میزنن و بعضی ها هم نمیزنن. جالبه که بدونید جوش خیلی وقت ها دلایل ژنتیکی داره. پس از همون اول، آروم باشید و به فکر راه چاره بیفتید!

۲)با پوست و جوش هاتون ور نرید: هر چقدر هم که سخت و وسوسه انگیز باشه، بهتره این عادت بد رو کنار بگذارید. هر از گاهی کندن یک جوش خشک شده ممکنه به پوستتون آسیبی نرسونه، اما وقتی این کار به یک عادت تبدیل بشه، یعنی خطر داره پوستتون رو تهدید میکنه.

۳)استفاده کردن از اسکراب های خیلی خشن: اگه فکر میکنید با اسکراب کردن مکرر جوش هاتون از بین میرن، اشتباه کردین. اتفاقا این کار جوش هاتون رو ملتهب میکنه، و احتمال اینکه جاشون بعد از درمان بمونه رو خیلی بیشتر میکنه!

۴)رفتن به سراغ محصولات “معجزه کننده” یک شبه: هر چقدر هم که دوست داشته باشیم این موضوع حقیقت داشته باشه، نداره! فرقی نمیکنه که فردی که این وعده رو بهتون میده چقدر حرفه ایه، از بین رفتن جوش، کار یکی دو روز نیست. پس بهتره واقع گرا باشیم و پولمون رو برای محصولات “معجزه کننده” هدر ندیم!

۵)نرفتن به پیش متخصص پوست: معمولا بعد از مواجه شدن با جوش، اول از همه به داروخانه میریم. این هیچ اشکالی نداره. اما اگه میبینید کار از این حرفها گذشته و کرم ها و داروهای مختلف کارساز نیستن، بهتره هر چه زودتر کار رو به دست یه متخصص بسپرید!

سینره

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. payam
  ۶ دی ۱۳۹۲

  سلام یه اشتباه جاپی وجود دارد در گزینه اول:خودتون رو سرزنش نکنید نه کنید
  • نگار یعقوبی
   ۶ دی ۱۳۹۲

   این ها کارهایی هست که نباید انجام بدین ! “نباید”ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...