مهربونی با ماشین لباسشویی - مجله آنلاین رنگی رنگی

مهربونی با ماشین لباسشویی

مهربونی با ماشین لباسشویی

استفاده از تکنولوژی و وسایل برقی، زندگی‌مون رو خیلی راحت‌تر کرده. اما همه این وسایل برقی مشکلاتی واسه کره زمین ایجاد کردن. اولی‌ش اینه که این وسایل به انرژی برق و آب نیاز دارن. اگه یه ذره حواس‌مون به استفاده از این وسایل باشه، هم عمر این وسایل بالاتر می‌ره، هم کمترین آسیب به محیط‌ زیست می‌رسه.

ماشین لباسشویی یکی از به درد بخورترین وسایل خونه است که با کمی دقت می‌تونیم نهایت استفاده رو ازش بکنیم.

اولین نکته‌ای که باید در نظر بگیرید اینه که تو ساعات اوج مصرف برق ماشین لباسشویی رو روشن نکنید. همه روز رو در اختیار دارید تا رخت بشورید. پس بعد از غروب آفتاب که مصرف برق بالاست، جَو تمیزکاری نگیرید.

یه کار خیلی مفید اینه که ماشین رو تا وقتی ظرفیت‌ش تکمیل نشده کار نندازید. ماشین رختشویی که تا نصف گنجایش لباس داره همون مقدار آب و برق مصرف می‌کنه که وقتی پر از لباس باشه. اگه چاره‌ای ندارید و باید زود چند تا لباس رو بشورید، حتما مقدار آب و زمان شستشو رو طوری تنظیم کنید که آب و برق کمی مصرف بشه.

اگه لباساتون خیلی چرک نیستن از آب سرد یا ولرم برای شستشو استفاده کنید. برای آبکشی هم (حتی اگه لباسا رو با آب داغ شستید) از آب سرد استفاده کنید.

ماشین رو جای سرد و مرطوبی مثل زیرزمین نذارید. هوای سرد بهره‌وری ماشین رو پایین میاره و مصرف برق رو بالا می‌بره.

دریچه خروجی آب و محفظه خشک‌کن رو هر چند ماه چک کنید و اگه پُرز و گرفتگی داره پاکش کنید تا کارایی ماشین بالا بره.

با رعایت همین نکات ساده مهربونی‌تون رو همزمان به ماشین لباسشویی و کره زمین ابراز کردید. نمی‌خواهید امتحان کنید؟

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. mahya
  ۲۷ بهمن ۱۳۹۱

  واقعا که مطالبتون عالیه مثل همیشه ،راستی‌ یه سوال چرا تو دیوارتون توی قسمت دیدنیها که سایت معرفی‌ می‌کنید تمام سایت هایی که قبلان معرفی‌ کردید رو نمیذارید؟چون ممکنه آدم به یکیش احتیاج پیدا کنه باید ۳ ساعت بگرده،ولی‌ اگه تو دیوار باشه خوب بهتره،ممنون از سایت زیباتون
 2. دلارام
  ۳ مرداد ۱۳۹۵

  رنگی رنگی جان
  من جدیدا ماشین لباسشوییم رو تعمیر کردم با اینکه سن زیادی نداشت اما داغون شده بود. از نظر خودم خیلی معقول ازش استفاده کرده بودم اما وقتی خراب شد و تعمیرکار اومد و برام توضیح داد، فهمیدم اشتباه می کردم. مقدار لباس توی ماشین باید به اندازه ای باشه که وقتی فشارش میدی پایین نصف حجمشو اشغال کرده باشه وگرنه خیلی زود مثل ماشین من بولبرنگاش خورده میشه. چون وزن ماشین ۶ کیلویی فقط ۶ کیلو لباس نیست. منظور اب و لباس باهم ۶ کیلو هست. ضمنا هر بار که میخوایم ماشینو روشن کنین باید دو ساعت حداقل از خاموش شدنش گذشته باشه. نکته خیلی مهم بعدی اینه که فقط زمانی که کار می کنه توی برق باشه و تا کارش تموم شد از برق بکشیم که بوردش در اثر نوسان برق نسوزه. اینا تجربیات کسی است که در ۶ ماه گذشته دوبار به دو دلیل مذکور ماشین سو تعمیر مرده و یک سوم پول ماشین هزینه کرده?ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...