من به تو اعتماد دارم - مجله آنلاین رنگی رنگی

من به تو اعتماد دارم

من به تو اعتماد دارم

هیچ رابطه‌ای بدون اعتماد شکل نمی‌گیره. روانشناسا می‌گن زندگی بشر با اعتمادش تو زمان نوزادی به مادرش شروع می‌شه، بنابراین جزو حیاتی‌ترین احساساتیه که انسان رو درگیر خودش می‌کنه.
اعتماد تو هر رابطه‌ای ضروریه، حتی اگه ملاک مشخص‌مون نباشه، اما ناخودآگاه ما درباره هر چیزی به قابل اعتماد بودن یا نبودن اون فکر می‌کنه. از صندلی‌ای که روش می‌شینیم تا غذایی که می‌خوریم و هر رابطه‌ای که شروع می‌کنیم یا ادامه می‌دیم به اعتماد ما بستگی داره.
اعتماد نقش طنابی رو داره که آدما رو به همدیگه وصل می‌کنه. هرجا که این طناب پاره یا شل بشه فاصله آدما هم از همدیگه زیاد می‌شه. کافیه دوست‌تون یه بار از شما بد حسابی ببینه، بعدش باید مدت‌ها تلاش کنید تا این طناب پاره شده رو ترمیم کنید.
سعی کنید همیشه آدم قابل اعتمادی برای اطرافیان‌تون باشید و هر جا که احساس کردید اعتماد به رابطه خدشه‌دار شده، به فکر راهی برای ترمیم اعتماد باشید. به دیگران هم این فرصت رو بدید که اعتماد خدشه‌دار شده رو ترمیم کنن، اما هیچ وقت مطمئن نباشید که همه چیز مثل روز اولش می‌شه.
طناب رابطه رو سفت بچسبید و هر کاری از دست‌تون برمیاد انجام بدید که این طناب بیشتر و بیشتر دور رابطه‌هاتون بپیچه.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. امیر
  ۱۶ اسفند ۱۳۹۱

  علی رغم تصویر بی ربط، نوشته خوبی بود. ثمر درخت “صداقت” میوه ای استثنایی به نام اعتماده
  • marzieh
   ۱۱ مرداد ۱۳۹۲

   چراتصویر ربطی به متنش نداره؟باید درک کرد اگر اعتماد باشه انسانها کنار همدیگر قرار میگیرند و اینجا کنار هم قرار گرفتن فنجانها همین منظور رو داشت.
 2. شبنم
  ۲۳ اسفند ۱۳۹۱

  اعتماد اصل هر ارتباطی هرقدر کوچک و هر قدر بزرگ … کاش می گفتین چطور اعتماد بدست میاد ؟ چون یه جاهایی نمیدونی اعتماد کنم یا نه ؟ و این باعث میشه به خیلی از موقعیتهات تو زندگی دست رد بزنی که شاید هم درست بوده !
  • دنیا
   ۱۹ فروردین ۱۳۹۲

   شبنم راست میگه رنگی رنگی کاشکی یه مقاله هم درمورد اینکه چطور میشه اعتماد دیگرانو جلب کرد برامون بزاری 🙂
 3. mohamad javad
  ۱۳ بهمن ۱۳۹۲

  با اعتماد دورویی از بین میره
 4. سارا
  ۲۹ دی ۱۳۹۳

  مطلب جالبی بود، متشکرم !
  در جواب دوست خوبمومن امیر باید بگم که اتفاقا تصویر به نظر من خیلی هم باربطه !!!
  نزدیکی دو فنجون نشون دهنده حس اعتماد و نزدیک دو نفر به هم میتونه باشه ! چه چیز بهتر از خوردن چای گرم در کنار کسی که بهش نزدیکی و ازهمه مهمتر بهش اعتماد داری !!!
 5. فافا
  ۱۹ آبان ۱۳۹۵

  واقعا موافقم گاهی اوقات یه اشتباه یا یه دروغ کوچیک از طرف کسی مبتونه باعث بشه کلی از اعتمادمون رو نسبت بهش از دست بدیم.
 6. سوما
  ۲۹ مهر ۱۳۹۷

  دقیقا نظر همیشگی من اینه! برای خرید یک محصول باید به خوب بودنش اعتماد کرد برای شروع یک دوستی باید به صداقتش اعتماد کرد! ممنون از مطلب مفیدتون?ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...